26.08.2008 река ДУНАВ

Модератори: bobopeli, sapuna

мастЪра_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 8:53 pm
Местоположение: Свищов

26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от мастЪра_ »

Здравейте колеги !!!
Искам да ви се похваля с днешния повече от успешен за мен излет на река Дунав (Свищов)
сега по-подробно,часът бе някъде към 7,дълго се чудех дали да си взема раничката заедно с по-компактната ми спининг-пръчка и 2 кутийки с воблери и блесни но накрая почти на шега хванах велосипедчето и заминах към реката и по-точно към ''петрол''.Така... пристигнах някаде кам 8 слънцето такмо започваше да се скрива зад големите кранове.спрях се и разпънах си телескопчето и сложих 1 силиконче тъй като тази година бялата риба е по-активна,по замятах около 5-6 пъти и реших да сменя на воблер който за скромната сума от 3лева :shock: имаше завидна игра и украска, и така заметнах 2-3 пати но не бутна.взех колелото и се придвижих 200 метра по нагоре спрях се до едни камъни с доста голямо течение,понеже дължината на пръчката не ми позволяваше да мятам на вътре замятах на около 30тина метра.И така няколко пати докато на третия-четвартия път ми удари много рязко докато се усетя мощен плясък развълнува водата 8) последва десетина метра развиване на аванс и окротяване след това рибата излезе като по учебник, умаломощeн полегнал распер.И накрая искам да си призная че взех рибата :oops: :| тей като тя ми беше първата риба на спининг за тази година а като се замисля и за миналата :oops: ,първият ми по-хубав распер , и първата риба на воблер,не ми се искаше да си пусна късмета обратно.Като се прибрах някъде около 9:30 кантара който не беше много точен показа около 2.100кг а рулетката 62см
много ми се изкаше да ви пусна и снимките (които не бяха много хубави тъй като нямам голям опит в това пак и нямаше кой да ме снима)не знам защо не става прочетох как трябва и пише да цъкна на галерия но не знам каде е този надпис,но както и да е да не си развалям темата, ще почета още малко и дано да схвана.
Наслука на всички и дано всеки поне веднъж в живота си да усети моща на распера !!!
_DK_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 377
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 5:50 pm
Обратна връзка:

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от _DK_ »

Браво колега, аз така мн обичам да ходя за риба-въдичката,блесничките, фофлерчетата, айде на колелото (нали дадох 500 лв за да хода каде си поискам) и на кадето ми видат очите ( до 70 км в едната посока :lol: ).
Аватар
Vaneto_99
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 11:25 pm
Местоположение: Сандански

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от Vaneto_99 »

браво за излета :smt023 а колкото до рибата според мен си направил правилен избор че си я взел поне според мен си е прилична 62см :roll:
Наслука Колеги!!!
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от Stefko »

Колега, имаш искрени поздравления и от мен за чудесния успех :D Вижда се, че е било много емоционално за теб и че умееш да се радваш на рибките си. Това е важно, защото е част от цялостното ни положително отношение към Реката и хобито ни ;)
За това, че си взел рибката не се коси, правилно си постъпил! Вземи я и си я хапни с приятели и си спомняй след това за първата си истинска риба на спиниг... Ще пуснеш следващата, или пък тази след нея... А може би ще вземеш следващите 10?! Това няма значение...Не гледай на пускането като на "бройка" или като на "задължение",а сам опитай да усетиш кое е редно и кое не :!: Стуваш ми се свястно момче, така че не се съмнявам в правилността на избора ти. И в никакъв случай не го прави заради другите!! Просто бъди в съгласие със себе си и с Реката и удоволствието ще е в пъти по-голямо, честна пионерска :D :wink:

Пожелавам ти още много рибки и силни емоции със спининга :D

Поздрави!
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
мастЪра_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 8:53 pm
Местоположение: Свищов

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от мастЪра_ »

Ето ги и снимките:
това тук е на първото място където се спрях
Изображение

а това е мястото на което хванах рибата
Изображение

и ето го и самия распер
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

дано да са ви харесали :wink:
Geno_Altanov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Юни 19, 2008 7:42 pm

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от Geno_Altanov »

мастЪра_ написа:Ето ги и снимките......дано да са ви харесали :wink:
Горе долу стават :P ;). Хубаво парче :smt045
Изображение
Аватар
Димо Генчев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 282
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 9:56 am
Местоположение: София, Хаджи Димитър
Обратна връзка:

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от Димо Генчев »

Супер успешен и емоционален излет, колега!!!

Стефко, перфектно мнение :smt023
Не слушай какво ти казват повечето хора, защото точно повечето хора са обикновено по-глупави...
Аватар
Rado67
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 3:54 pm

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от Rado67 »

Добър излет,колега много добра риба !!!
Аватар
nedved3
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 6:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от nedved3 »

Добър излет браво.Никога не съм би на Дунав
stefantenev
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 12:51 pm

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от stefantenev »

браво колега, като за сефте рибата си е много добра. Наслука и да хванеш другия път по- голяма :drinkers:
Bai Ves
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 12:54 am
Местоположение: Veliko Tarnovo

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от Bai Ves »

Здравей, това е то първите сериозни рибки се помнят дълго. Далеч от това е решението да се пускат мерни риби и това за виси от много усл- я.
Стефко правилно ти каза. Аз ти казвам, не превръщай риболова на спининг в самоцел, а само , когато си сигурен, че можеш да хванеш риба така. Аз ловя на спининг само но аз на друго не мога. Това е друга идея, както и другите имат по 2 куфара с плувкарски такъми и дънарски, аз имам няколко килограма със силикони, блесни, воблери и др. играчки. Така, че когато се радваш на своя си стил, го изпипвай и устремено се развивай в личен план. Поздрави за хубавия екземпляр. :wink:
lud_007
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 575
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 11:19 pm

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от lud_007 »

браво :drinkers:
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от maranzika »

Stefko написа:Колега, имаш искрени поздравления и от мен за чудесния успех :D Вижда се, че е било много емоционално за теб и че умееш да се радваш на рибките си. Това е важно, защото е част от цялостното ни положително отношение към Реката и хобито ни ;)
За това, че си взел рибката не се коси, правилно си постъпил! Вземи я и си я хапни с приятели и си спомняй след това за първата си истинска риба на спиниг... Ще пуснеш следващата, или пък тази след нея... А може би ще вземеш следващите 10?! Това няма значение...Не гледай на пускането като на "бройка" или като на "задължение",а сам опитай да усетиш кое е редно и кое не :!: Стуваш ми се свястно момче, така че не се съмнявам в правилността на избора ти. И в никакъв случай не го прави заради другите!! Просто бъди в съгласие със себе си и с Реката и удоволствието ще е в пъти по-голямо, честна пионерска :D :wink:

Пожелавам ти още много рибки и силни емоции със спининга :D

Поздрави!

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от sestrata »

Поздравление на Мастъра от Свищов за първия распер на спининг!
п.п.
maranzika написа:
Stefko написа:Колега, имаш искрени поздравления и от мен за чудесния успех :D Вижда се, че е било много емоционално за теб и че умееш да се радваш на рибките си. Това е важно, защото е част от цялостното ни положително отношение към Реката и хобито ни ;)
За това, че си взел рибката не се коси, правилно си постъпил! Вземи я и си я хапни с приятели и си спомняй след това за първата си истинска риба на спиниг... Ще пуснеш следващата, или пък тази след нея... А може би ще вземеш следващите 10?! Това няма значение...Не гледай на пускането като на "бройка" или като на "задължение",а сам опитай да усетиш кое е редно и кое не :!: Стуваш ми се свястно момче, така че не се съмнявам в правилността на избора ти. И в никакъв случай не го прави заради другите!! Просто бъди в съгласие със себе си и с Реката и удоволствието ще е в пъти по-голямо, честна пионерска :D :wink:

Пожелавам ти още много рибки и силни емоции със спининга :D

Поздрави!

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Златни ти уста, Стефко :!:
мастЪра_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 8:53 pm
Местоположение: Свищов

Re: 26.08.2008 река ДУНАВ

Мнение от мастЪра_ »

Stefko написа:Колега, имаш искрени поздравления и от мен за чудесния успех :D Вижда се, че е било много емоционално за теб и че умееш да се радваш на рибките си. Това е важно, защото е част от цялостното ни положително отношение към Реката и хобито ни ;)
За това, че си взел рибката не се коси, правилно си постъпил! Вземи я и си я хапни с приятели и си спомняй след това за първата си истинска риба на спиниг... Ще пуснеш следващата, или пък тази след нея... А може би ще вземеш следващите 10?! Това няма значение...Не гледай на пускането като на "бройка" или като на "задължение",а сам опитай да усетиш кое е редно и кое не :!: Стуваш ми се свястно момче, така че не се съмнявам в правилността на избора ти. И в никакъв случай не го прави заради другите!! Просто бъди в съгласие със себе си и с Реката и удоволствието ще е в пъти по-голямо, честна пионерска :D :wink:

Пожелавам ти още много рибки и силни емоции със спининга :D

Поздрави!
наистина много хубаво мнение колега,Благодаря ти !
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”