Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Модератор: sestrata

tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от tonkatabg »

да попитам разбиращите от изкуствени примамки понеже аз съм "нов" в занаята и си нямам никаква идея що да се прави с тея неща

Блесната :
Изображение


с блесна (AGLIA) съм ловил само пъстърви по развъдниците обаче си нямам никаква идея как се лови на блесна...и какво може да се лови разбира се как да се върти по дъно или отгоре.. как да разбера кои блесни са улавящи риба и кои не и какво може да се търси на блесна

Интересувам се както за реки (Дунав и по-малки) така и за язовири .
Какви тактики трябва да използвам за да имам успех ?


ВОБЛЕРИ:

Изображение

имам 3 воблера (рапала) за сега ... в магазина казаха че са за Бяла риба но аз си нямам никаква идея как да се използват
ако може разбиращите да помагат... Воблерите са до 10 сантиметра (мисля че не са сомски)
и се интересувам как се лови с тях и освен бяла риба и распери дали може друга риба да се търси и как ?


СИЛИКОН:
Изображение

Тука пък никаква идея си нямам какво се прави с това чувал съм от хора че излизали Бели риби на това и дотам...




Надявам се по-опитните колеги да ми обяснят как се лови на тези примамки и какво да търся на тях !

:)
Последно промяна от tonkatabg на Съб Дек 28, 2013 2:49 pm, променено общо 1 път.
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от asenfisherman »

Колега отговорите на въпросите си ще намериш в този раздел :arrow: http://www.nariba.com/forum/viewforum.php?f=119" onclick="window.open(this.href);return false;
По второто питане снимката ти е на така наречените балансири :arrow:
http://megafishing.bg/product/3559/rapa ... ansir.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето и най-повърхностен поглед на джиг риболова :arrow:
http://vbox7.com/play:08596dd6" onclick="window.open(this.href);return false;
Съвета е да попрочетеш и да погледаш филмчета и доста от нещата ще ти се изяснят.
С два реда спининг риболова не може да се обясни.
Поздрави и Весели празници!
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от tonkatabg »

Благодаря Колега !

А с този Воблер дали е същата технология при риболов
Изображение
dragon1ce
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:24 pm

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от dragon1ce »

Значи ще ти го обесня на бързо.
Блесните хвърляш и въртиш,то се усеща при каква скорост перцето почва да се върти щом се върти вибрациите дразнят хищника и той атакува.-зависи от размера и разцветката стават за щука,косур,кефал и пъстърва.
Тези воблери които си ги показал не съм работил с такива и за тях точно не мога да ти помогна.
Силиконите са главно за костур тези които са на снимката.Стават и за бяла но Флуоресцентите цветове и блещукащите са най добри за бялата риба.Обаче като гледам нямат кукички затова ти трябват еи такива неща
http://shop.fishing-mania.com/viewarti_ ... Round-Type" onclick="window.open(this.href);return false;
Поседния воблер тука се води с навиване.Зависи от степента на въртене той върви по бързо и създава повече трептене и обратното.
Малко неточно ти го обясних но както каза колегата "С два реда спининг риболова не може да се обясни."
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от muerter »

Хм,интересно как човек ,който си няма идея как се лови с тези неща ,е успял да направи толкова добре изглеждащи блесни :D :D
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от tonkatabg »

muerter написа:Хм,интересно как човек ,който си няма идея как се лови с тези неща ,е успял да направи толкова добре изглеждащи блесни :D :D

с изключение на последната снимките са от интернет понеже не съм си снимал моите но като ги погледнах ми се виждат подобни

надявам се че ще се получи номера както обяснихте и ще дойде някоя бяла или щукле
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от pavre »

Ха ха ха! Поредната "зимна " тема.. Как да ловя на спининг?! Колега, защо не се разходи, вместо да се занимаваш, да седиш да пускаш безмислици във форума. Май те кефи, че си ни накарал да ти отговорим, знам ли...?
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от tonkatabg »

pavre написа:Ха ха ха! Поредната "зимна " тема.. Как да ловя на спининг?! Колега, защо не се разходи, вместо да се занимаваш, да седиш да пускаш безмислици във форума. Май те кефи, че си ни накарал да ти отговорим, знам ли...?


какво имаш предвид под това че нещо не те разбрах
Аватар
batvanko1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 10:26 pm
Местоположение: Плевен

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от batvanko1 »

Прощавай колега, но е трудно да приемем въпросите ти на сериозно при условие, че си регистриран в сайта повече от година и половина. То е все едно година и половина да ринеш конюшнята, да те качат на коня и ти да питаш от коя страна му е главата. Единствения съвет, който ще си позволя да ти дам - спининга няма да го изучиш тук във сайта, като се из пролети, хващай пръчката и тръгвай по реки и язовири, наблюдавай другите спинингисти какво правят и ги разпитвай /ако наистина си такъв лаик/.
Рибата винаги е била активна или вчера или днес, но на друго място.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от С.Върбанов »

Ами да чете ! Защо му отговаряте ??? Това си е наглост от всякъде :axe:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от tonkatabg »

batvanko1 написа:Прощавай колега, но е трудно да приемем въпросите ти на сериозно при условие, че си регистриран в сайта повече от година и половина. То е все едно година и половина да ринеш конюшнята, да те качат на коня и ти да питаш от коя страна му е главата. Единствения съвет, който ще си позволя да ти дам - спининга няма да го изучиш тук във сайта, като се из пролети, хващай пръчката и тръгвай по реки и язовири, наблюдавай другите спинингисти какво правят и ги разпитвай /ако наистина си такъв лаик/.

Това е приблема... аз си нямам никаква идея от това животно "спининга' пък и хора не съм виждал да го практикуват... но ми стана интересно след един риболов на пъстърви с блесна . работите ги има ама какво се прави с тях си нямам никаква идея и за това питам
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от pavre »

tonkatabg написа:
pavre написа:Ха ха ха! Поредната "зимна " тема.. Как да ловя на спининг?! Колега, защо не се разходи, вместо да се занимаваш, да седиш да пускаш безмислици във форума. Май те кефи, че си ни накарал да ти отговорим, знам ли...?


какво имаш предвид под това че нещо не те разбрах
Имам впредвид, че се правиш на незнаещ. Ако искаше да почерпиш инфо, щеше да ползваш изписаното във форума. Айде, бъди здрав и весели празници.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от Hills »

Хубав въпрос,браво!
За да получиш отговор трябва да си вземеш яхта с три мажуретки,готвач и рибар иначе няма да
получиш отговор в бг форум бъди сигурен!
Другият начин е да дадеш на приятел да хвърля от брега като ахмак и ти да отидеш за риба на перо!
Третият начин е да си купиш истински блесни маркови и по скъпички продавача е длъжен да ти обесни
как се използуват.За да си купиш яхта пускай тото защото както е казал Стойчков които играе
ПИЧЕЛИ!!!
Аватар
ydobrev75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 613
Регистриран на: Съб Май 28, 2011 7:25 am
Местоположение: Нова Загора

Re: Как се лови на тея неща ? ПОМОЩ !

Мнение от ydobrev75 »

колкото по често си за риба-толкова по-бързо сам ще усетиш примамките!знание се придобива с опити!наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”