не ходете на казичане

Модератори: bobopeli, sapuna

петров55
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 4:59 pm

не ходете на казичане

Мнение от петров55 »

Днес 05.05.2018 г. реших да открия риболова за годината и се ориентирах към Казичане,където ходя от много години.Намерих едно свободно място,захраних с 5 кг. царевица,което беше грешка за това време на годината,но така или иначе я хвърлих в гьола.След около 3 ч. дойде някакъв младеж и вместо да ми вземе таксата,ми каза най-безцеремонно да си събирам такъмите и да си търся друго място.Обяснението беше,че точно това място било резервирано.Отначало не исках да повярвам,но наглото му държание определено говореше,че не се шегува.Попитах го защо ме гони след като никъде не пише,че има ,,резервация".След няколко минути спор кой крив кой прав ми стана ясно ,че първият ми риболов за годината приключи.Не знам кои са новите наематели ,но на това момче определено му липсваха първите 17 г.Затова ви призовавам намерете си гьол където никой няма да ви гони и ще си ловите риба с кеф,Казичане вече не е такъв.
На слука
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: не ходете на казичане

Мнение от okx »

Другото което е порочно за тия водоеми е, че почти никъде няма официално обявени условията за риболов на конкретния гьол. Примерно това може да става на бележката за платена такса. А Казичене след последния арендатор не е ясно точно како се случва и какви са условията.
петров55
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 4:59 pm

Re: не ходете на казичане

Мнение от петров55 »

Споделих моята случка с няколко колеги и приятели,всички ми казаха -защо не го хвърли в гьола малко да се окъпе белким проумее,че всеки от нас ,или може би почти всеки,отива там за да си начеше крастата.Много е неприятно когато те правят на глупак и когато някакъв изрисуван тип се държи с теб просташки.Когато ми поиска пари след като вече ме беше изгонил и аз му казах,че няма за какво да му плащам,той ми отговори-като няма да плащаш изчезвай!С предишния наемател -Емо можеше да разговаряш нормално,можеше да му се обадиш и да го попиташ има ли места,кълве ли. Тези са се взели много на серизно все едно са единствените и не знам как ще бъде,не говоря за себе си защото както аз,така и колегите с които разговарях приключихме с Казичане,но за бъдещите посетители няма да е приятно.Не мисля,че е нормално да си си направил цялата подготовка,да си стоварил всичко,маси столове,кофи въдици,да си опънал род пода,да си хвърлил 5 кила царевица...........................и да дойде някой и да ти каже-изчезвай,това место е резервирано!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!А като го попитах-добре де,захранил съм ,всичко дето имах го хвърлих във водата,ти ако си на мое място ще ти бъде ли приятно,това добро момче ми отговори-проблема си е твой!Така че вие преценявайте какво може да ви се случи,ако без да знаете се окажете на неправилното място!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: не ходете на казичане

Мнение от miro253 »

Аз за това неведнъж съм писал, че на такива гьолове не стъпвам, защото често рибата съм аз. От арендаторските единствено може би си струва да се посещават тези, на които задължително рибата се връща обратно. Там, където се търси разликата между пуснатата риба и събраните такси, МЕРСИ!
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: не ходете на казичане

Мнение от Mr. Angelov »

И аз съм с лоши впечатления от арендаторите. Няколко пъти ходих и така и не разбрах какви са условията. От начало ми казаха, че таксата за 3 въдици е 15 лв. После, че е 15 само ако въдиците са на стойка иначе е 30. Накрая , че е 15 само ако връщам рибата. Другото негативно е, че не са зарибявали изобщо (поне до миналата седмица по техни думи на бяха). Ловят се само каракуди, вярно едри са, но като си с шаранджийска въдица усещането е все едно вадиш найлонова торбичка.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: не ходете на казичане

Мнение от mita4eto »

Много пъти съм се двоумил дали да се зашия на еди-кой си платен ... обикновено тегля тирантите и не ходя нийде. Не ми е за $$, но като знам как МАСОВО се шири простащина и мизерия, за да ида, треа да съм сигурен, че арендаторите са ХОРА.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: не ходете на казичане

Мнение от GoriLLaz »

Благодаря за споделенето, от доста време се чудех дали не го посетя, но уви вече не е в списъка. Иначе за такива простаци и боя им е малко...
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: не ходете на казичане

Мнение от Д-р Флекс »

Това е хубаво да се разгласи по-нашироко, примерно, по фейсбук групи, или дори в сайта/страницата на тия нещастници... Имал съм и аз такива преживявания по арендовани водоеми.
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: не ходете на казичане

Мнение от GoriLLaz »

Сипете им храна в букфейса, да си знаят...аз нямам иначе с най-голямо удоволствие.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
SammyLee
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 6:25 pm

Re: не ходете на казичане

Мнение от SammyLee »

Този водоем ми е един от любимите и ще направя един опит в четвъртък, който и за мен може да се окаже последен. Новите собственици се правят на модерни шаранджии и на много велики, щели да бият нарушители и т.н. Първият път ми казаха 10 лв. на пръчка, вторият 15 лв. за род под, после стана 17 лв. за три пръчки. Риба в интерес на истината пуснаха и то не малко - 1 тон шаран в края на април. Иначе през последните две години и аз съм си запазвал място, тъй като имам едно любимо, но разликата беше, че Цецо веднага казваше на хората, че мястото е заето, още преди да са извадили такъмите и проблеми нямаше.
SammyLee
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 6:25 pm

Re: не ходете на казичане

Мнение от SammyLee »

Д-р Флекс написа:Това е хубаво да се разгласи по-нашироко, примерно, по фейсбук групи, или дори в сайта/страницата на тия нещастници... Имал съм и аз такива преживявания по арендовани водоеми.
Eто това им е страницата във Фейсбук, ако някой не знае - Fish Masters - Kazichene
http://www.facebook.com/Fish-Masters-Ka ... 851441196/
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: не ходете на казичане

Мнение от bono2 »

Верно ли, че от страната на складовете в ръкава е забранено да се лови?
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: не ходете на казичане

Мнение от Д-р Флекс »

Пуснах мнението на петров55 в сайта на Казичене, и попитах, верно ли е? Некъв Марселиньо моментално ми сипа с връхче - да се ходело на Казичене било като да се хотел на хотел на море, с предварителна резервация ставало, седмици напред се чакало, и т.н. На който не му харесвало така, да ходел на Богров ... :lol:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: не ходете на казичане

Мнение от chirusa_bg »

Прочетеш ли някъде "фиш мастърс" бягай далече. Там нивото е под морското.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: не ходете на казичане

Мнение от pampasa »

Д-р Флекс написа:Пуснах мнението на петров55 в сайта на Казичене, и попитах, верно ли е? Некъв Марселиньо моментално ми сипа с връхче - да се ходело на Казичене било като да се хотел на хотел на море, с предварителна резервация ставало, седмици напред се чакало, и т.н. На който не му харесвало така, да ходел на Богров ... :lol:

Докторе ,погледнах им страницата и Аз - въпросния Марсел / Пешо Гръмотевицата :lol: :lol: / , е "виден състезател " по риболов на лед и неосъществен такъв , в модерния шаранджийски риболов.

Не му обръщай никакво внимание..........................
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”