Блесна за щука ТРЕПАЧ

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от katri »

Блесните са вече при мен.Благодаря на колегата - всичко е ОК!Дано има повече колеги като него та да си помагаме взаимно и занапред.
Остава да намерим щуките, ама сега не им е момента, така е ще се наложи да изчакаме лятото :)
Риболовец,а не рибар съм аз!!
fedoracore
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 5:40 pm
Местоположение: столицата
Обратна връзка:

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от fedoracore »

всичко е ток и от моя страна - мерсии .
колега,даи да видиме и за този ,вярвам че ще има кандидати за ugly duckling BGI 7см :wink:
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от eroucma »

И моите са при мен, евала на колегата, че се зае и изпълни :rolleyes:
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от кирил великий »

Мерси, pepi555! Много благодаря за усилието да ми помогнеш! Весела Нова Година!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Mihawk
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 6:47 pm

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от Mihawk »

Колко пари са тия великите блесни ? :)
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от katri »

Кажи речи около 10 кинта на парче легнаха.Аз едната бройка вече я изпробвах миналия риболов.Упорито е въртях, но засега нямам удар на нея - то ,когато е няма щуката на каквото и да хвърляш все тая и обратното....Това , което ми направи впечатление е ,че понякога има проблем с развъртането на едно от листата на блесната в началото на нейното водене, но в последствие двете листа влизат в ритъм и вдижението им изглеждат доста добре във водата.Освен това противно на моите очаквания блесната не оказва голямо съпротивление при нейното водене, което за мен определено си е плюс, защото позволява да се замята и лови и с по-лайт такъм.Бих казал, че ако има щука в тази зона при всички положения ще последва атака.Лятото, като се раздвижи пущината ще им проведа по-обстойни тестове на различни водоеми и тогава ще мога да си направя необходимата равносметка - заслужава ли си тази примамка или не...Засега толкова за блесната ТРЕПАЧ.
Риболовец,а не рибар съм аз!!
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от geleznia »

Какво толкова се шашкате за тези блесни не знам-златни ли са какви са :lol: То при почти всички тандеми го има проблема с развъртането, а и почти всички дават малко съпротивление,тъй че не е нещо изненадващо.И 10 лева за тях меко казано не си заслужава при положение ,че вървят между 4 и 6 лева,но избора си е ваш все пак.Ползвал съм на Спро,Пезон и мишел и някои други съм въртял и то доста.По мое мнение не са особенно уловисти макар и да ги изкарват такива някои хора.Има далеч по-добри блесни на Мепс,Дам,Спро,Рублекс и много други.Успех на колегите ,които ловят с тях и нека споделят в темата как се представят блесните :D И още нещо вчера забодох две писалки по около половинка въртях на клатушки,воблери въртящи блесни и не взе изобщо накрая за половин час забодох тези двете на силиконова рибка-Savegear minnow 10 cm -Orange Glow.Една от най-успешните примамки за щука по мое мнение.
На риба като на война.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от dantho.mihov »

Само аз ли имам проблем с кастинга с тази блесна ? Вярно, че бях с лайт спининга, но няколко пъти се приводни в друга посока. После смених два воблера и нямах проблем с кастинга.
fedoracore
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 5:40 pm
Местоположение: столицата
Обратна връзка:

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от fedoracore »

колега ,нищо не казваш :!: всички ли си взеха блесните - всичко ток ли е :?:
tihomir7724
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 8:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от tihomir7724 »

Здравейте,колеги.Има ли начин за поръчка на тази блесна все още,че и аз се омерачих за нея.По какъв ред става поръчката
Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от ESOXPIKE »

Има вариант да си напрвиш такава от две mosca с червен холограмен стикер на листото в два номера 2 - 4
или.Aко са OSAKO 3 - 6 въпроса е да си намериш тел такава за тази цел.Аз комбинирах листо от осако 3ти номер листо с 6 номер на мосака.Като отдолу типичната кука с червения мъх малкото листо е на червени и бели раета тип зебра а другто е със сребриста холограма.Ето това е тя понеже е лека слагам джиг глава когато хищника е на дъното.

http://prikachi.com/images.php?images/455/6497455f.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от Troli Rapala »

tedo83 написа:С ТАЗИ БЛЕСНА ИМАМ НАИ ГОЛЕМИТЕ УСПЕХИ НА ХИЩЕН РИБОЛОВ И ВИ Я ПРЕПОРЪЧВАМ НАИ ИСКРЕНО
А бе Пич,карай го по-спокойно,че ми изкара ангелите с това крокодилче! :rolleyes: :shock: :roll: Викам си:Те тоя е фанал по-голема щука от Путин :shock: :shock: :shock: ,а то какво било? :cry: :cry: :cry: Че той Медведев ги лови по-големи,та къде си тръгнал за кисело грозде през Септември! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Наздраве,сега ми се приходи до Силистра да обсъдим щуките! :drinkers: :drinkers: :drinkers: Фен съм ти,до гроб! :wink: :drinkers:
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от katri »

Вчера най-после я сефтосах най-накрая и аз тази блесна.Наистина се оказа много уловиста в определени условия и на определен водоем.За половин час регистрирах 4 удара на нея.Определено тази примамка влиза за постоянно в кутията с блесните ми.
Риболовец,а не рибар съм аз!!
Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от ESOXPIKE »

Да тандем но понякога и да не е изцяло червен ако е сребристо на червени раета с червена опашка те тогава е чук.През лятото без джиг глава.Само когато настане есенен студ или има силен вятър с джиг глава да ходи в дълбокото и си е типичен заместител на спинер.Щуката специално съм я видял че обича червено-сребристите или или червено белите.
Аватар
renvan3
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 10:32 am

Re: Блесна за щука ТРЕПАЧ

Мнение от renvan3 »

:?
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”