Специалните чепарета!!!

Модератор: sestrata

Публикувай отговор
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Дурумов написа :
***********************************************************
.. ни'са прави на отворен,...всички знаят, че чепарета рядко клатя - ами клатя други работи ...и най мн. руси .......

*************************************************************

Митко, точно това имах впредвид. Сам пишеш че не си компетентен по тази тема а пишеш ли пишеш. Освен че ставаш смешен въвличаш и в заблуда тези които влизат тук за да научат нещо в повече.
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Не са ти наред нещо мерките и теглилките по отношение на мойта компетентност - ... аз не се изнервям от любимия ти епитет "смешен"... но с риск да стане пак напечено ще ти отговоря така - понеже не си говорим и назад няма да се връщам.....

ПО отношение на това "да се научи нещо от тук" ... ти най-малко можеш да претендираш обучаване или научаване, защото освен снимки.... друго не си показал и не си написал - техника и тактика + такъми и чалъми например при улова на паламуд, каргьоз....
.....ами направи го - така и други да научат нещо. Тая говорилня наречена форум не е задължително да е училище - мож и дезинформация да има.... тендениозна при това - което пък искам да ти кажа право в очите, че аз никога няма да си позволя да направя.
Казвам.... т.е. пиша .....това което знам. Не се заяждай по темата за чепаретата ... става досадно за околните да извлекат полезното от наште дразги - какво има да делим - ти от лодка - аз от бряг - ЕЙ ТОВА Е СМЕШНОТО, ПРИТЕЛЮ !!!
НАСЛУКА !!!
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
Mitaka
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 12:10 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Mitaka »

преди 3 дена обикаляхме с ДУрумов за такъми по поръчение на шефа ми , който отпусна 300 лв. за чепарета и такъми. Видях ги въпросните чепарета , наистина момчетата които ги вързват са много старателни . Материалите са скъпи 50м месина 18лв.
Вчера излязох в залива да ловя с флуорокарбоновите чепарета ( сам си ги вързах ). Пълен майтап . И с тях и с другите резулта бе 0:0 !
Като я има рибата и на гола кука отива ! Така че аз минавам на страната на невярващите.
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Mitaka написа:........... момчетата които ги вързват са много старателни . Материалите са скъпи 50м месина 18лв.
Вчера излязох в залива да ловя с флуорокарбоновите чепарета ( сам си ги вързах ). Пълен майтап . .... резулта бе 0:0 !
...е да ама ти купи не от 18 лева влакно ...ами ТАНАКА на Робинсон от 5 или 6 лева беше - флорокарбон също :wink:
... адаш, братко.... с удоволсвие ще бръкна в джобовете на риб. елек и щи извадя тоя флорокарбон - имам тамън 3 ролки от по 18 кинта - 0,148мм. ; 0,165мм. и 20, и кусур нещо си ...забравих точно. Може пък с нея да ти тръгне.... :lol: :lol: :lol: ония ги тресе калитковщината - ама яко ги тресе ти казвам и станало световно събитие сякаш 2те кули пак са паднали.
Така ли е ве....Хемигуей.... така ли ве Сървайвъре, мой ??????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

durumov написа:
Mitaka написа:........... момчетата които ги вързват са много старателни . Материалите са скъпи 50м месина 18лв.
Вчера излязох в залива да ловя с флуорокарбоновите чепарета ( сам си ги вързах ). Пълен майтап . .... резулта бе 0:0 !
...е да ама ти купи не от 18 лева влакно ...ами ТАНАКА на Робинсон от 5 или 6 лева беше - флорокарбон също :wink:
... адаш, братко.... с удоволсвие ще бръкна в джобовете на риб. елек и щи извадя тоя флорокарбон - имам тамън 3 ролки от по 18 кинта - 0,148мм. ; 0,165мм. и 20, и кусур нещо си ...забравих точно. Може пък с нея да ти тръгне.... :lol: :lol: :lol: ония ги тресе калитковщината - ама яко ги тресе ти казвам и станало световно събитие сякаш 2те кули пак са паднали.
Така ли е ве....Хемигуей.... така ли ве Сървайвъре, мой ??????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Бате на коя фирма е това влакно дето имаш 3 ролки .Сподели моля!!!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Робинсон Танака е 6,20лв и аз лично съм много доволен от него за останалите колеги незнам върши ми перфектна работа и не вярвам в никакви такива флуорокарбони или флорокарбони абе се ми е тая сички мисини са еднакви :!:
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Сървайвърът казва :wink: Понеже сигурен съм сте убедени че Морският форум в На риба и България не е нито първото, нито най - обширното място в което темата ФЛУОКАРБОН се дискутира, нормално като нов и атрактивен /според ПРОВЕРЕНИ В ПРАКТИКАТА КАЧЕСТВА/да има оригинали и ментета! И тук не откриваме топлата вода/ въпреки че България се припознава и като страната на ментетата/, и по света и в БГ има качествени продукти на висока цена и конкурентни на "по - добра" цена. Без да уточявам марки и фирми ще Ви кажа какво ползвам аз в риболовната си практика през настоящата година. Когато ловя с флуокарбонов повод / зарган, платерини/ ползвам влакно с марката H.D. DUEL /имам подозрения че Дурумов има точно него в предвид когато пише DUAL/, на японската фирма Йо Зури! И аз за съжаление не съм от хората които "се чудят какво да си правят парите" , но прежалих 18-те лева за ролка от 50метра. Просто според производителя / и вносителя/ то най - добре покрива определението 100% флуокарбон! Нака наречените от колегите "специални чепарета" са правени с това влакно, и вярвайте ми хващат, при това много . Да не се разбира погрешно това не е опит да започва отново дискусия ЗА и ПРОТИВ, хора различни вярващи и невярващи , новатори и консерви , това му е хубавото на света разнообразието. Да си припомним английската поговорка, НЕ СЪМ ТОЛКОВА БОГАТ ЗА ДА КУПУВАМ ЕВТИНИ НЕЩА/ а островитяните са доказали че имат сиво вещество в главите си/ ! Като допълнение мога да кажа, че основният довод на неверниците в достойнствата на широко идскутираното влакно , ПАЗАРНИЯТ ТРИК издиша просто защото е трудно да говориш за печалба когато продукта не се произвежда и предлага :wink: Поздрави 8)
Който може хваща!
Аватар
Mitaka
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 12:10 pm
Местоположение: Варна

Малко математика !

Мнение от Mitaka »

3 ролки * 18,00лв = 54.00лв = 30 големи наливни бири + 10 големи порции трицона изпържена с царевично брашънце и полята с много лимон в бирария " Боцмана " . Адаш , ако искаш дай да ти вържа чепарета с твойта месина и по твой избор разцветка , за да те е яд повече спомняйки си горното уравнение без неизвестни. Спомняш си какво каза онзи собственик на магазин дето ходихме - " Дай си етикетите и след един месец ще ти дам ролките с твоите етикети "
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Митак май ще излезеш прав...тук един от собствениците на рибарски магазин ми бе казал, че в европа има 3/три/ завода които произвеждат рибарски влакна...отиваш даваш поръчка и получаваш...разликата е само в наименованието, цвета и цената на влакното...да не говорим за братята китайци...в Бургас пуснаха супер яки киайски влакна...на кутиите пище MADE IN USA...и други тинтири-минтери...с печатни грешки...на цена по 1,50 лева...и аз си купих...3 ролки...що да харча луди пари...имал си - дал си, казват пенсиите и са прави... :wink:

като има риба и обущарски конец се взима...хахаха... :twisted:

Ще ги видим в Кранево що ще свършат...чудесиите... :roll:

Абе това село не беше ли към Добричка община...за ква ВАРНА ОУПЪН ще говорим тогам... :wink:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Сървайвъра - Хемигуей е прав - аз го написах грешно - DUEL - е влакното - подведох се по англиската транскрипция която е "ДЮЪЛ" и го написах грешно. Браво Сървайвъре...засече ме редакционно и си ПРАВ !!! като е съгурно влакното х3 го взимам за джобовете!!! ... ако са близначки(руси) - пак гледам да са 3 ... :lol: :lol: :lol:

а сега........
batmilen написа:..........Абе това село не беше ли към Добричка община...за ква ВАРНА ОУПЪН ще говорим тогам... :wink:
.... абе горе долу там си е...........ама айде...нали съм Добрички зет .......... чаткаш ли :lol: :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от durumov на Пет Сеп 08, 2006 4:24 pm, променено общо 1 път.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Мнение от даката »

[Ще ги видим в Кранево що ще свършат...чудесиите... :roll:

Абе това село не беше ли към Добричка община...за ква ВАРНА ОУПЪН ще говорим тогам... :wink:[/ :idea: :idea: :idea: :smt115...... Общината е Балчик :arrow: :prayer:
риба къща няма-риба време няма
nikki
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 7:51 pm

Мнение от nikki »

Може да е странно,но Кранево се води към община Аксаково :roll:
Дето се вика " Нерде Ямбол,нерде Стамбол"
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Я ли съм кьорав...или интернета е слаб...
:lol:
тук пише... :wink:

http://www.journey.bg/bulgaria/bulgaria ... earchsub=1

Старото Екрене
Кранево е селище в Добричка област, Балчишка община, разположено на 24 км североизточно от Варна и 42 км югоизточно от Добрич. До 1942 г. селището е известно под името Екрене. Морски курорт от местно значение с население около 700 ж. Има автобусни връзки с Балчик, Каварна, Добрич и Варна.

Разположено край Черно море на височина 20 м, от юг и югозапад до Кранево достигат най-североизточните разклонения на франгенското плато. Край селището тече Краневска река.

На юг от селото, на най-високата част на Франгенското плато, има останки от римската крепост, в района на Националния детски комплекс - от римско селище (ІІ в.). При Кранево личат останки от валове, играли важна роля в защитата на източната граница на І-вата българска държава. Селото се споменава в турски регистри от 1573 и 1676 г. с името Екрене. По Букурещия мирен договор от 1913 г. то остава под румънска власт. Върнато е на България по силата на Крайовския договор от 1940 г.

Развити са лозарство, овощарство, зеленчукопроизводство. Има здравна служба, 2 детски градини, физкултурно дружество. Началното училище е основано 1890 г., освен него в селището има основно училище за трудновъзпитаеми деца, читалище "Бачо Киро", основано през 1942 г.

Климатът е морски, със слабо континентално влияние. Средната годишна температура е 12° С, а средно годишните валежи са малко над 450 мм. Лятото е слънчево и горещо, а есента - влажна и топла. Крайбрежната плажна ивица е обширна, със светъл пясък и слаб наклон на прибрежното морско дъно.

Непосредствено до плажната ивица са къмпинг Екзотика и къмпинг Интернационал. В южната част на плажа, запазена от висок скат на платото, има Национален детски комплекс. На север от Кранево, в долината на Батова река има лонгозна гора черноземи, на места варовити скали.

Близо до Кранево са курортните комплекси Златни пясъци и Албена.


Изображение
Аватар
Ribar_Karyk
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:48 pm

Мнение от Ribar_Karyk »

Искам да попитам при бомбардите кукичката на колко разстояние трябва да е от бомбардата или няма значение ?
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Мнение от даката »

Пробваи с повод от 1.5м. :smt023
риба къща няма-риба време няма
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”