Дунав - 06.09

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Дунав - 06.09

Мнение от Stefko »

В събота имах интересен излет :) Решихме с едно приятелче да погледнем на ситуацията "отвътре навън", т.е да вземем лодчицата и да обиколим тукашните островни групи в търсене на мудни хищници :D
Деня беше прекрасен, Реката - също, и всичко навяваше в душите ни оптимизъм за часовете пред нас:

Изображение

Изображение

Не знам защо, но имах твърдото усещане, че не може в ден като този да нямаме успех. Вярно, че бяхме изпуснали сутрешния пик на активността, но пък какви места изникваха пред очите ни - като извадени от някоя спинингова енциклопедия! Дебели бързеи, тихи заливчета, паднали клони и дървета, водовъртежчета и обратни течения... напълно недостъпни откъм брега. Абе много красиво с една дума:

Изображение

Изображение

Часовете обаче минаваха и все повече усещах, че освен с фотография и съзерцание май с нищо друго не се занимавахме както трябва :lol: Рибки нямаше на въдиците, а учудващото беше, че и никъде във водата не се виждаха подгонвания :roll: Започнаха да ме обземат първите притеснения, че май пак целия ден ще отиде на вятъра...особено след като безрезултатно минахме през едно ръкавче, в което по моему трябваше да има поне някоя писалчица :? Или както каза моя спътник този ден - "аз ако бях щука нямаше да мръдна от тези места" :D :D Е да, ама щуки нямаше и ние продължихме нататък...

Изображение

Ей това място пък беше като нарисувано за бяла риба :shock: Не се вижда много добре, но точно след края на острова се образува страхотен водовъртеж с каменисто дъно и дълбочина около 5-6 м. Ако пък аз бях бяла риба нямаше да мръдна от тук :lol: :lol:

Наближаваше обед, слънцето взе да препича здраво и моите надежди за някакъв резултат леко взеха да се изпаряват :roll: С друга лодка при нас пристигна колегата Цено и заедно се мушнахме в един ръкав за да навестим един друг наш колега. Много е готино така - бръм насам, бръм натам, среща с познати муцуни и лафче между сериите от напъни :D
И добре, че беше Цено, за да открие спининговата сметка за деня, макар човека да не е отявлен спинингист :wink: Откри я с един хубав распер около 1.5 кг. (пуснат) на Мепс Аглия Лонг N5! Малко след него дойде ред и нашия отбор да се разпише :D Колегата се сбори мъжката с един немирник:

Изображение

Изображение

Изображение

Загреба си го сам и го измери - добър рибок малко над 2,6 кг. ;) (Пуснат!)

Изображение

Сега вече можеше да се ухилим и да си изберем една хубава сянка на брега за да починем и да хапнем докато отминат обедните жеги. Направихме го в добра компания на приятели, в комбинация със студена биричка и хубаво мезе :D Животът може да бъде много, много приятен на моменти :P Въпреки всичко ме глождеше мисълта, че аз все още не се бях разписал този ден и тайничко се надявах следобяда да е по-благосклонен :roll:

Напуснахме удобната сянка и масата някъде към 15.30 и се впуснахме в нови обиколки и нови опити да открием гладните рибки... Скоро Реката се усмихна и на мен, благодарение на едно мое малко странно хрумване ;) Отначало взех две маломерни бели рибки, а по-късно и ококорен распер в стандартни размери - 1.5 кг. Не го измерих, защото побързах да го пусна, а за съжаление не успях и да го снимам като хората :roll: Затова пък снимах едни прелитащи патки над нас :D

Изображение

Денят завърши чудесно и макар привечер да не успяхме да хванем повече рибки бяхме доволни от себе си. Беше и един много полезен ден, поне за мен, защото ми позволи да погледна на Реката и на себе си от малко по-друг ъгъл ;)
И накрая разбира се за къде сме без един Дунавски залез :D

Изображение

Поздрави!
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Re: Дунав - 06.09

Мнение от Stefko »

Особено на фона на слабата година, тоя излет определено ще ми държи влага повечко време :D
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
Аватар
stoianoff
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 4:54 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Дунав - 06.09

Мнение от stoianoff »

Браво - страхотен репортаж колега! Наистина има понякога такива хубави моменти, които само хора с нешето хоби оценяват!
Едри!
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Re: Дунав - 06.09

Мнение от DrAkoN »

Чудесен излет :) Дунава винаги има с какво да те изненада :)
Аватар
Димо Генчев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 282
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 9:56 am
Местоположение: София, Хаджи Димитър
Обратна връзка:

Re: Дунав - 06.09

Мнение от Димо Генчев »

Както винаги невероятно!

Малко на шега, но една молба към всички майстори на фотото - колеги, поствайте особено красивите снимки с малко по-висока резолюция, за да можем да им се радваме максимално :D :D :D
Тук специално визирам залеза - нямам думи, Стефко!
Не слушай какво ти казват повечето хора, защото точно повечето хора са обикновено по-глупави...
Аватар
Димо Генчев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 282
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 9:56 am
Местоположение: София, Хаджи Димитър
Обратна връзка:

Re: Дунав - 06.09

Мнение от Димо Генчев »

Е, това е вечният философски въпрос - винаги има обратна страна...
Но, може и с воден знак, като твоите. На мен не ми пречи, даже се радвам, че мога да видя кой я е направил, особено когато е уважаван колега.
Хайде стига, че оспамих хубавата тема.
Успехи!
Не слушай какво ти казват повечето хора, защото точно повечето хора са обикновено по-глупави...
Аватар
ded
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 411
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:39 pm

Re: Дунав - 06.09

Мнение от ded »

Като в national geografic са ти снимките.Прекрасен тур по река Дунав.
Тоз, който падне в бой той не умира.
Аватар
daniel_g
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 8:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Дунав - 06.09

Мнение от daniel_g »

:smt038 :smt038 :smt038

Браво за добре изкараният уикенд :)

А за сома 8,5 кила на Цено, разбра ли !

Това си е рибе, което заслужава адмирации ;)
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Дунав - 06.09

Мнение от Бисо »

Евала
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Re: Дунав - 06.09

Мнение от Stefko »

daniel_g написа::smt038 :smt038 :smt038

Браво за добре изкараният уикенд :)

А за сома 8,5 кила на Цено, разбра ли !

Това си е рибе, което заслужава адмирации ;)
Да, разбрах и за него, още рано - рано тази сутрин ;) Наистина чудесна риба!
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
Аватар
oldi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 418
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 6:35 pm
Местоположение: софия

Re: Дунав - 06.09

Мнение от oldi »

излета е нечовешки евала :D
пазете природата чиста.....
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”