Утежняване на воблер?

Модератор: sestrata

Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Утежняване на воблер?

Мнение от undergrounder »

Колеги,интересува ме как допълнително мога да потапя воблера но по-голяма дълбочина.На моделите с които разполагам пише,че потъват до 4 м.Знам,че потъването зависи и от скоростта на лодката,но ме интересува как допълнително мога да го натоваря да достигне примерно 10/15 м.На последък чета за монтаж на патерностер,но си нямам на представа как става.Доколкото знам може и с допълнителна тежест с олово,но как да изчисля колко да добавя за да не потъне на дъното.Ще съм благодарен на всеки колега който може да ми разясни как да потапям повече воблера.Проучих и даунригера,носе оказа,че е подходящ предимно за море.
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от krokibg »

Има един наш колега - Сампо.Беше ми изпратил на мейла снимка на една джаджа,която е точно за тази цел.Дано влезе и да види че имаш нужда от помощ.Аз обаче се интересувам защо ти е това нещо.мога да ти дам съвет само за това което аз знам че може да ти свърши работа но несъм го пробвал.Нещата трябва обаче да се нарисуват,така че изчакай и ако никой не ти отговори и даде идея,ще нарисувам системата,ще я снимам и ще ти я кача.Ако искаш,първо обаче виж имаше една тема на Петьо Василев,където обясняваше за морския тролин с такова олово или нещо подобно,но просто не съм я чел защото се наложи да отпрашвам.Успех !!!
Последно промяна от krokibg на Съб Май 23, 2009 5:50 pm, променено общо 1 път.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
georg

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от georg »

http://gofishing.forumsclub.com/ подфорум "Риболов от лодка"
Успех! :smt023
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от krokibg »

Ето,намерих го това нещо.С извинение пред Сампо че му ползвам снимките и ги правя достояние на всички !!!


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Дано съм Ви бил полезен !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от snegk »

От руснаците по филмите гледам,че ги отижняват с различни монтажи и тежести,1м преди воблера.Монтажите са подобни като на фидер.Най добре намири филмите и ги гледай. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от krokibg »

Тези неща също се ползват само на открито и далече от скали.Също така,човека който ползва такова приспособление,трябва да познава водоема на пръсти.Аби,иска си човек да знае какво прави.Що си мисля чу удин по голяб воблер върши същата работа и си гази на тези дълбочини спокойно !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
hishnik
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 8:26 pm

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от hishnik »

Това чудо трябва да се слага около 1м преди воблера.Причината е ваденето на рибата от водата. :D
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от krokibg »

hishnik написа:Това чудо трябва да се слага около 1м преди воблера.Причината е ваденето на рибата от водата. :D

Само да обясниш ако може,как аджеба това приспособление пречи при ваденето на хванатата риба,че стоя и си представям като на кино,какво ли може да се случи при ваденето а немога да фокусирам точно къде може да има проблем.Чудя се също,ти се опитваш да помогнеш ли колега или се правиш на остроумен :roll: :roll: :roll:

П.П,може и снимки да качиш,как умно избягваш проблема при ваденето и си с този уред :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
hishnik
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 8:26 pm

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от hishnik »

Аз мисля , че се опитвам да помогна ,за да не остане някой колега да гледа как рибата се разкарва в водата и той да не може да е извади.Сега ще дам пример , ако го вържеш това чудо на 3-4 м. пред воблера ,трябва да мине през водачите за да извадиш рибата,представи си пръчката огъната и това е на водача и неможеш да навиваш повече , а рибата се разкарва на 4мм покрай теб.От опит го знам какво е.Ако съм те ядосал нещо или подвел извинявай неискам да споря просто
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от krokibg »

Не си ме ядосал,просто си мисля,че човек няма работа във водата и около нея,ако на /примерно/ на 2.70 пръчка,сложи такова приспособление на 4 или 5 метра преди примамката :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: Простотията ще е огромна и човека за хване и утрепе некоя риба,като сложи 2-3 килограмова тежест на линията,за да му се потопи по бързо стръвта,по добре да не е около водоемите.Представи си го такъв,да вземе да разпъва като ходи за шаран на малък водоем,с прашка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Да сложи 120 грамовото олово в прашката и да тресне колегата му на другия бряг в десетката.Положението е сериозно от наколко дни,и вече съм стресиран от Аератори за язовири/даже вече си мисля,дали не съм згрешил с реакциата ми към него,щом толкова народ,дето ги мисля за умни и мислещи хора взеха да го защитават и съм в стрес,че съм много прост/,от рибар,които е регистриран от 02.2008 и пита за какво служи вирбела и още куп тъпаци,дето се правят че незнаят от коя страна се държи пръчката.Така че,споко и давай напред,ще се разберем :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
hishnik
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 8:26 pm

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от hishnik »

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:Така че,споко и давай напред,ще се разберем :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
:roll: :D :D
todor83
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 6:54 pm
Местоположение: Сл.бряг

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от todor83 »

пробивам воблера между очите и в долната част с бургия четворка и слагам целиндрично олово.
има голям ефект ,гази само по дъното и не нарушава играта на воблера.
ако някой ми каже как да кача снимки, ще ви покажа как става :D
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от chirusa_bg »

Хвърли един поглед тук http://forum.nariba.com/viewforum.php?f=34
и си избери най-удобния вариант.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
VRABCHO1974
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 11:37 am
Местоположение: Ахтопол
Обратна връзка:

Re: Утежняване на воблер?

Мнение от VRABCHO1974 »

undergrounder написа:Колеги,интересува ме как допълнително мога да потапя воблера но по-голяма дълбочина.На моделите с които разполагам пише,че потъват до 4 м.Знам,че потъването зависи и от скоростта на лодката,но ме интересува как допълнително мога да го натоваря да достигне примерно 10/15 м.На последък чета за монтаж на патерностер,но си нямам на представа как става.Доколкото знам може и с допълнителна тежест с олово,но как да изчисля колко да добавя за да не потъне на дъното.Ще съм благодарен на всеки колега който може да ми разясни как да потапям повече воблера.Проучих и даунригера,носе оказа,че е подходящ предимно за море.
аз си поиграх и разпробих един воблер и му сложих тапичка от булдо и сега си го пълня със вода лети като куршум но си загуби тракането заради водата във коремчето
Човек е жив докато куфара с такъми е по голям от аптечката
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”