25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
svincyyy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 12:11 pm
Местоположение: Ямбол

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от svincyyy »

Благодаря Ви за интереса които имате преди 2 3 години мислих и аз по бракониерския начин хвана зимам но след малко мислене и четене и наи вече тук за което съм Ви благодарен ,че ми е дошъл акъла винаги пускам рибата освен каракуди и червеноперки искам да кажа риби над 150 грама.Тази година сме хванали наи малко 15 сомчета по 1 кило и сичките са обратно даже тема бях пуснал нашествието на бебетата да не говорим за шаранчета и скобари и щуки.А тук в нашия краи Ямбол имаме превилегията 1 реката да минава през града 2 на 5 6 км има страхотни места на да говорим към коневец и Елхово,но за съжаление доиде ли забраната и зимата и се почват фазите мрежите и наи вече мрасните цигани които аз докато си купувам стръв в магазина те оглеждаха седките и викат оо идеално за реката колко струва ми 20 лв.Смешна работа е това бе 20 лв какво са и защо въопще трябва да се продават тези неща верно секи които иска може си направи но ще са в проценти тези които могат сами да си направят.А онзи ден наи гадното което видях в магазина докато 1 пр си харесваше прачка аз разглеждам и какво да видя гледам някаква кутия и с мн големи куки които не бях виждал преди и чета надписа написан с големи букви КУКИ ЗА ТЪРМЪК и викам на продавачката не те е срам бе как може да продаваш такова нещо апък и с такива големи букви си го изписала и тя аа ми каде гледаш ти пък там сега ужас е тези магазини трябва даги затворят или да мине инспекция и да им прасне по един акт 1000 2000 наи малко и да не продават такива неща.Да не говорим за пенсионерите по Ханово(село до река Тунджа) които си трагваха с 200 грамови щуки цяло лято
Не Си Хвърляите Кордите По Земята Доста Е Неприятно :)
Аватар
Naiden71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:27 pm
Местоположение: София

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от Naiden71 »

Такъв голям Тиняк едва ли ще им се услади.Снимай го и го пусни....Или го продай...Доста кинти щеше да вземе,ама..
Простото си е Просто!
Пък и кат го гледам не беше излинал от глад Тупана му с Тупан!Да му приседне! :mrgreen:
Cohiba Fishing
evgeniboy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 574
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:53 pm

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от evgeniboy »

Naiden71 написа: Простото си е Просто!
Пък и кат го гледам не беше излинал от глад Тупана му с Тупан!Да му приседне! :mrgreen:
Еййййй някоя циганка направо ще ти завиди на красноречието и клетвите... :D
Аватар
Naiden71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:27 pm
Местоположение: София

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от Naiden71 »

evgeniboy написа:
Naiden71 написа: Простото си е Просто!
Пък и кат го гледам не беше излинал от глад Тупана му с Тупан!Да му приседне! :mrgreen:
Еййййй някоя циганка направо ще ти завиди на красноречието и клетвите... :D
Пък аз си мисля че даже съм луекинко Мекушав бре :D
Че туй клетва ли е?
Cohiba Fishing
Аватар
lfc_boy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 684
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 11:38 pm
Местоположение: Русе

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от lfc_boy »

Такава риба много трудно се хваща от бракониери с мрежа.Да не кажа невъзможно.За да стигне тези килограми и години на премеждия и оцеляване трябва дя е доста умна за да попадне в мрежа току така.Според мен това,че са я заклали така грозно пред камера си е кощунство.Не става въпрос за завист.По скоро до манталитет. :finga:
Above us only sky
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от vladi gtv »

Каквото и да си приказваме трябва да минат поколения за да се смени мисленето това, че ни приеха в европа не означава,че имаме нещо общо с онези хора освен географското положение, там на такива риби им дават имена и с години са цел на риболовците да се снимат с тях.
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от David Kamenov »

Добре са го хванали ама да са го пуснали а не да са го :axe: НО КОМЕНТ
Риболова е хоби.Наслука :)
preslav boi4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 11:01 am

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от preslav boi4ev »

жалко за шарана това са трофейни риби не бива да ги сасипваме :x
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от vanboxer »

Ако не беше този ТВ репортаж едва ли щяхте да се нареждате толкова.Гледката беше гадна,но все пак никой няма право да обижда без да познава човека насреща.Всеки сам за себе си знае дали би пуснал такава риба,и дали завижда и злобее или се радва на слуката на колегата.Няма смисъл от изхвърляния и тем подобни,станалото станало,клъвнала ,извадил я-всеки има право да си прибере улова!Дай да лягаме да ревем и умираме,щото щели да изядат една риба-осъзнайте се ,големи хора сте.
Просто не трябваше да излъчват тези касапски кадри!
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от dunavski »

Според мен със закон трябва да се задължи пускането на риба под и над определен килограм. Първото защото е малка, а второто защото вече е достатъчно пораснала и ценна риба зада се яде, но за съжаление ние сме оцеляваща нация и като таква на първо място е дебелото черво и след това всчико останало !!!!
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от vladi gtv »

"Клъвнала, извадил я, изял я, а след това кибичиш и се чудиш що не кълве, е няма да кълве.
veso72
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 7:37 pm
Местоположение: Габрово

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от veso72 »

Абе май се чудите повечето как да си начешите езиците.На платените язовири плащаме кат попове ,а пък гадовете дойде ли Никулден хептен се напечелват.На малкото останали язовири хванеш ли си риба пък я пусни,че ония с тока и мрежите да има какво да тарашат,че да изкарат и те лев,сиромашките.Човека редовен,спазил законно нормите пък вие го изкарахте престъпник.Какви сте вие,че ще оспорвате законите.Сърдете се на скапаните журналисти,дето ви пълнят тиквите със тези материали,и ви приспиват съзнанието за истинската трагедия в тази държава...а бе гади ми се ама не от това че човека си е задържал рибата.
Последно промяна от veso72 на Пон Ное 29, 2010 10:49 pm, променено общо 1 път.
Няма по хубаво време от това когато сьм на риба.....с бира.
Аватар
vasety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 11:05 am

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от vasety »

Имам чувството, че всички ви е яд. Завиждате че е клъвнало на него, а не на вас. Ами я се представете ако клъвне на вас ?!?! Сега каквото и да кажете като ти е в ръцете друго мислиш... ЗАВИСТ !!!!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от INCUBUS »

След като се изляха най-различни емоции и бяха изказани общо взето всички гледни точки,най-учтиво бих помолил за заключване на темата.Още повече,че болшинството от изказалите се никога не са живели в Родопите,не знаят как точно се стига до яз.Кърджали и никога не са ловили риба в него.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: 25 кг шаран изкаран на яз.Кържали

Мнение от Венелин Радушев »

INCUBUS написа:След като се изляха най-различни емоции и бяха изказани общо взето всички гледни точки,най-учтиво бих помолил за заключване на темата.Още повече,че болшинството от изказалите се никога не са живели в Родопите,не знаят как точно се стига до яз.Кърджали и никога не са ловили риба в него.
Да не сте сложили фейс контрол на пътищата към язовира?! :lol: Иначе го знам къде е и съм ловил риба в него....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Заключено

Обратно към “Моят риболовен излет”