Риболов край Дупница

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
a_aleksiev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 01, 2018 5:21 pm

Риболов край Дупница

Мнение от a_aleksiev »

Здравейте колеги,
За първи път пускам тема във форума. Искам да споделя с вас един приятен риболов на много малък водоем над с.Крайници (на 8-10км от гр.Дупница.) който се състоя на 23.08.2018г.
Отидох около 8 часа сутринта, вятърът беше доста силен, но въпреки това реших да се опитам да половя на директен 7м. с основно влакно 0.16 и повод 0.12, плувка 2гр, кука номер 14 и утежнение на пропадане и дълбочина 2.80м. Захраних първоначално със захранха Sensas Monidal шаранска с вкус ягода, като довабих към нея шоколадова бисквита. Направих съвсем леко първоначално захранване с 3 топки (големината на портокал), 2 прашки бял, 3 прашки царевица и 3 прашки пелета 4мм, тъй като въпросният водоем е слабо посещаем и хората които го посещават не хранят, та разчитах на това че рибата ще бъде привлечена от непознатия за нея аромат. Така се и случи, започнаха ми кълванета основно на златисти каракуди. След няколко каракуди излезе и някоя друга бабушка, но всичките риби бяха с доста малък размер. Реших да сменя петното си тъй като имах и друга захранка (Мadix Feeder ягода). Нея я забърках с нормална галета оставих я да дръпне и отново 3 топки и зачаках. Мисля че тази захранка сработи доста по-добре тъй като риболова се превърна в риболов гол след гол, на моменти дори плувката нямаше време да пропадне.Стръвта през цялото време беше шарен червей. Опитах се на царевица за да мога да хвана евентуално по-едра риба но нямах успех и се върнах отново на шарен. Междувременно вятърът беше стихнал и така около 2 часа и половина 3 и отново задуха с нова сила доста по силно от преди това, загърмя та реших, че риболова ми на директен приключва тъй като не исках да рискувам пръчката за тези дребосъци. Всички риби върнах обрано събрах малкия град който бях построил и се запътих към къщи за обяд и дрямка след разчесването на така силната краста наречена риболов.

П.С.: След 2 дни имах още един риболов на същия водоем, но на щека. За него няма мого за разказване тъй като зарханих по същия начин, но по-навътре и за няколко часа следобяд от 14:00(30) до 18:30 имах доста по-добри резултати.

Качвам снимки и от двата риболова.(не обръщайте внимание на дънната пръчка тя стърча гордо без резултат хаха. :lol: ) Благодаря за отделеното време на тези коуто стигнаха до тук и пожелавам късмет на всички колеги. :fishing11: Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
Изображение
Изображение

П.С.2:Имам още няколко успешни риболовни излета които бих искал да споделя с вас, но за сега това е от мен. :roll: :fishing9:
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов край Дупница

Мнение от 6tukara »

Браво колега, пожелавам ти много успешни излети и да продължиш да споделяш във форума.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов край Дупница

Мнение от Д.Граховски »

Браво, на това гьолче бяха първите ми излети като риболовец. Имаше големи костури, но преди няколко години беше източен от местни гамени до дъно. Явно пак се е завъдила риба.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
a_aleksiev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 01, 2018 5:21 pm

Re: Риболов край Дупница

Мнение от a_aleksiev »

Д.Граховски написа:Браво, на това гьолче бяха първите ми излети като риболовец. Имаше големи костури, но преди няколко години беше източен от местни гамени до дъно. Явно пак се е завъдила риба.
Благодаря колега. Освен, че беше източван беше и изтровен с хлор и аз отидох с голямо недоверие, но имах слука макар и ма дребосък. Тъй каъо бях известно време на вилата ми в близост до водоема имах доста време та и чистих пътеки от шавар за да има удобни места за риболов, но местните каквото и да извадят се взима за голямо съжаление. Единия ден приврчер успях да закача шаран около 2кг.(спрямо това каквото усетих на директния), но на 2 метра преди брега се откачи и не успях да го извадя за фотоси. Срещу мен един колега извади каракуда около 300гр. и общо взето това са "по-едрите" екземпляри които видях в този гьол. Надявам се да не го обезрибят местните с тази месарщина да може да понарастнат малко и да има кеф тъй като от към количества е супер, но размера куца. :D
Поздрави.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов край Дупница

Мнение от Д.Граховски »

Пак има лъч надежда. Аз преди 2 години ходих, само да проуча и да пробвам костура на джиг, но без успех. Имаше един колега, ловеше само слънчак.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов край Дупница

Мнение от Vesko1 »

Хубави количества....а относно дънната-там е друга бира.Опъваш една палатка...правиш монтаж на косъм и няколко дни чакане и селектиране на риби...докато (АКО ) трофея ти удари....
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
a_aleksiev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 01, 2018 5:21 pm

Re: Риболов край Дупница

Мнение от a_aleksiev »

Малко свежа информация от 27.10.2018- кратък риболов на директен телескоп 7м, с такъмче 0.14 основно, 0.12 повод флуорокарбон, 1гр плувка с къса антена, кука 16, захранката Madix feeder червен, царевица и жито, а стръв единствено на бял червей даваше резултат (опитах на царевица, жито, хлебна троха, пелета скопекс). Водата е доста студена, язовира е много спаднал, на 10-11м. навътре дълбочината около 5 метра. Времето беше слънчево и тихо.
След захранването имах 40 минутно пълно мълчание и след това потръгна риболов. Хванах най-голямата риба която съм хващал на този водоем (имам около 10-12 излета на него) и съм обнадежден, че все пак този водоем има варианти и да завъди по-прилични риби догодина, живот и здраве да не го напъплят бракониери. Ето малко снимки колеги и поздрави от мен.
П.С.: Въпреки че мисля, че вече знаете но да си кажа, всички рибки са върнати обратно да растат за пролетта :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”