яз.Морун

Модератори: bobopeli, sapuna

vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

яз.Морун

Мнение от vlado-fidera »

В понеделник сутринта към 8.30 бяхме на язовира като искахме да преспиваме. Като цяло много лошо представяне само дребни риби. Накрая след разговор със собствениците и от това което видяхме, стигнахме до извода, че в язовира има само много малки и много големи риби. Неможеш ей така да хвърлиш и да се хване някоя мирна риба. Ма ние не сме големи спецове да вадим такива риби и си останахме с нищо.
Изображение

Изображение

Изображение
Хвърлях захранка ама нищо не се събра с мача ловях навътре и на царевица, дънни хвърляхме, тапи, блесни-пробвах си новата въдица и съм бая доволен. Иначе добро място за къмпинг
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ето това са едни воблери които направих и ги пробвах на истински условия. Малко лопатките трябва да им скася.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
тази снимка е от сутринта
Изображение
Бяхме оставили колата на стената и трябаше да носим багажа до десния ръкав на язовира и през ноща оставихме багажа доста разхвърлян, и по едно време се будя от ромоленето на капки по палатката и се дигам да събирам някои въдици и други като захранки, стръв и т.н. Добре, че спря било е само фълшива травига ( това беше към 5 сутринта) А преди да заспя както съм си протегнал ръцете до плата на палатката и нещо усещам, че мърда там и шушка и като трепнах и го ударих :D и го напсувах и избяга. Чакали има, и като взеха да "наруват" и да се смеят та си правихме компания. Баща ми вика :Дееба риба не хванахме ама как съм мераклия на един чакал м/у очите да го перна да се озъби :smt063 и ше хвърляме за щука :D :D . Иначе времето беше топло и до късно стояхме, аз лових на светеща плувка ама нищо.
Вечерта звънеца издрънча леко, после пак и в този момент се обърнах нагоре и видях падаща звезда и си пожелах аз да хванем нещо по-така ама явно звездата е била развалена нещо :(
На сутринта станах за един час да повръткам блесните за 1 час преди да си тръгнем и на първите хвърляния нещо ми удари ама не бях сигурен щото си мислех, че са водорасни и така и беше. Блесната малко се затлачи, но след малко се измъкна от водораслите и нещо тежко се влачи, помислих си, че е парче от водораслите. Като стигна до брега видях, че е щука ололо 30 см-чак тогава взе да се бори, разпъна малко аванса. "Ехаа ще направя сефтето на въдицата пък и ще ми е първата щука", да ама точно до като я докарвах към брага се откачи. :smt017 Тръгнахме си щото видяхме. че няма смисъл.
Малко претупах историята ама то е така като е в Неуспешни. Сега чакам следобед да ми пристигне и макарата към въдицата.
За който се интересува условията на язовира са 5лв. на човек, до 3 въдици рибата не се плаща. Имаше и надпис маломерни шаран, лин толстолоб и бял амур се пускат обртно :roll: Наемат се и лодки по 10 и 15лч. за деня
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
Аватар
bozhidar_kostov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Чет Яну 10, 2008 2:22 pm
Местоположение: lovetch

Re: яз.Морун

Мнение от bozhidar_kostov »

Е поне сте си направили хубав излет!!! :smt023 :smt023 :smt023
КОГАТО НЯМА РИБА И РАКЪТ Е РИБА!!!!
Аватар
nedved3
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 6:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Морун

Мнение от nedved3 »

Като гледам язовирчето поне сте били на приятно място за рибата няма нищо другия път ще хванете успех
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: яз.Морун

Мнение от gogolisec »

Откакто е станал арендован, не съм ходил там, а ми се иска много. Някъде '92-'93 год сме правили там излети от по 4-5 дена и си ловихме много риба - предимно каракуда и по някой и друг шаран. Имаше уклеи като лимонадено шише! Мястото беше на носа срещу стената и по-точно между левия ръкав и брега на язовира. Пътя беше почти непроходим. Дъното има много водорасли и изсъхнали дървета, които не се виждат - не е благоприятно за дънен риболов! Иначе добре сте си прекарали :smt023 . Интересно, не споменаваш нищо за кустур, а по-рано го имаше в изобилие?
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: яз.Морун

Мнение от Кърцата »

Хубав язовир
Ама нещо му залезе славата от две години...
Защо ли???
май собственика се смени тогава...
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: яз.Морун

Мнение от vlado-fidera »

ЗА костурите от време на време се виждаха как гонят около брега пасажите от малки рибки. За собствениците разбрах, че до година им изтича арендата( концесия ли беше другото име :oops: )
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Re: яз.Морун

Мнение от георги н. »

Открай време Морун е труден язовир. Поне си бил край водата. Ако си свободен неделя ще ходя към Дъбника :D
Не можеш да очакваш полет на мисълта в този който е свикнал да пълзи .
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: яз.Морун

Мнение от borenceto86 »

Здравейте, някой дали знае с какъв статут е сега яз. Морун! Благодаря:)
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”