Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Модератор: sestrata

geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Мнение от geleznia »

Ще помоля някой колега ,ако е ползвал такава да каже какви му са впечатленията от нея http://naperekate.ru/blesna-dam-fz-twin/.Знам,че е за сом и че е с двойна пластина и създава завихряне при водене придружено със звука от ударите между пластините.Търсих във форума и в търсачките,но ми излизат резултати само от чуждите сайтове.А е важно да знам дали ще работи в нашите условия (блесната я купих днес и при първа възможност ще я пробвам).Благодаря на колегите преварително за помоща.
На риба като на война.
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Мнение от geleznia »

Темата е за ключ разбрах за какво иде реч :D
На риба като на война.
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Мнение от stancom »

Ееее чак за ключ . Щом си научил всичко за нея сподели и с нас де :D
Аз имам някакво впечатление от нея, но не знам всичко и съм любопитен :oops: Моите наблюдения са, като не претендирам за меродавност ! Лети добре, създава добра вибрация, най-ефективна е при много бавно водене с паузи и придръпване, добре е да се сложи още една кука в горния край. Иначе ловеше прилично, преди почти да приключат сома по нашия край :twisted:
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Мнение от geleznia »

stancom написа:Ееее чак за ключ . Щом си научил всичко за нея сподели и с нас де :D
Аз имам някакво впечатление от нея, но не знам всичко и съм любопитен :oops: Моите наблюдения са, като не претендирам за меродавност ! Лети добре, създава добра вибрация, най-ефективна е при много бавно водене с паузи и придръпване, добре е да се сложи още една кука в горния край. Иначе ловеше прилично, преди почти да приключат сома по нашия край :twisted:
Колега не исках да споделя заради двама трима умници от форума де серат навсякъде и ловят най-много щуки и въобще хищници оставям щуката на тях и минавам на квалитетни риби като сома :lol: .Това,което си казал за блесната е абсолютно вярно,и много правилно си я преценил.Мен ме интересуваше резултатноста за сом и разбрах,че е една от най-удачните.А при нас дал бог сом намира се и то доста често и то екземпляри до 40-50 кг обикновено се ловят такива от порядъка на 5-10кг.Неслучайно половината Пловдив се мъкне да лови при нас и стоят с дни.Риба бол само да умееш да ловиш :smt023
На риба като на война.
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Мнение от rockeagle35 »

Правилно си сложил :lol: , за мен щуката си е квалитетна и престижна риба, явно ти си много голям рибар... като ония стопаджия, дето му спрях и ми каза - аз само в ауди се качвам, и само директно за София. Много мнителни хора намирам в този форум, а уж казват, че риболова успокоявал и уравновесявал...
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Мнение от geleznia »

rockeagle35 написа:Правилно си сложил :lol: , за мен щуката си е квалитетна и престижна риба, явно ти си много голям рибар... като ония стопаджия, дето му спрях и ми каза - аз само в ауди се качвам, и само директно за София. Много мнителни хора намирам в този форум, а уж казват, че риболова успокоявал и уравновесявал...
Нещо не си ме разбрал щуката за мен си остава тръпка ,а това го казах на майтап.Сом съм ловил преди на блесна много отдавна ,тая година ще наблегна малко повече на него.Просто нямам време за зъбатите по-далече ми се падат,а реката ми е на две крачки.Но от време на време ще ги преслушвам и тях.
На риба като на война.
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос за клатушка D.A.M FZ TWIN

Мнение от rockeagle35 »

Разбрано, колега, просто си го написал така, че ми стана много любопитно как в нашата бедна на риба татковина някой смята щуката за "неквалитетна"... всъщност, тук в Норвегия битува такова мнение, но тук езерата са пълни с щука и костур и наистина не е престижен улов. А интересното е, че говорих с местни колеги и един от тях използва въпросната клатуна за едри щуки и сьомга. Но най-доброто приложение може би си остава сомското, според данни на мейкъра. Успех с мустакатите! ;)
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”