въпроси относно силиконовите примамки

Модератор: sestrata

buffo
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 2:16 pm

въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от buffo »

Колеги интерсуваме как се лови костур през лятото и по точно как се води силикона.Предполагам че не се лови на дъното както през зимата а трябва да го търся в по-горните слоеве.Как се прави проводката в по-горен слой вода за да не пада силикона на дъното.И дали трябва да се използват по леки силикони.Благодаря на всички за помоща.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от Д.Граховски »

buffo написа:Колеги интерсуваме как се лови костур през лятото и по точно как се води силикона.Предполагам че не се лови на дъното както през зимата а трябва да го търся в по-горните слоеве.Как се прави проводката в по-горен слой вода за да не пада силикона на дъното.И дали трябва да се използват по леки силикони.Благодаря на всички за помоща.
Аз го ловя по същия начин както зимата, само че използвам монтаж с офсетна кука, че лятото има бая водорасли. Разликата е че лятото не е групиран, ама пък за сметка на това не праввиш толкова дълги паузи. Имал съм дни дори когато водя силикона с подскачане по дъното без паузи и взимат яко.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от pavre »

На дроп-шот. :)
nikolincho1972
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 12:44 pm

Re: въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от nikolincho1972 »

дали е зима или лято тази риба си е дънна и там се търси с силикон!
buffo
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 2:16 pm

Re: въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от buffo »

Ако е на дроб-шот вместо тежест долу можели да се сложи силикон долу и на някакво разстояние по основното влакно да се сложи малка силиконова рибка без тежестс с кука.
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от sa_sko »

колега всичко е въпрос на експеримент . Аз съм пробвал от кей на язовир на дроп шот монтаж вместо тежест от долу сложих кастмастер и резултат имаше но и загуба на кастмастери , като повечето се хващаха на желязото но след 2 -3 закачки си минах на стандартния монтаж . Така че проба му е майката.
buffo
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 2:16 pm

Re: въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от buffo »

А някой може ли да ми каже имали значение как се слага джиг главата на туистерите.Дали куката трябва да гледа в посока обратна на запетайката или по извивката на запетаята.Просто до сега съм ползвал все шадове пък и съм начинаещ в този риболов.Благодаря предварително!
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: въпроси относно силиконовите примамки

Мнение от Стонин МаХенд »

мисля, че за монтажа на куката с туистер няма значение посоката на "запетаята", само да не пробиеш опашката... що тогава верно ша се удървИ тоа силиконь
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”