На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
S.Delchev
фен клуб-скобар
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 12:25 pm
Местоположение: Чирпан

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от S.Delchev »

Браво,страхотен излет :smt023 :smt023 :smt038 :smt038
All great things are simple,and many can be expressed in single words: Freedom,Justice,Honor,Duty,Mercy,Hope.
-Winston Churchill
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от chirusa_bg »

Страшна красавица! Големи да и пораснат петната :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

chirusa_bg написа:Страшна красавица! Големи да и пораснат петната :)
Амин !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от stankof »

Бате темата сега я видях и я изчетох на един дъх!
Продължавай все така и ни радвай с репортажите и историйте си :D
И на кука :smt023
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

15.09.2014 год.

Дечищата на училище родителите с тях на реката няма никой ( кеф на бучки ), с изключение на копаеш багер горе не пътя де вдигаше достатъчно шум и трееше да ги диря надолу, според kaleeff - нагоре, щото у неговото село реката тече нагоре хихихи.

Отпреде беше мътиляк от дъждовете и залових само едничко и то на връщане след като обиколих всички места и нямах сторване на последния вир се залови този и даде надежда.

Изображение

Изображение

Та както споменах по-горе, отпреде нямаше активи риби и минах отозадзе и се почна така, след като не искаха кранкове подадох едно "пате", щото последния път изтървах прилична риба на твичинг и зеха да се стрелкат риби, мигновенно смених с миноу. "Тини фрай" направи сефтето след двегодишно разнасяне по кутиите :

Изображение

"Усами кабу"

Изображение

"Мепс аглия 00 злато "

Изображение

Изображение

"Мепс аглия лонг 00 злато "

Изображение

"МХ 48 " и твичинг, твичинг...

Изображение

Изображение

Този докато подскачаше заби едната тройка в ръкавицата.

Изображение

Този в ръкава на ризата.

Изображение Изображение

Зиленото лови

Изображение

"МХ 48 " леко се размина с воблера и се фана за врато:

Изображение

Изображение

Мичело в действие.

Изображение

570 грама показа кантара, около 35 см. не го мерих с ролетката.

Изображение

Изображение

И тъй, около 25 рибки около и над нормата, красота ...

Поздрави и на кука !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Копи пейст от другия форум :

27-29 Септември 2014 г.

Ники, ходим ама нищо не хващаме и си мълчим.

Рибите все още са там, знаеш къде но, кат падне воблера бегат с 200...мъчим на какво ли не дори в стил златната рибка :

Изображение

Основната причина за нехващането е прекаленото бързото напредвана на есента. Студената вода предполагам и копаещия багер който прокарва оптичен интернет, за да може рибите да са в час с най новите воблери щото и те четат тук и са модерни. Знаят на какво да не 'апат, затова се опитваме и да им подаваме всеки път или нещо различно, или това което чакат да мине покрай тях. Мързеливи са и не гонят, хептен ако му падне воблерето зад главата (класическа мухарска тактика) се спущи и за'апе. Не можах да дам отчет последните два пъти, защото все още не знам как да си източвам снимките от телефона и чакам да минат на мейла, ама 10 + мгб. не минават лесно. Друго...пипах ПАЛМС, никой да не мърда, не си мих ръката три дена, ама и нищо не хващам от как го пипах и после се мих като за три дена немиене ;) не са тез въдици за мен, не ловат ...

Изображение

Рибите имат интерес към миноу воблери :

Изображение

Изображение

Изображение

И все по-малко към кранкове и микро такива :

Изображение

И точно когато убеждавах Краско, как неще на дребни и настоявам на миноу, ама МХ-а е малце йедър, пичо изпище по радиото, че е закачил риба която не може да извади и аз излетех като диво прасе из храстите. Ама докато дотърча го беше прибрал и вече висеше на щипката по памет 400 + грама но много борбена риба на микро воблере, хах !

Изображение

Иначе обиколихме доста, ама повечето снимки беха пейзажи и животинки :

Изображение

Изображение

Бях за малко и "горе", сОбор !!!
Нема къде да се запре с колицата.
Е подметнах тук там и закачих три рибки от долни калибър но те са за една друга тема и друга моя страст.

Изображение


Рапорт даден !

:tup:
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Това не е Струма, копи - пейст от другото място или иначе казано UP !

Ред щука, ред сом, ред распер ...

Ндаммм, човек като вземе да чете темите за големите реки и големите риби остава с впечатлението, че "жабите не смеят да влязат във водата" щото има много зверове и си живеят на сушата, горките земноводни. Нахъсани от Пернишко-Софийското безрибие тенденцията в стил "излет под 300 км. не се брои за излет" стана девиз който следваме вече година време. Колкото по-далече, толкова по големи надежди за трофей които до скоро гледахме само на снимки и цъкаме тц тц тц ... Поредното безумие което извършихме следвайки девиза ни беше след пет дневна относителна тежка работна седмица да яхнем най-бързата кола чиято марка няма да споменавам защото само тя е най... Та тръгване за риба в петък вечер в 21.30 часа когато в време за кръчми и дискотеки едва ли е за всеки, затова в клубО или т.нар. "Отбор черешка" в превод които надявам се да е точен не влиза всеки, нормалните не оцеляват имаше една песен ;)...

И след 400 + километра, пристигайки след 3.00 часа след полунощ покрихме чл. 2 от Устава на клубО, цитирам " излет под 300 км. не се брои за излет " . Две седмици по рано там, направихме някакъв приличен риболов, приличен, приличен колко да е приличен ? Аз клен - знам си ! Момчетата, клен, распер, сом ... ловат си ги.

Изображение

Редки, трудни риби и оказа се нещата не са баш така както ги четем по темите и както един местен чичо който се опита да ни убеди с думите как имал две прехапвания и каза още :

- ма щуките не вземат на телен повод и са ето тук на този вир

- еее малко по надолу са кленовете

- а там на острова е сома

- нагоре распери

Наредени като в ЛИДЛ, ред щука, ред клен, ред распер, ред сом ...

Точно тези редове ни накараха да не спим и да сме там за втори път и отново надеждите взеха да се изпаряват още след разсъмване както предния път и след многократни замятания и смяна на примамки не се случваше нищо освен да тренираме кастинга. Закачиха се една две дребни риби които си ги имаме и тук и не представляваха интерес за нас, което доведе до смяна ма мястото на няколко пъти и търсенето на "ред щука, ред сом, ред распер ..." На друго място километри от предишното едър холестеролен кефал 1.5 ~ 1.8 кг. вдигна адреналина на всички, че все пак тука има някакви риби. Аз преследвах това което не съм хващал и успях да арестувам една от целите ми около 1.3 ~ 1.4 кг. които също озари лицата ни.

Изображение

Изображение

Времето напредна и последва отново "смяна на кутиите" още нагоре срещу течението, за да се подготвим за нощта и намерим по-добри места по препоръка на ... имахме местен гид ;) Аз вече бях на предела на силите си и рекох да направя така :

Изображение

Докато момчетата се спуснаха по реката да търсят хищници и намерихме, паяци, кърлежи, чакали, костенурки ... и жабки ...

Изображение

Изображение

Ловихме успешно и воблери, вземат на комбинация от Бразилско мачете и дълго въже размер поне 7 # , 8 нишково ... задължително японско щото сме модерни ...

Изображение

Вечерта преди втората сутрин събрахме Управителния съвет на КлубО, в стил "Ние се събрахме и аз реших ! " Никакво ранно ставане, наспиваме се, собираме катуно в най-бързата кола на света и се пускаме по реката за пореден рейд. Хубаво но вечерта някои прекалиха леко с разни течности и сабале 6.00 на линия като по часовник буден. Повъртях се и рипнах, сърце юнашко не трае, нямам вкус в устата, бързо кафе на котлона и ся какво да правя. Никой друг Не мърда докато не се разтропах с вратите и една глава се подаде от зеления палат "Кво става, аз бегам по реката" миии беги ... и он фана па надоле. Хъммм аз па що като ида нагоре да препикая храстите да не взема въдичка която просто стоеше разглобена със закачен на нея воблер готова за бой. Предишната вечер разсъждавахме, че трябва да се покаже слънце, за да излязат дребните рибки и по тях хищните да попълнят редовете си "ред щука, ред сом ... "

Първо подаване на бента редовете със щуките бяха празни, второ подаване нямаше и сомове ... Трето подаване нещо ма зе, иии кат ма зеее, и ма натисна надолу бре еййй нали реда със сомовете беше празен !? Дърпам ма то се не вдига, три метра съм над водата, а то натиска надолу викам щук' е ся ми изпапа специалния японски воблер със специални канали и съчмички в него, горкото то отиде си - мислех аз, когато нещо се белна и реших, че наистина не е сом. Дърпаме се много, въдичката мека спагетка от любимите ми, ма не може да го прибере няколко струи вода допълнително усложниха положението, защото рибата изтичаше по тях надолу. Просто позатехнах аванса и чаках да легне. Е легна след някакво време безкрайни минути и сега какво аз горе тя долу, в мен нямам нищо, щипката закачена на чантата в колата, радиото далече, двете кепчета ... в колата. Слязох надолу в циментово наклонено корито с риска да цопна стискайки въдицата. Подхлъзнах се благодарениe на росата и мокрите обувки и ае надолу, ма се улових за един клон и си вися на ръката въдицата обаче не пускам хихи, весело ! Пипам се за ножа, за да го бодна в земята и да се изтегля някак забил единия крак на сантиметри от водата в цимента и ножа го няма и той при кепчето. Изтеглих се нагоре до колкото мога за клона и се гледаме с рибето. Няма щипка, а и да имаше щеше да е безполезна, рибата е поне на метър надолу и аз не мога да я достигна без кеп без да падна. Препипах джобовете и намерих кърпички, навих една на два пръста на лявата си ръка и посегнах към линията. Бавно готов да отпуска ако скочи, направих няколко навивки на линията върху пръстите си защитени от срязване със салфетката или поне се надявах ако има рън да не ме пререже. Леко дръпнах рибата не реагира, тогава плавно, а после рязко я вдигнах само с конеца и се завъртях назад ако къса да падне пред мен...и се запознахме от близо. Какво ли бе бих дал да видя пак сънената физиономия на ... току що излязъл от палатката които се отърваваше вечерна бира къ бърже се ококори когато се прибрах в лагера ...


Изображение

Изображение

На прибиране видяхме бърлога на Десептикони, много са лоши тези...неща :

Изображение

Вероятно преследваха Оптимус ...

Изображение

To be continued...
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от баш_майстора »

Ване, луд си и нема се опрайш! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от pike13 »

Убаво, мноооого убаво,тук при нас вода не остана, камо ли риба.
Риболов + палатки абе ,дивото зове от всекъде :D

Поздрави
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от Skellington »

Страшен разказ, а като си помисля че Струма ми се вижда далеч, а са "само" некви си 100км... направо ме накарахте да преосмисля мирогледа си :lol:
И распера е арен :)
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

И като я зеее !!!

4.6 + килограма ...

:fishing6:

Изображение


To be continued...
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от pike13 »

Петнисто-зъбата тупалка ,БРАВОООО
На коя река ?

Поздрави
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Аватар
pacho109
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2440
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 6:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от pacho109 »

Майстор :!: :D
Изображение
Чърчил: "Нима искате избори, които се решават от най-ненужните гласове, дадени за най-ненужните кандидати?"
Чърчил:" На Балканите има повече история,отколкото те могат да понесат!"
http://vremeto.v.bg/
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от баш_майстора »

pike13 написа:На коя река ?
Е как на коя?!? На Марица, разбира се! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от pike13 »

Опс ,сори на заглавието на темата си го пише.

Каква е примамката на която удари ?
И още нещо с това малко грипче ли я щипна,мисля да заприходя едно такова, не съм ползвал подобно нещо досега та дали са надеждни,малки са и много компактни ?

Поздрави и по големи,който ходи хваща
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”