Панчарево 12.08.2018

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Панчарево 12.08.2018

Мнение от Garbolino »

След 2 седмици пауза, предшествани от 2 капота на Панчарево, дойде време отново за риболов там. Предходните излети бяха без нито едно добро кълване и за този път бях решил да експериментирам с едно две нови неща. Първо мястото - след като предходните пъти рибата я нямаше на обичайните места, реших да тествам едно от местата, където рибата тази зима се беше групирала.
20180812_071546.jpg
Мястото е труднодостъпно, слиза се по сериозен наклон, отделно има ниско дървета и е подходящо само за къса въдица. Лових на пикер 2.70м и долу горе можеше да се замята лесно.

Вторият експеримент, който бях замислил бе свързан с храната. Очаквах рибата отново да не кълве и бях решил да ловя на пропадане с храна, която образува мътилка. Направих следната комбинация между тъмна храна за бабушки и тъмна храна за уклей.
20180812_064247.jpg
От по-предходните излети бе ясно, че ако успея да привлека бабушките след тях ще дойдат и дребните платики. Затова не заложих на храна за платика. На Панчарево дребните платики се влияят добре от храна за бабушки.

В самото начало на риболов реших преди да пробвам на такъма на пропадане да опитам на стандартен полуфиксиран монтаж с 80см повод, кука 18 и две червени пинки. И о чудо! Рибита беше там и вземаше уверено на този монтаж на всяко замятане. Презамятах през 4-5 минути и направих супер серия в първия час на риболова от 7:30 до 8:30.
20180812_073936.jpg
20180812_092021.jpg
20180812_110636.jpg
Пуснаха ВЕЦа, водата взе да качва и последва един час затишие. Все още имаше риби, но кълванетата станаха супер мудни, неуверени и риболова рязко замря. От опит знам, че на Панчарево има дни в които може да се лови добре въпреки вливащата се по-студена вода и осезаемо качване на ниво. Затова започнах да изтънявам монтжа и стигнах до повод 08 и кука 22, дължина на повода 1.2м. На този такъм рибите вземаха доста по уверено и се усети търсената промяна. Недостатък на твърде финия монтаж бе, че имаше много откачания. След час нови експерименти с различни куки и поводи, намерих нужния баланс, а междувремено и рибите се бяха активизирали.

Нивото на водата продължаваше да се качва, но риболовът отново стана много интензивен. Ловиха се предимно дребни платики, бабушки и чат-пат някое морунажче. От сутринта до обяд нивото се качи с 15 см по вертикал, но като цяло това не повлия на риболова и се получи много добър излет с 30тина рибки, което за Панчарево според мен е добре.
20180812_130429.jpg
Често колеги риболовци се оплакват от Панчарево, че когато нивото тръгне да се качва, студената вода "пресича" рибите и те спират да кълват. Често обаче, това не е основния проблем - просто е необходимо малко упорство, промяна в подхода и намиране на работещ такъм - точната комбинация от тънък повод, тънка кука с подходящ размер, оптимална дължина на повод и начин на закачане на стръвта. На точното място, с добра храна и правилен подход, риболовът на Панчарево се получава и при работещ ВЕЦ.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 12.08.2018

Мнение от miro253 »

Браво! В сряда след работа от 6 до 9 вечерта аз успях да постигна първото ми капо на Панчарево от може би 5 години насам така, че риболова ти е супер.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 12.08.2018

Мнение от Garbolino »

miro253 написа:В сряда след работа от 6 до 9 вечерта аз успях да постигна първото ми капо на Панчарево от може би 5 години
Е това е супер резултат за пет години. Панчарево е труден водоем и 1 капо на 5 години си е майсторство от най-висока класа ;)
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Панчарево 12.08.2018

Мнение от glmv »

Браво добър риболов си направил. Преди около 7 дена ходих на това място и установих че рибите са близо до брега. Лових с пикер на 10метра.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево 12.08.2018

Мнение от miro253 »

Garbolino написа:
miro253 написа:В сряда след работа от 6 до 9 вечерта аз успях да постигна първото ми капо на Панчарево от може би 5 години
Е това е супер резултат за пет години. Панчарево е труден водоем и 1 капо на 5 години си е майсторство от най-висока класа ;)
Аз по-скоро го отдавам на това, че водоема се възроди, защото бракониерите го бяха опоскали стабилно, но в момента ми се струва доста труден и предизвикателен. Популацията на хищника е доста силна.
Бах на бъбрека от дясно на парапетите и единственото нещо, което ме забавляваше баха силните изшляпвания в средата на водоема най-вероятно щуки и то доста добри. Бабушколова - ще се пробвам пак :lol: !
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Панчарево 12.08.2018

Мнение от chirusa_bg »

Добър излет, браво! Винаги е приятно, когато успееш да надхитриш капризните риби.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”