Специалните чепарета!!!

Модератор: sestrata

Публикувай отговор
mic
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Авг 08, 2006 6:19 pm
Обратна връзка:

Специалните чепарета!!!

Мнение от mic »

Какви са твзи "специални" чепарета с които само някои във Варна хващали по-много, а останалите от лодките - гледали?Някой чувал ли е нещо??? Чувам го вече от няколко места. Има ли такова нещо???
Аватар
Mitaka
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 12:10 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Mitaka »

Няма никакви специални чепарета . Наистииа отива на ламе. Обаче въпроса е в техниката на клатенето. Д.Урумов може да ви каже. Той е виждал !!!
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Има революция при чепаретата и това е повода и майката от флуокарбон . Революция защото те хващат 10 пъти повече риба в сравнение с тези направени от друго влакно. Тези чепарета хващат и тогава когато другите въобще не хващат. Избраните хора които ловят с такива са обикновенно магазинерите и тези които сами си правят чепаретата. Неприятно е че се правят трудно заради твърдия флуокарбон и майсторите на чепарета отказват да ги правят. Има още една особеност в тези супер чепарета. Правят ги и с маркови куки и скъпи ламета. Това им прави цената още по голяма.
Рано или късно такива чепарета ще се появят по магазините но можем да очакваме цени от 4 до 10лв. Въпреки това си струва защото сафрида е 10-12 лв. за килограм.
Докато се появят в магазините можем да се надяваме сафрида да спре да капризничи и да започне да пълни обикновенните чепарета.
Всичко това което пиша е проверено . Влязох с един наш многоуважаван съфорумец който е приближен на "превилигированите" и ловеше пред носа ми сафрид след сафрид докато аз и десетината лодки наоколо се пулихме. Признавам че ми идеше да го гътна от лодката. Цял ден ми лази по нервите. На другия ден едва успях да примоля един от майсторите на чепарета да ми направи и на мене. Влязох вчера с тошко и този път Тошко му идеше да ме изхвърли. Хванах около 50 сафрида срещу 5 от негова страна.
Между другото вчера беше ден на карагьоза за около 3 часа след като му намерихме градинката направихме 40 риби. Флуокарбоновото ми чепаре не се държеше така добре както със фафрида и го смених с бяла перушина.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Пардон, вместо фафрид имах в предвид сафрид. Фъфля защото снощи много продължително поливахме богатия уражай на карагьоз.
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Mitaka написа:Няма никакви специални чепарета . Наистииа отива на ламе. Обаче въпроса е в техниката на клатенето. Д.Урумов може да ви каже. Той е виждал !!!
И според мен е така по - важно е клатенето :roll: :lol: :lol: :lol: Майсторство и в това си трябва :wink:
Който може хваща!
croco
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 3:03 pm
Обратна връзка:

Мнение от croco »

Има наистина такива чепарета и не че са специални а както каза Дели
се правят от флурокарбон и по скъпи ламета и куки ,направата на едно чепаре излиза около 7-10лв и цената му в магазините ще е много висока освен това тези чепарета се амортизират много по бързо ,защото се използват по тънки месини и наистина майсторите не искат да връзват с флурокарбон .Разликата при ловенето с такова и обикновенно чепаре е 10/1 ,а също така забелязах че има разлика с какво чепаре се лови сутрин и с какво по обяд.
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Heminguey, ти искаш само ти да ловиш с такова чепаре. Няма да стане. Вече всеки може да си поръча в магазина на Тони и Андрей над спортна зала. Чепарето за което споменах е направено от тях и работи.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

Дайте няколко марки на такива влакна.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Дели, дайте малко повече информация за тези чепарета- марка на месината, дебелина на влакното, откъде се купуват тези "скъпи" ламета, "специалните " куки и въобще т.нар. ТТ-данни за изработка на такова чепаре. Навремето с баща ми /Вечна му памет!/ сами си правехме чепаретата за сафрид , за лефер и за паламуд, но годините бяха други - риба имаше в изобилие и не беше така капризна, както сега.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Според мен 90 % от успеха на чепарето се дължи на влакното от флуокарбон. През различната част от деня сафрида налита различно на различните перца, затова това може всеки да си прецени. Зеленото перо с бляскава нишка работи по добре когато няма слънце. При слънчево време аз бих препоръчал светла натурална перушина пак с лъскава нишка. За влакната флуокарбон съм чувал че оригинални могат да се намерят при Наско- магазин Велвет. Другите магазинери копуват от него и изкуствените перца и ламетата. Куките които мога да препоръчам са на гамахацу или норвежки 8-ми 10-ти номер. И все пак аз съм още начинаещ. Научно би ви обяснил Хемингуей, но той май още се надява това да си остане негова тайна.
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Дели ще ми се да ми заръчаш 5 броя от тях....цената...знаеш...няма значение ...кеф цена нема пич !!! разчитам на съдействие а майстора ще е доволен от мен !
Господ може всичко чада мой !
Аватар
Михалич
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 436
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 11:45 am
Местоположение: STZ- BG

Мнение от Михалич »

Дели написа:Heminguey, ти искаш само ти да ловиш с такова чепаре. Няма да стане. Вече всеки може да си поръча в магазина на Тони и Андрей над спортна зала. Чепарето за което споменах е направено от тях и работи.
И аз бих си купил 4-5 бр. - ако може. Тони и Андрей от магазина над спортната зала, дали биха ми ги изпратили с наложен платеж с куриер - за моя сметка? Някъв телефон за връзка с тях.
Може ли да им тръгна - че майстор Дели ме е насочил към тяхната уважавана фирма? :lol: :lol: :lol:
Другия петък 01.09. тръгвам към южното черноморие - бих се радвал
да добавя към "арсенала" таквиз чепарета. :lol: :lol: :lol:
Fly our flag, we teach them fear
Capture them, the end is near
Firing guns they shall burn
Surrender or fight there's no return
Under Jolly Roger!
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Жоро имаш ЛС.
Чепаретата се правят много бавно заради твърдия флуокарбон- доколкото разбрах 3-4 часа за брой. Евала на Тони и Андрей че се съгласиха да вземат поръчки , защото всички други отказват и си правят само за тях. Исках да се свържа с тях преди да им публикувам телефона , но си го е изключил ....... !!? След като се съгласят ще го пусна.
Вчера влязохме с Хемингуей за 4 часа на траката и хванахме тридесетина карагьоза и кило две сафрид. Хемингуей беше с "модерно" чепаре ,а аз с обикновено с бяла дълга перушина с 1-2 бляскави нишки. Хващахме еднакво , въпреки че ако питате него ще каже че той е хванал най-големите риби. Разликата беше обаче в това че аз закачих 3-4 сафрида а флуокарбона извади 20-30. Помолих Камен да качи снимка с уловената риба.
Не се притеснявайте , че не можете да си намерите чепаре от флуокарбон. От него има смисъл само когато сафрида е рядък и капризен. Скоро ще започне да пълни и обикновенните чепарета. Просто не му е дошъл още сезона.
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

нямам лично...не си турил заглавие и не е дошло...айде пак моля те ? и направо ми ги поръчай.....няма да се притесняваш за парите !!!
Господ може всичко чада мой !
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Михалич, написах че приемат поръчки с тяхно разрешение и можеш да кажеш кой ти е дал информация , но те ме знаят като Деян. Още не мога да се свържа за телефона.
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”