смяна на халкички и тройки

Модератор: sestrata

silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

Добър ден на всички колеги.Както писах в заглавието днес реших да сменя халките и тройките на някои воблери.Купих халки на рапала издържащи 20 кг,а старите които махнах издържаха12кг.до тук добре,но проблема дойде когато трябваше да монтирам халката на лопатката.първо влезе доста трудно и второ стоеше неподвижна.преди малко реших да сляза да го пробвам и какво се получи воблера ходи на ляво и дясно ,и няма игра, а също не потъва .според мен проблема е в голямата халка на лопатката.вие на какво мнение сте.
LynyrdSkynyrd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 8:09 pm
Местоположение: София

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от LynyrdSkynyrd »

Ами ако халката, която си сложил на лопатката е затегната и не подвижна, то воблера няма как да играе. Смени ги с по малки халки или пробвай без халка, а направо закачай вирбела за воблера.
Изображение Изображение
silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

точно там е проблема колега ,че не се движи халката.те по принцип си бяха с по малки ама за по сигурно реших да сложа по големи едните са 12кг, а другите 20 кг
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от danev69 »

Здрасти,колега. Просто не слагай халка на лопатката на воблера. Според мен използваш големи воблери,защото ловиш сом и няма да е проблем да закачаш карабинката директно. Аз съм махнал всички халки на лопатката на сомските воблери и си играят идеално. Когато има халка на лопаткат се сменят по-лесно,ама по-важно е да има по-малко слаби елементи.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от fn1p »

danev69 написа:Здрасти,колега. Просто не слагай халка на лопатката на воблера. Според мен използваш големи воблери,защото ловиш сом и няма да е проблем да закачаш карабинката директно. Аз съм махнал всички халки на лопатката на сомските воблери и си играят идеално. Когато има халка на лопаткат се сменят по-лесно,ама по-важно е да има по-малко слаби елементи.
Подкрепям на 100% колегата Данев ,това е истината халките на лопатките са абсолютно безмислени,при нашия спининг риболов ,а именно на Сом
Изображение Изображение
Аватар
pa4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 715
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 3:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от pa4o »

Според моя скромен опит, когато един воблер има халка то той е предназначен да бъде превързван и да не се ползва карабинка(вирбел)
Аз лично махам всички халки от закупените воблери, ползвам карабинка и съм доволен от резултатите.
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от fn1p »

pa4o написа:... когато един воблер има халка то той е предназначен да бъде превързван и...
Може и да е така но казвам само едно нещо,за което мога и на бас да се хвана,на воблер Rapala X-Rap Shad - 8см , 14гр халката на лопатката е по-финна от халките за тройките,с каква цел,предполагам се досещате ,но аз да си кажа все пак какво мисля,мисля следното,когато халката на лопатката е по-финна от тези за тройките,се предполага,само едно разпъване на точно тази халка което задължително осначава,загуба на воблера (съответно закупуване на нов) и това според мен си е трик да се купуват повече воблери.Затова аз правя следното,махам халката на лопатката,сменям тройките съответно и халките,ако воблерите на Rapala са с 2,00 - 2,50 лева по-евтини и да ги продават без халки и тройки,ще съм много по-доволен :lol:
Изображение Изображение
silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

Благодаря на всички.Понеже воблерите за който говоря са около 7/8 см то ухото на лопатката е нормално да речем да бъде предназначено примерно за халкичка 4мм диаметър,а аз слагам 8мм.Що се отнася до метода без халка никога не съм го пробвал ,но утре ще пробвам и ако воблера си запази играта махам халкичките.както каза колегата danev колкото по опростена линия по добре.
tomik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 4:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от tomik »

Колега според мен недей да махаш халкичките. Те помагат много когато хванеш голяма риба.
Ако всеки си инсценира едно хващане на риба и започне да дърпа воблера в различни посоки и конеца на друга ще види за какво става въпрос, когато няма халкичка.
Това, което си направил ти с халкичките е супер, просто си ги сменил с по-здрави. Единственото, което трябва да направиш е да си пробваш у вас на сухо с кантара дали наистина издържат толкова колкото ги дават или .....
silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

здравей колега tomik точно това мислех да правя сега.имам две гирички по 8/10 кг всяка една и ще ги закача за един воблер с въже да видим какво ще стане , засега няма да махам халките.отивам да пробвам после ще пиша.наслука
silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

сега ги пробвах и държат. отпред на воблера сложих вирбел вързан с въже, а отзад за тройката хванах с един колан двете гири,закачих тройката за дупка на колана и ги вдигнах,за по точно ще взема утре едно кантарче и пак ще пробвам имам и още дискове и тях ще сложа,ще пробвам също да мина 20кг които дават на халките за да видя къде ще поддаде.дали вирбела,въжето,тройките или халките.наслука на всички
tomik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 4:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от tomik »

Точно така.
По този начин ще изпробваш всички звена, които ще ползваш. Това също е много добре.
А иначе ако искаш да пробваш само халкичката, която слагаш мисля, че знаеш как да го направиш.
Хубаво е все пак халкичките на тройките да са малко по-слаби от тази отпред, за да можеш при евентуална закачка да се разпъне халкичката на тройката и да си вземеш примамката без кука, иначе заминава целия воблер. :D :D
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от danev69 »

tomik написа: Хубаво е все пак халкичките на тройките да са малко по-слаби от тази отпред, за да можеш при евентуална закачка да се разпъне халкичката на тройката и да си вземеш примамката без кука, иначе заминава целия воблер. :D :D
Здрасти,колега. Нищо лично,ама всеки сомаджия ще прежали воблера само и само да може да изкара рибата. При спининговия риболв на сом здравината на всеки елемент е най-важна. Поздрави.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от Павел Иванов »

silurus glanis написа:...ще пробвам също да мина 20кг които дават на халките за да видя къде ще поддаде.дали вирбела,въжето,тройките или халките...
Забравил си да включиш и воблера при елементите къде се чудиш дали ще издържат . Не друго ами при тест с 20+кг. тежест да не се очудиш ако се разколачи на две или повече части :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

колега tomik аз предпочитам като ги сменям да са всички еднакви все пак благодаря за мнението.към г-н Иванов ,не че не съм се сетил , но не го написах и ако се чупи да се чупи ще прежаля един воблер,просто ми е интересно да видя какво ще стане .
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”