изкуствени примамки за кефал?

Модератор: sestrata

Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

изкуствени примамки за кефал?

Мнение от Ribar »

Здравейте, колеги!

Какви изкуствени примамки използвате за лов на кефал...речен.
Аз съм хващал единствено на булдо и тъй като намерих скоро едно място, което ми допада, искам да знам с какво друго мога да го хващам. Прочетох в раздела "енциклопедия на рибите" за видовете изкуствени примамки, но съм малко скептичен относно блесните и воблерите, защото никога не съм имал успех с тях.
Скоро си купих и някаква силиконова буболечка, зелена, която ЯВНО не я желаят, предвид 100те замятания, на фона на 30-те с булдото, когато вече имах една риба. Предполагам, че някакви изкуствени скакалци също биха вършили добра работа, но не мога да си намеря.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: изкуствени примамки за кефал?

Мнение от sandista »

Привет,
В Спининг раздела има обособена тема ;)
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: изкуствени примамки за кефал?

Мнение от сирака »

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=119&t=13134" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: изкуствени примамки за кефал?

Мнение от pavre »

Ситни блесни до номер 2 (всякакви на цвят) и воблерчета Goldy, кафява разцветка. Колкото по-малки са куките на воблера, толкова повече риби се закачат, защото малките не могат да захапят едрата тройка. И не бъди скептичен относно изкуствените примамки, просто трябва да имаш няколко и да намериш подходящата. Успех.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: изкуствени примамки за кефал?

Мнение от Д.Граховски »

Всички сръбски воблери (тумбести) блесни моска,мепс,пантер мартин.Вземи си по няколко броя от различни големини и разцветки и не бъди скептичен.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: изкуствени примамки за кефал?

Мнение от Ribar »

Благодаря ви за съветите и съжалявам, че не съм открил темата и тази е излишна.

Само да кажа, ходих вчера на това място и мятах пак булдото, но нищо не се закачи. Погнахме ги на жито и се убиха да ядат, но не много големи.

Благодаря още веднъж, мисля, че тази тема става излишна и годна за заключване :).
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”