Който си го може - си го може.

Модератори: bobopeli, sapuna

Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Който си го може - си го може.

Мнение от Стефан »

Една случка от която още ме е срам. Ловя кефал на Янтра с хубава пръчка, линия по всички правила и 4-5 вида стръв, но 2-3 часа нищо не бутва, все едно съм хвърлил във ваната в къщи. Изведнъж идва един мургав брат с ръце в джобовете и пита: Абе, бате, мога ли да фъргам до теб? Викам хвърляй, ама тук сега риба няма. Той вика глей сега кво става. Чупи от дървото едно клонче, окастря го, вади от джоба корда, увита на топче от вестник и връзва на пръчката. Куката му като моята, а плувката му от дръжка на метла. Братока отива до близкия храст, хваща един скакалец, закача го на куката и "фърга".Едвам сдържам смеха си. Само че след 2-3 минути вади един много приличен кефал. След малко още един и така до 5-6 кефала. Викам какво направи бе, брато, утрепа рибата, а той: ако не е тази риба циганчетата ще умрат от глад. Какво беше това чудо, къде му е майсторлъка? :oops:
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Аватар
ded
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 411
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:39 pm

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от ded »

Божия ръка и стръвта която е наоколо. :D :D :D :D :D :D
Тоз, който падне в бой той не умира.
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от Andrey_76 »

Ми и аз съм имал подобен случай. Беше един дядо с макара делфин и незнам ква пръчка. Случвало ми се е и с колега всичко едно и също а единия лови другия гледа. За мен е късмет.
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
Аватар
dimitar_dv
фен клуб-скобар
Мнения: 519
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:33 pm
Местоположение: Сливен/Димитър Василев
Обратна връзка:

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от dimitar_dv »

А за мен си е тояно майсторлък(изразен в познаването на водоема до последната подробност)
НАСЛЕДНИК НА ПАВЕЛ ПАВЛОВ
carp777
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6726
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 5:42 pm
Местоположение: НАКАТА Пловдив,Хасково,яз.Ивайловград и после обратно
Обратна връзка:

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от carp777 »

Рибата не ти гледа такъма :D :D :D :D
C.A.R.P.
Catch /for pleasure/ And /photo for memory/ Release /for future/ Pro
Не помня от кога съм рибар................... но помня,че се зарибих отдавна.
Последен шарко:63 см ,5 кг от река Тунджа в Ямбол.
Аватар
ShakE
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 3:32 pm
Местоположение: Русе

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от ShakE »

ами колега...нали знаеш че рибата не ти гледа такъмите ;)
Иначе на янтрата аз само на скакалец съм хващал кефал. Вадил ме е от капото. Моите наблюдения са, че на скакалец излизат сравнително дребни кефалета. Тази година щом се поизбистри и ще ги пробвам едрите на черница.
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от ivan_tsochev »

не съм ловил никога на Янтра - само по Бели ОСъм в рамките на Троян, но смея да кажа, че съм специалист на кленовете. И тук най-много кълве на скакалец, но също много съм хващал и на жабчета и полу-жабчета.
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от pacho69 »

Стефан написа:Една случка от която още ме е срам. Ловя кефал на Янтра с хубава пръчка, линия по всички правила и 4-5 вида стръв, но 2-3 часа нищо не бутва, все едно съм хвърлил във ваната в къщи. Изведнъж идва един мургав брат с ръце в джобовете и пита: Абе, бате, мога ли да фъргам до теб? Викам хвърляй, ама тук сега риба няма. Той вика глей сега кво става. Чупи от дървото едно клонче, окастря го, вади от джоба корда, увита на топче от вестник и връзва на пръчката. Куката му като моята, а плувката му от дръжка на метла. Братока отива до близкия храст, хваща един скакалец, закача го на куката и "фърга".Едвам сдържам смеха си. Само че след 2-3 минути вади един много приличен кефал. След малко още един и така до 5-6 кефала. Викам какво направи бе, брато, утрепа рибата, а той: ако не е тази риба циганчетата ще умрат от глад. Какво беше това чудо, къде му е майсторлъка? :oops:
Привет, посмях се малко , което е на добре. Аз съм фен на Тунджата, много често ходя в района на Шаново, Зимница и Ягода. От местните съм чувал, че вместо да търся "удобни" за риболов места е по-добре да се огледам дали някъде по реката няма някой мургав събрат. Ако има значи и рибата била край него. Така, че хич не се чудя на поста колега.
По-голям шаран от рибаря няма...
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от Стефан »

ShakE, вярно е това, на черница се хващат големите кефали. На последния ми риболов сега преди дъждовете лових на Янтра с булдо с три мухи предимно малки риби, докато колегата на черница хващаше само големите. Но той имаше рибарски ботуши и можеше да гази във водата.
А това да гледаме къде ловят мургавите колеги е много добър съвет. Като че ли са по-наблюдателни и знаят къде е рибата.
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Аватар
donky
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 619
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 3:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от donky »

и аз съм чувал,че където има бай манагау,там е рибата.а при циганите глада е по силен от тока (казва едно приятелче) :D
Кажи му да иде да се гръмне или да си играе едно маваши на неговите въдици
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от sandista »

И аз така преди години се смях на един дядо с оранжеви дрехи. Застана до мен и хвърли 2 дънни на шише в бързея за шаран .. смях се , базиках го,че е от пътното докато не изкара 8кг див шаран. Не ми даде да му помогна ( главата на шарана не влизаше с импровизирания му кеп). Хвърли го на гръб и ми пожела успех ! :)
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от Стефан »

sandista , твоята история е още по невероятна от моята. Иди сега, че купувай скъпи такъми.
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от INCUBUS »

Не е задължително наистина да си го може,в риболова всякак се случва.От един -два мангала не следва да се правят генерални изводи.Не сте ли чували за стечение на обстоятелства,които са ви неизвестни?За гърч в континиума на времето и пространството,които се случват твърде често в днешното объркано време.Много моля да не взимате пример и съображение за нищо от мангалите.Жална ни майка,ако почнем да им подражаваме.
jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от jultopepi »

Имах същия случай
Миналата година аз и мои двама приятели отиваме за шаран на р, Искър-излета е 3дневен захранката- цяла седмица преди това хвърляме царевица на мястото хвърляме 9 въдици на косъм и чакаме цял ден нищо цяла нощ нищо няма удар на сутринта отивам да се разхода по вира и ето стана интересно
идва един влах с колело мята две върбови въдици с вързана корда на върха и плувка от пуйка
Викам му- кво ще ловим а той вика шарани, докато си пушех цигарата при него познайте - удар и влаха вади шарко около 3те кг нема кеп гази и го лови за хрилете и до обяд фана 3 шарана
аре сега къде ти е захранката
кеде са ти такъмите за сума ти пари този ги ловеше с върбов прът обикновенна кука и зърно царевица нема косъм нема прическа направо ми идеше да се ритна в г,,, и да се пръждосам от вира
Така че това с колегата си е направо истина :D :D :D :D
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
ramcho_gazara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 9:38 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Който си го може - си го може.

Мнение от ramcho_gazara »

carp777 написа:Рибата не ти гледа такъма :D :D :D :D
:smt023
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”