На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от barutchiata © »

Много хубава тема, чудя се как съм я пропуснал до сега.
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от vanadium »

Ей изчетох на един дъх, Ванка много хубава тема, поздравления и за снимките:)
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Копирам директно от другия форум, че не ми се занимава да преправям :

============================================

Митак,

А дано да стигна да се докретам.
Обикновено седмицата минава в трескави уговорки с "приятели" къде ще ги плющим през викенда.
Но дойде ли петък, нЕма никой, иии се започва, не мога, не искам там, пика ми се, а@а ми се, там е топло, там е студено, там ... а път там ...

И тъй, честичко си ходя сам, никой не мрънка и прочие. Последната седмица успях да отскубна няколко дни и фъснах резко за едно село. Естествено имах информация, че вървят прилични кленове, кифал както му казват там. Тежко въоръжен с две мухарки и спининг три дни обикалях като бивол из реките, да реките че са 2,3,4 на брой. Имаше разни местни ловци на риби, с класическа плувка с перо на директен, това има с това лови. Рибари за който приятелството и казаната дума е закон дори и за почти непознат като мен имаха отношение което те кара ясно да видиш разликата между хората и човеците. Там такива елементарни предмети със странни надписи са особено ценни, защото са направени един път, за ...и няма аналог и няма серийно производство.

Изображение

Идеята беше друга да пробвам едно воблерче, а именно ето това, все още в полу-готов вариант.

Изображение

Тази двъжка трябва да се яви нещо като аналог на тия долните пишлемета.

Изображение

Които обикновено си ловят прилично с малки изключения, но не всички се държат прилично в течение на изтичане.
Там в течението бяха минали път кифалите по Монтанско, в течението, иии един от фаворите ми "страйк про нано бейби" не слизаше достатъчно дълбоко и имах нужда от нещо близко до него по размер и поведение.
В началото опитах само УЛ, защото реката беше средно 30 см. дълбока и рибките който се виждаха бяха 12-14 см.
Няма как да се води нещо друго. За газене обаче е тежко, зад всеки бързей или праг в каменното корито може да попаднеш на дупка, подмол, яма, дълбочината на който беше до метър средно. Точно там където пени водата е средно 80 см. дупка.

Изображение

Много приятна река ако се гази внимателно и онова нещо дето трябваше да пробвам оказа се работи.
Воблерчето слизаше на някаква работа дълбочина и стоеше там дори в най-силните бързеи.
И тъй ги почнах, тук под тази нива.

Изображение

Където е този участник в "Пърл Харбърт" пикираше и предполагам пръскаше с нещо, снимката е лоша, че снимах докато карах, не правете като мен !

Изображение

От долу на местенцето срещу скалите, някакви чужденци бяха с лопата и сито в пясъка, какво ли търсеха може да се досетиш.

Изображение

Изображение

Изображение

Рибките, първо на блесна, че беше мътно.

Изображение

После на това, някаква турбинка която правих за уклей, но все още няма заловен, нищо ще дойде и той.

Изображение

После лових на цял воблер.

Изображение

Докато не разбрах как и къде го треснах и се строши, та после лових на половин воблер, хихихи.

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая ме хвана срам и продължих с мухарката, че рибките бяха много, много дребни.

Изображение

Изображение

Не снимах всички риби, че няма смисъл, за времето което бях там се нарибих достатъчно, че да ми държи влага до утре примерно, че пак ги започвам.

Поздрави !
Последно промяна от takezo на Пет Юни 27, 2014 12:02 pm, променено общо 2 пъти.
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от Баш Щукар »

браво! в кой район на Струма ги лови?
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Забравих, не е Струма.

Иначе на наща си Струма ги има от Кристал, през Батановци, Земен, Лобош и прочие.

Където ги намериш, там са.

По-важно е да знаеш къде да ги търсиш, защото за мнозина риби около Перник няма, говоря за клен.

Е аз пък казвам, че има неделя може да ти кача още снимки, за да видиш, че има.
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Пак реката, Земен нищо на квадрат.

Дребни риби, та дребни, ловихме на възможно най-малките блесни в този стил :

Изображение

Изображение

Изображение

След обяда се преместихме между Лобош и Земен и нещата леко потръгнаха така :

Изображение

Изображение

Изображение


Краси успа да залови осем до десет бройки от този калибър на страйк про, който заводски си върви на криво и това влудяваше рибетата.

Изображение

Изображение

Изображение

Мързи ме да пиша, а и няма време.

'Айде до следващата седмица...
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Мяу !

Отново се оказа, че всичко по далече от 500 метра след Лобош няма смисъл да се ходи. Рибите са с много странно поведение, хапят или сутрин до час след разсъмване или час преди стъмване. В другото време просто следват примамката.

Иначе големиО клен си беше там, ама нали и они стана'а модерни и четът тук във форума не взимат обичайните примамки и бият само на нестандартен такъм, техника и тактика.

Диян 45 см. + на самоделка с 0.16 монофил и 15 минути борба :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Моите рибки,

нарочно качвам всички с риска да стана досаден,

за да може пичовете да си изтеглят каквото искат :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение

И тъй, а и да се похваля !
Вчера врътнахме едно четворно капо около Благоевград,
така че сложих хикс и на този район.

Поздрави и на кука !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Неделя сутрин, кълването започна един час след разсъмване и продължи точно толкова.

Осем часа спря, резултата, няколко педарки, един около 35 см, 430 грама.

Една строшена и две изправени куки на луди животни от които видяхме само единия, и един уклей на воблер. С уставна тройка в устата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибите са на Диян отново, аз съм с две изправени куки, па' е нещо.

Ай до скоро.
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Събота, 26.07.2014,

От 17.00 до 19.00 четири риби без да си давам много зор, много последвания и празни удари, само дребни воблери, много дребни, средно 2 см., потъващи или по-дълбоко газещи, тумбести, затова и наблегнах на самоделки. Рибите са около вировете на границата на бързото и тихото но трябва да има и дълбочина от поне 70 - 80 см. Други места са около и под върбите, на най-трудните места за подаване, бавна проводка със задържане на изтичане, "стоп енд гоу". Ако прибирам бързо не гонят. Монофила е за предпочитане, много са мнителни и предпазливи. Избягват обичайните примамки, трябва нещо нестандартно, блесни не искат да погледнат.

Обичайните риби са 25 + , няма дребосъци.

Изображение

Изображение

Черешката беше 38/39 сантиметра, 800 + грама, със силиконови устни като тия де ги лови sandistO :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Шампиона беше някаква грозна самоделка, която обаче слизаше на около 35/40 см. и стоеше стабилно дори в течение, естествено ъпгрейднат с кука номер 8 предполагам, че точно на него миналата седмица имах две изправени тройки номера 12 и 14.

Изображение

Изображение

Изображение

======================================================

Неделя, 27.04.2014,

Шест нула, нула на вода и първо подаване, до около седем нищо, класиката. От седем до осем часа двамата с Диян, имаме по 5 на 6 риби, средно по 25 + сантиметра, отново на дребни, ярки воблери, осем часа заваля и риболова приключи.

Изображение

Изображение

Неделя вечерта, атакувахме отново, но предвид двата часа дъжд който валя, реката беше мътна и имаме само по една риба която не снимахме, защото не беше кой знае какво. Просто рибите не виждаха примамката.

'Айде до идната събота и на кука !!!
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

ЪП !

Рибите са си там, ако няма хора което е много много рядко дават.

Не може да се подава е така :

Изображение

Много клони храсти, коприва до гърдите и трябва е така, от ляво на дясно и от дясно на ляво, може и от долу - нагоре :

Изображение

Примамките обичайните дребни :

Изображение

Изображение

Изображение

30 см. килограми неизвестни :

Изображение

Изображение

Черешката и малко селфита, 43 см. 1020 грама :

Изображение

Няколко петнисти бебета :

Изображение

Goldy Tiny и тВичинг, тВичинг :

Изображение

Рапорт даден !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Събота 09.08.2014 г.

Лека мъгла край реката, няма комари, влажно, не се усещаше жегата. Цвета обичайния в стил "Радомирска боза". Започна да се разсъмва една идея по-късно и никаква активност по това време. Малко след като се показа слънчице нещата се промениха така :

Обичайните педарки на "korni90" които налитаха на относително едри воблери просто за да напомнят за себе си кат' си мислеха, че им подава той :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Черешката ... естествено, че я имаше отново из надвисналите клоните, под върбите, пред два метра висок шавар от двете страни на реката, на границата на бързото и тихото. И отново източни техники на подаване на примамката в единствената дупка от където можеше да прелети примамката и ...

39 см. 920 грама който се даде относително бързо предвид това, че беше още сънен когато заметнах в спалнята му ;)

Изображение

Изображение

После се показа слънцето, а с него и насекомите, реших да се правя на светулка, че е жътва и подавах на местата където можеше да се върши шнур, но рибите вече почти не вземаха, въпреки че се закачиха разни водни и земноводни обитатели на реката.

Изображение

Изображение

Рапорт даден !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

Събота вечер, реката ниска бистра, виждаме рибите и те ни виждат нас.
Гледаме се стръвно и се надлъгваме едни други. Почти на нищо не вземаха на обичайните места. Много хора по реката, плюс сОбор в селото и мощни колони, дум-дум-дум...и поздрави за, Пилето, Шилето, Мидата и прочие земноводни. Решихме да слезем много по-надолу, е много, много...много ни се видя, защото изминахме 40 минути само около 600 метра измерено по GPS. По напред не можеше да се иде, коприва по 1.80, клони, храсти, къпини, шавар, мочурища, проправяхме път през нищото. Много тежък терен, много. Но какво ли не прави човек, за да залови някоя рибка. Литровите кефали ги нямаше или поне не успяхме да излъжем. Няколко мерни кленчета и няколко костурчета успяхме да запишем само, колкото - толкова.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

23.08.2014 г.

Хай банда,

Уставно си мълча, защото нещата се промениха и рибите ги няма. Миналата седмица реката беше ниска и бистра, виждаха се някакви риби но определено не бяха от "наще" и тръгнахме да ги дирим в тези условия :

Изображение

След преслушване то на няколко "вира" нарочно в кавички, т.е. по-голямо количество вода от обичайните 25 см. Краси успя да реализира приличен клен след десетки замятания и пръчката се огъна прилично, аванс и всички екстри дори и щипка, че момчето е с фин такъм и ...

Изображение

Аз ... нещо не бях там, просто подхвърлях, с много мъка успях да изчопля няколко ето такива, не търсех тях но.

Изображение

======================================================================

31.08.2014 г.

Вечерта някак насила тръгнахме да проверим ще има ли кълване на непознати за нас места, леки проблеми с колата ни изгубиха около чак и струва ми се закъсняхме. Нищо не се беше променило от към ниво и цвят на реката, за сметка на растителността наоколо. Просто пътеките ги нямаше.

Изображение

След като изредихме обичайните неща които се доказаха като топ примамки в предишни излети и нямаше подгонвания дори, извадих бракониерските блесни който водех с лека пауза и нещата леко взеха да се случват.

Изображение

Само едничко на воблерче :

Изображение

После това :

Изображение

Изображение

A черешката беше това, след като се спусна от едни тръстики и рязко удари, пинчер нинджа !

Изображение

Изображение

Амиии това е момчета, нищо кой знае колко запомнящо се, с малки изключения.

Поздрави и на кука !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от jasonsmith »

Евалата братче, удоволстви е да се четат рапортите ти, продължавай в същия дух!
:drinkers:
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: На лов за пеперуди !? Струма-лайт ...

Мнение от takezo »

07.09.2014 год.

Тааа..сбрахме се обичайните кратуни, силно нахъсани, че дъждовете свършиха нещо положително с реката и с предварително начертан план за няколко места за облавяне нещата започнаха така :

Изображение

Иии язък, че беме тръгале рано, там имаше само тоз' котак който нервно подтичваше на всяко вадене и внимателно следеше примамката преди всеки нов кастинг и се чудеше как да я докопа :

Изображение

Рибките не ни обръщаха внимание и трябваше да подаваме неща който не бяха виждали. Та точно преди вече да сме се разочаровали всички на някакъв китаец ковнах долния мерен убавец.

Изображение

Изображение

Ахъъъ да се похваля и оказа се Теодор вече ме води с няколко подобни риби, смело подавайки кленоубиеца и фаворита за деня "Снап биин"

Изображение

Изображение

После спря да кълве на нищо, ама как да ..като този господин ни набоде всички риби и за нас не остана нищо.

Мръсник ! Няма да го водя повече никъде.

И от там ахааа еее по-надолу и Диан ги почна на самоделки :

Изображение

Изображение

Аз докато трескаво ровех по кутиите и подавах какво ли не с цел да предизвикам интерес на рибите които се виждаха прекрасно но игнорираха всичко което им подавам изредих всичкото кранк е не и не. Рибите се спускаха и до там, не вземат. Последното нещо което опитах беше MX 48 , пъстръвка някаква, подадох изчаках да пропадне и чукнах два - три пъти и бум ! Е бум ама .. е до там до където е снимката, брега отвесен и се гледахме втренчено няколко минути и звъна аз че имам нужда от помощ и иде Диян, а аз трепера като лист и ся к'во ? При опита да го закачи със щипката се разтресе и айде довиждане. Предполагам риба 45 + а Диян твърди че е била 50 + че той поне я видя от по-близо и ...

Изображение

И после се успокоявах с ето тези разбойници или поне се опитах :

Изображение

Изображение

Ааа това не знам дали е черешката, но да ме прощава рибето не него търсех :

Изображение

Рапорт даден !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”