Специалните чепарета!!!

Модератор: sestrata

Публикувай отговор
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Добре де добре, не се обиждай. Всеки има право на мнение. Виж моля ти се този сайт
http://www.albashop.com.tr/asp/listgrou ... p=YOZURIMS

Намерих склада на Алба , но има много модели мисини / misina било турска дума за влакно/ на Йозури. На никоя не пише флуокарбон. Коя от тях имаш в предвид. Като видях опаковката , Тони каточели слага DUEL на чепаретата.
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Като дойдат нещата на Албастар в четвъртък или петък ще ви дам подробна информация , а може и да снимам по интересните неща...
Клавиатура риба не лови!!!
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Имало си гугал - 100 % FLUORO CARBON пише само на марката MIRAGE. ?! И не било флуо а флуоро !
Аватар
zarganski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 5:01 pm
Местоположение: Николай Зехирев - Бургас

Мнение от zarganski »

Local написа: ??? или рибата във Варна е по капризна от тукашната... Аз нямам закостеняло мислене , щото ако имах въобще нямаше да се пробвам в морския риболов , защото философията му не е кой знае каква....
Така си е ...
10 лв за чепарета си е сериозна цена бе пичове... пък и като я има рибата не е философия изобщо...
Освен това никой не казва нищо за риболова на сафрид на плувка вечер и през ноща- ей тва е красота...
Сутрин зарганета, вечер сафридчее... романтика а?? :lol:
пък който иска да ги купува тези "специални" чепарета, ама като не продавате рибата не знам за какво са тези разходи.
Разбира се това е мое мнение.
И траулерите хващат много...
if there is no fishing in paradise, i am not going!!
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Едно ши'му кажа на Жорката.... дето ме е емнал :lol: :lol: :lol:

...братко...аз тия 50 лева на земята да ги видя няма да се наведа да ги 'зема............тъй да знаеш :evil:


Сега за чепаретата - никой не ще да вързва - обиколих всички - не искат и толкова - който е имал късмета да си купи - ДО ТУК !!!

ЗА МЕН СЪЩО Н Я М А !!! ...... значи, Жоре и за тебе .... ни'ма ядосвай щото ши'запаля цетката и ши дода да ти изпия едно шише от "оная" готината ракия и няма да сляза от джета ти докато не уплаша всички сомове в язовира :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Идвай в края на месеца....чипарета други ши'намерим....тез ги еб_ _ _ в гъ_ _ _ :lol: :lol: :lol: аре, чи с адаша сме ти приготвили един хубавичък вятър и вълна за да прайш'мозайка(захранка) в морето :lol: :lol: :lol:
И моля ви се не ме занимавайте повече с ламета и куки ..... Дели там по-си-ги разбира от лодка .... аз съм от бряг само - 1пръчка +1 кука

Впрочем последния хит в модата е : "вмвсто олово на края на чепарето се слагало воблер - потъващ...и като се даде на ход лодката....чепарето си потъва" - паламудената циганка си умирала за воблерчето - това си приказваха едни, дето са я смлели в Неделята - впрочем между тях има един Кльонкаждия като Жорето и голям майстор в дисциплината СОМ.....ама тва е др. тема!!!
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Скорпид
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:47 pm
Местоположение: burgas

Мнение от Скорпид »

Квонаправихте със тези вълшебни чепарета ве :smt048 говорих със поне 10 тина стари рибари всички говорят едно и също всичко е моментно всяка година е различно .На излизане в морето си взимат поне по 5 - 7 чепарета някой се закачат другите бързо ги опасват :lol: може и една риба дане хванеш.Ако риболова тие хоби трявали да ставаш маняк и да се връзваш на всякви тарговски похвати зада разбереш че накрая си прецакан :roll: :?: Акоси вземаш 10 чепарета от вълшебните :lol: :?: то подобре си набави сам материала и сиги направи и щети остане за още :wink: Ако неможеш сам дги вържеш аэ съм сигорен че във Варна или Бургас във всяко рибарско селище ще намериш кой даги върже :wink: :?:
Мера според мера
Аватар
Михалич
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 436
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 11:45 am
Местоположение: STZ- BG

Мнение от Михалич »

И аз съм на твоя акъл Скорпид :lol:
Тей даже е по-интересно -сам да си ги направиш.
Ама ако межеше някой да пусне снимка - да видим цветове, дължини и т.н. - щеше да е хубаво. :lol: :lol:
Fly our flag, we teach them fear
Capture them, the end is near
Firing guns they shall burn
Surrender or fight there's no return
Under Jolly Roger!
Скорпид
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:47 pm
Местоположение: burgas

Мнение от Скорпид »

Малко се съмнявам да качат снимки :smt045 ще падне цената :lol: :oops: :?: апък и легендата ще умре :lol:
Мера според мера
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Михалич, щом твърдо си решил да си правиш ще се опитам да ти помогна. Сафрида се лови на два вида чепарета - от перушина и от ламе. Ламетата са толкова вида колкото можеш да си представиш. Няма смисъл да ти пращам снимка защото само ще се объркаш. Няма гаранция че този ден и час когато ще го топнеш сафрида ще хареса точно него. Затова заложи на перушинено - то е класическо и всички риби които се ловят на чепаре го харесват. Перушината нека да е пъстра с бели и тъмно сиви ивици. Който знае да каже кое животно има такива пера . За да стане класическото модерно сложи една две бляскави нишки между космите. Такова ламе може да се купи от магазина на Локала , с него сме на едно мнение за най-удачното. Подобен ефект можеш да получиш и с много тънка ресничка от опаковка на кроасан ако не ти се купуват ламета. Впрочем ламетата се продават на много големи опаковки. За да не ти го изгризе чернокопа сложи 6-ти 7-ми номер кука с много дълга опашка. Такива куки имат означение Kendal. Ако и поводите са от флуорокарбон ти гарантирам че ще хваща и рибата ще ти се услади двойно.
Заповядай и във Варна, да проверим какво си направил. С удоволствие ще ти дам да ловиш с което поискаш от моите чепарета за сравнение.
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Скорпид написа:Малко се съмнявам да качат снимки :smt045 ще падне цената :lol: :oops: :?: апък и легендата ще умре :lol:
Ти представяш ли си моля ти се 50 кинта за 5 чепарета давам и никой не иска да ги вземе - няма майтап...ей.... всеки вика "избодах си очите"......
...ама то си е така - значи представете си нормално чепаре - само че с флорокарбоново влакно(0,18-0,20-0,22) на майката и бидемите - 10броя куки даже не са Gamahazu ами прави морски - Mustad например.....обаче кое е интересното сега -перо(токачка)+ламе -то стои на ситни ивички, точици - взима окото - и блести като ситни диамантчета сякаш с размери - (0,01мм. диаметър) - цветове к'вито додат - да ...ама неее..... на разлияна дълбочина разл. цветове работят - като при воблерите - трябва да попаднеш на печелившия/ото чепаре!
...освен това се слага по едно мънисто(стопер - зелено, силиконово) на всяко бидемче до лопадката на кукичката преди да се завърже за майката..... естествено не подминавайте да боядисате възелчето на кукичката в Оранжево-сигнално...или червеничко - да имитира оченце на рибка .....

....аре сега напраскайте си едни чепарета като Тях - майсторите ..... дет'ми са праскат на големи рибари и елате и им изловете и сафрида ...и карагьоза ...и циганките .... и всичкото :lol: :lol: :lol:

...а...а...а....слагайте Пилкер вместо олово ....или както писах вече - направо Воблер - потъващ - за лодкаджиите.
Та това ми казаха спецовете във Варна по сладководен риболов за морския ... и аз само слушах и ви го разказвам...п.с. (автора на "вълшебните"чепарета последно се казва Стефан и не е Наско - както аз си мислех .... а самият Наско в момента лови на Камчия лефери на поразия - хванах го в разговор с милата му съпруга точно когато влизах в магазина му... и тя бе любезна да се похвали)
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Скорпид
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:47 pm
Местоположение: burgas

Мнение от Скорпид »

Ти съвсем ми обърка граматиката :lol: Аз ибезтова колкото пъти питах толкова различни и универсални рецепти чух че май ще отида до най-близкия магазин и си купя 1-2 кила риба :wink: поне докато си пйвам стодената биричка може да избера правилното решение :wink: НАСЛУКА :wink: до края на сидмицата има още доста време засега съм купил 7 различни чепарета от 7 магазина незнам докъде ще спра :?:
Мера според мера
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

durumov написа:....между тях има един Кльонкаждия като Жорето и голям майстор в дисциплината СОМ.....ама тва е др. тема!!!
и се казва : РАДИ :lol: :lol: :lol: и го познавам !!!


спри да даваш грешни съвети за потъващи воблври вместо олово за чепаре.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


аре без "2 в 1" щото ще стане 1/2 чепаре и 15 лв назад за воблера :twisted: :twisted: :twisted:

като мине чернокопа и резне чепарето и воблера ти ще го плащаш на хората за тоя съвет :twisted: :twisted: :twisted:

ай поспри се.....

а Ради има ....около 700 воблера....по маняк и от мен е :lol: :lol: :lol:

апропо...да ви светна за какво ползвам чепаретата в язовир...?

костура пичове мноо ги хареса !!! вертикално помпане от лодка :wink:

durumov написа:...братко...аз тия 50 лева на земята да ги видя няма да се наведа да ги 'зема............тъй да знаеш :evil:
викай мене...аз не се обиждам да се наведа :idea: ако има още по 50 цял ден ще се навеждам да събирам :lol: :lol: :lol:
Господ може всичко чада мой !
Аватар
SILVESTER
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 1:05 pm
Местоположение: Варна

Мнение от SILVESTER »

И СТИГА С ТЕЗ ЧЕПАРЕТА .... ЧЕ ИДВА СЕПТЕМВРИ И ТОГАВА НИКВИ ЧЕПАРЕТА НЯМА ДА ВИ ОТЪРВАТ ОТ СРЕЩАТА ВЪВ ВАРНА - ОЧЕРТАВАТ СЕ 22РИ, 23ТИ И 24ТИ - ДА СА ДНИТЕ ЗА РАНДЕВУТО.[



durumov,нещо по конкретно?
на някой от нас ще ни е за първи път :wink: (сефтето дет се вика :oops: ),такова състезание де :wink:

да си нагласиме такамите,да видим от работа ше се бяга ли,що ли :?: :twisted:
пък и то не остана дет се вика 2-3 седмици
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

отец Миго Нафърфорий написа: спри да даваш грешни съвети за потъващи воблври вместо олово за чепаре.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Днес в 17.00 ч. те чакам в магазина зад Спортна Зала при Тони и Андро... защото ми скачаш .... и щото пропагандираш чобански идеи за чепарета в язовир. Там ела да го кажеш т'ва.... щото така на думи и драсканици е лесно, човече.
Мене всички ме познават .... а теб те чувам за 1 път във форума- Морски !
Ела да се запознаем и си поговорим .... ако си от Варна, разбира се - понеже си писал Местожителство - Светия Синод .... а т'ва си е богохулство :idea:
а сега за другото...
отец Миго Нафърфорий написа: ...аз не се обиждам да се наведа :idea: ако има още по 50 цял ден ще се навеждам да събирам :lol: :lol: :lol:
Тая работа е опасна и боли :lol: :lol: :lol: ...освен ако не ти харесва Гобразна стойка....ама ти си знаеш :wink:
Аре ела да ти покажа де се слага Воблера!.....и последно Жоре, мискинино .... колко пъти ще ти казвам, че отдавна е време Морските да крадат идеи и номера от Сладководните, защото сме назад с материала и имаме да наваксваме доста. Само да ми паднеш, ще те спукам Нафърфорчо :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение
Тук отдясно до теб съм стоял и аз....и ни'ми са ослушвай, ами си стягай парцалите за Варна! :wink:
Последно промяна от durumov на Сря Авг 30, 2006 11:45 am, променено общо 2 пъти.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

SILVESTER написа: ....durumov,нещо по конкретно?
на някой от нас ще ни е за първи път :wink: (сефтето дет се вика :oops: ),такова състезание де :wink:
да си нагласиме такамите,да видим от работа ше се бяга ли,що ли :?: :twisted:
пък и то не остана дет се вика 2-3 седмици
ЗА ВСИЧКИ ОТ ВАРНА ДЕТО ЧЕТАТ И ПИШАТ ТУК - предлагам малка символична предварителна среща в някое кръчме отностно ДАТА-ЧАС-МЯСТО за "Варна Оупън"... и който има желание да спомогне за организацията и посрещането. Давайте предложенията си сега в коя кръчма да седнем заедно!
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”