Воблери Siweida

Модератор: sestrata

dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Воблери Siweida

Мнение от dantho.mihov »

Блесните на Mепс № 1 и № 2. По-уловисти са на Моска, но не ги виждам в Бургас.Спинерите до 15 гр.
plamen1980
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 1:04 pm

Re: Воблери Siweida

Мнение от plamen1980 »

А разцветките?
plamen1980
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 1:04 pm

Re: Воблери Siweida

Мнение от plamen1980 »

А и също колко грама.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Воблери Siweida

Мнение от dantho.mihov »

Разцветките са въпрос на проби, защото според сезона и мястото са успешни различни такива. В повечето случаи по-уловисти са златисто-жълтите и белите.При блесните моделите се отличават не по тегло, а по дължина.За костури подходящите са къси - Мепс Аглия. Адългите за щуки и др.
plamen1980
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 1:04 pm

Re: Воблери Siweida

Мнение от plamen1980 »

Мерси много колега а аз си мислех че воблера е най-добрата примамка защото най-много прилича на риба
plamen1980
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 1:04 pm

Re: Воблери Siweida

Мнение от plamen1980 »

А добре ли е да комбинирам с глава
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Воблери Siweida

Мнение от dantho.mihov »

Това "с глава" нищо не ми говори. Може би някой по-компетентен ще може да отговори.
Аватар
TONICHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 3:31 pm

Re: Воблери Siweida

Мнение от TONICHA »

колегата искаше да попита " с утежение"



поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Воблери Siweida

Мнение от dantho.mihov »

Някои поставят утежнение на линията преди примамката, но лично аз го намирам за вредно, защото влияе за правилното водене /игра/ на блесната.Затова се предлагат различни номерации блесни, които се отличават и по тегло.Утежнението се поставя, когато риболовецът не разполага с голям набор от блесни и желае да пробва на по-голяма дълбочина, но в същото време разполага само с най-леките такива.По-правилно е да замени леката блесна с такава с фабрично утежнение.По правило спинерите са по-тежки от блесните и при определени ситуации се използват вместо блесна с утежнение, за по-дълбоко водене.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери Siweida

Мнение от Павел Иванов »

Блесна , ако имаме предвид въртяща се такава и спинер са едно и също понятие . Спинър в превод от английски си е точно въртележка по нашенски . Инак това което имаш предвид под спинер е именно преутежнена блесна , било то от пред , било то след листото :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Воблери Siweida

Мнение от dantho.mihov »

Съгласен съм с Вас г-н Иванов. Все пак напреднах в спининговия риболов, като четях вашите лекции във форума.И вие сте "виновника" да си подменя пръчките с по-леки такива и сега удоволствието ми е многократно по-голямо.Надявам се да не съм подвел колегата като използвах възприети с времето "народни" понятия, вместо точните такива.И съвета ми към него е да прегледа темите в спиниговия риболов - ще му бъде само от полза.
plamen1980
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 1:04 pm

Re: Воблери Siweida

Мнение от plamen1980 »

Един много тъп въпрос като за начинаещ - значи воблера има газене 0.5-1 метра това означава ли че не може да достигне по голяма дълбочина например 2,3.4.5 метра.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Воблери Siweida

Мнение от dantho.mihov »

Въпроса не е тъп колега. Никой не се е родил научен.Та воблер 14 гр. може да гази спокойно на дълбочина 2.5м. , а 20 гр. на дълбочина 3-4 м. Друг е въпроса какво ще търсиш на такава голяма дълбочина /щуката напада отдолу, но се изхвърля отгоре/ . Не е за пренебрегване и факта, че в Бургаски регион подходящите места за спинингов риболов са си кът и не са толкова дълбоки.
plamen1980
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 1:04 pm

Re: Воблери Siweida

Мнение от plamen1980 »

Ами моя е 4 грама и пише че гази 0.5-1 метра значи не може да слезе на по голяма дълбочина така ли?
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Воблери Siweida

Мнение от dantho.mihov »

Може, при пропадане. Но като започнеш да водиш воблера, дори и бавно - се издига на обичайната за теглото му дълбочина. Затова се предлагат различни по тегло воблери, за да има правилно водене на различна дълбочина.
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”