В началото на ноември на Панчарево

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

В началото на ноември на Панчарево

Мнение от Garbolino »

Здравейте колеги спортни риболовци,

След силния за риболов ноември месец на Панчарево, дойде време да проверим как са нещата и след застудяването в началото на ноември.

Нивото на водата остава максимално високо и местата са кът. А там където може да се слезе до брега има ивица от водорасли. Съответно, за се възползва човек от перспективно място, си трябва подготовка. За почистването на една просека се вадят поне толкова водорасли:
1.jpg
Тая работа с почистването отнема поне 15 минути и си трябва уред (всеки може лесно да си набави такъв - въже и грапа):
2.jpg
Риболовът бе на фидер, като подготвената захранка бе VDE Super Match с добавка пасирана консерва царевица:
3.jpg
3.jpg (295.45 KiB) Преглеждано 5866 пъти
Избраното място е тествано и проверено и преди. Когато рибата е там, винаги се представя добре:
4.jpg
4.jpg (211.97 KiB) Преглеждано 5866 пъти
За разлика от по-топлите месеци, сега риболовът директно си започна с улов на платички. Най-различни размери. От такива:
5.jpg
5.jpg (214.51 KiB) Преглеждано 5866 пъти
през такива:
6.jpg
6.jpg (290.51 KiB) Преглеждано 5866 пъти
имаше и такива:
7.jpg
7.jpg (288.39 KiB) Преглеждано 5866 пъти
и такива:
8.jpg
8.jpg (295.37 KiB) Преглеждано 5866 пъти
и една такава:
9.jpg
Фидер монтажът бе класически - инлайн, кръгла кошничка с мрежа, 20 гр. Дистанцията на риболов бе около 30-тина метра. Рибите вземаха по-уверено на по-дълъг повод около метър, като според големината на серията от улавяни риби се минаваше или на кука 14-ка или 16-ка.

Всички уловени риби (както винаги) са върнати обратно във водата, за да има риболов и следващия път!

Наслука!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: В началото на ноември на Панчарево

Мнение от Kire 50 »

Адмирации че връщаш платички те!. Но тези на моста ( постоянното ) присъствие слагат всякакъв дребосък в торбетата. Желая ти успех ! :fishing1: :fishing1: :fishing1:
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: В началото на ноември на Панчарево

Мнение от phillemow »

Браво за хубавите риби и пускането им,колега.А къде се продават подобни уреди за справяне с водораслите,че и на мен ми трябват.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: В началото на ноември на Панчарево

Мнение от Garbolino »

phillemow написа:А къде се продават подобни уреди за справяне с водораслите,че и на мен ми трябват.
Това го взех от Бриколаж за 12 лв:
https://mr-bricolage.bg/bg/Gradinski-in ... R/p/889249
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”