смяна на халкички и тройки

Модератор: sestrata

silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

Здравей Кроки.не ми завиждай много що то тая година е само капо и нямам време да ходя, но сега пак съм на борсата и ще ходя.Що се отнася до тройки неръждавейка не съм ползвл никога защото четох някъде ,че раната от тях не зараствала имам предвид в устата на сома ,а аз искам като го хвана да го пусна и догодина да е с 10 кг повече.За такъма мисля , че е добре малко е тежичък след втория час мятане,но пък мисля,че може да се разчита на него.наслука
tomik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 4:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от tomik »

Хубаво е халкичките да са от неръжвейка, а куки има много модели, които са хубави и си струват.
Такъма е супер, не го сменяй. Само ми се струва, че уекинко си прекалил с брейда, но ако дистанциите на които успяваш да хвърлиш са добри, не го пипай и него. Айде и успех там.
silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

Здравей колега tomik и на мен ми се струва, че е малко дебел брейда ама по на та тък че го сменя, а що се отнася до тройките ползвам едни vmc миля ,че бяха и са подсилени никога не са ме предали единственно ги минавам с камък за точене постоянно.едни сиви са на цвят стоят като алуминий,но са 3/4 пъти по дебели от нормалните.наслука
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от danev69 »

silurus glanis написа:Здравей колега tomik и на мен ми се струва, че е малко дебел брейда
Здрасти,колега. На мен пък ми се струва нормален,защото съм гледал какви огромни зверове се вадят по ваще реки. Дано имаш късмет скоро да закачиш и изкараш някой от тях. ПП. Да не забравиш после да ни зарадваш с някоя снимка. :wink: На слука.
Последно промяна от danev69 на Вто Сеп 14, 2010 3:57 pm, променено общо 1 път.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
silurus glanis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 12:19 pm
Местоположение: Испания/Ямбол/Каргона

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от silurus glanis »

Здрасти колега danev69.Чул те господ само дето незнам как да вкарам снимки от галерията в тема или там както се прави.наслука
ivo333
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 11, 2012 12:35 am

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от ivo333 »

Моля за помощ колегите които си тунинговат воблерите или правят такива.
Та значи тези дни обиколих по-големите магазини в Русе да си търся здрави халкички 5 или 6 мм външен диаметър-резолтата беше плачевен,не намерих никъде такива каквито съм ползвал досега всички бяха от доста по-тънка тел с около 2 десети по-тънка.За съжаление марка не знам на тези които съм ползвал,те са от типа на бройка и са вземани по 10 ст затова не знам какви да си поръчам.Всички които намирам сега на този размер 5 6 държат до 9 кг и на 10 цъфвът.
Не знам предложиха ми и некви маркови и ми казаха че държат май 16 ли беше помня ли вече но пак от тънка тел и не взех.Та ако някой знае от къде може да се закупят или някaква марка която да присъства на нашия пазар.
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от danev69 »

Ето тези стават http://www.colmic.bg/?page=accessories&cat=17...
тези са още по-здрави/самия тел е видимо по-дебел и цената е по-дебела.http://www.voblershop.com/1980/%D0%A5%D ... plit.Ring/
Ако не търсиш сом тези на Колмик,ще ти свършат работа.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
ivo333
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 11, 2012 12:35 am

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от ivo333 »

Мерси колега 1 вите не ме устройват такива имам,др сигорно са екстра.
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от toshiro »

При положение, че ползвам макара с 6кг драг и съм й навил 15 либри брейд, има ли смисъл да си сменям тройките и халките на 5-6 см воблери, които издържат повече от 15 либри със сигурност. Видях от един колега (Калине, благодаря ти!) кука за безвъзлов монтаж на воблери и сега ше се оборудвам с няколко нови воблерчета, та да си питам. Рибата и със 100кг да дърпа, аванса като отпуска на 6 трябват ли ми по-здрави халки и защо?
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от danev69 »

toshiro написа:Рибата и със 100кг да дърпа, аванса като отпуска на 6 трябват ли ми по-здрави халки и защо?

Здрасти колега.
Единствената риба,заради която си струва да се сменят халките на примамките е сома. Макрата с която ловя аз и дават /Max Drag 13 lbs./. Плетеняка е ПП. 40 лб. . Ето на какво е способен големия сом.

Изображение

Воблера е SALMO HORNET 9 F . При опън с кантара,халката издържа 20кг.,без да мръдне. Плетеняка 40лб. ПП. при опън с кантара се къса около 11-12кг. На карабинката с която бях тогава и дават издръжливост 18кг.,ама не мръдна. Според мен при тази ситуация би трябвало първо да се скъса конеца,който е с най-слаба издръжливост в цялата линия,ама подаде халката,която смятах за най-здрава.
Ако не търсиш целенасочено сом повечето фабрични халки на примамките са достатъчно здрави.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от toshiro »

Ами мислех да се пробвам, ама така като гледам... Сега пък ми изниква въпроса защо не ти отпуска аванса при 13 либри тяга, което са си по-малко от 6 кг? При максималко затегнат аванс моята си отпуска преди да скъса влакното - преди малко пробвах. Трябва да я хвана с ръка за да мога да скъсам ...
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от danev69 »

toshiro написа:Сега пък ми изниква въпроса защо не ти отпуска аванса при 13 либри тяга

Не съм казал,че макарата не отпуска аванс. Никога не ловя с затегнат аванс до край,просто ловя с по-твърд аванс. Аванса според мен трябва да отпуска влакно,за да се предотврати късането на някое звено по линията. Голямата риба се мори с пръта ,а не с максимално затегнат аванс. :idea: Просто при борбата със по-голям сом ,той прави невероятно много въртели и мощни тласъци и затова много често халките на примамката или карабинката,ако не са достатъчно здрави подават за части от секундата и се получава много кофти тръпка.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: смяна на халкички и тройки

Мнение от toshiro »

Ясно, повредите са заради динамичния характер на натоварването :)
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”