Как се сбъдват мечтите !

Модератори: bobopeli, sapuna

patrona86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Май 07, 2008 1:46 am
Местоположение: Farnborough, UK
Обратна връзка:

Как се сбъдват мечтите !

Мнение от patrona86 »

Не бях стъпвал за риба точно 8 месеца и 3 седмици.Бях меко казано бесен,за което допринасяше новата ми щека чакаща ми под елхата у дома,която нямаше как да използвам в комбинация с ежедневната информация на баща ми във ФБ ,къде ,какво и как го хванал......
Оставаха ми 3 дни до прибирането ми в Бг за Коледа и надеждата ми за това че ще полpуча дългоочакваният си риболовен тур, бавно, но сигурно се изпаряваше.До момента бях опитвал да вляза с лодка 6 пъти и по различни причини излета винаги се проваляше.За Следващият ден имахме резервация за Гранд Турк, която отново беше непотвърдена.......

Кога то за 14-път погледнах часовника вече беше 2:45 и нямаше реални шансове да заспя тази нощ, защото бях сигурен че пак ще гледам риболов през крив макараон.Отворих си сънотворна таблекта,изпих я и зачаках да подейства.
Явно е подействала, защото ме събуди телефонен звън.Вдигнах, беше приятелката ми, набързо каза 147 изречения, от който заспалия ми мозък чу:риболовен тур,на изчакване,10:30,обличай се!!!
Добре казах си аз, на изчакване, вече 6 пъти чаках и знам кво става.
Завих се през глава и захърках!
Този път не беше телефона,някой се опитваше да влезе през вратата, но заедно с нея! Отворих, тя ме погледна и попита "Защо не си готов?", "За какво да съм готов ?" и тя каза думите който се надявам всеки от вас да чуе един ден "Риболова ти е уреден, отиваме за риба, имаш 10 минути да се облечеш и да стигнем до лодката !!!"

Ихууууууууууууууууууууууууууу !!!
След 15 минути,облечен и на два ред була запристъпвахме към лодката,когато надзърнах зад ъгала обаче не я видях! Изпсувах лекичко,погледнах си часовника и реших че сме изтървали лодката тоз път.
След 15тина метра, съмненията ми се оказаха напразни,когато една пълна лелка викна "Насам DeepSeaFishing !!!!! Има големи вълни и лодката не може да ви вземе за това ще се качите от лагуна в сърцето на острова и от там ще излезете в открито море, за ще откарам с колата до там."

Пътуването сякаш беше светкавично и грозното изскърцване на спирачки прогони всички мерлини,баракуди и махи-мхита от главата ми!
Скочихме от колата и се запътихме по кея.
Колегите тръгнали за лайт спиниг заскачаха по лодките наоколо ,а ние продължиме направо към най-голямата лодка от която стърчаха въдици с размера на колове за домати!


Изображение

Доматените колчета:
Изображение

Изображение


На пръв поглед вниманието ми привлякоха ето тези неща:


огромните (по мое мнение) мотори

Изображение

и "кутията" с примамките
Изображение

Естествено останалите колеги,веднага седнаха на големите сепарета в предната част на лодката и се заеха с Един кашон Хайнекен.
Тъй като такъв роболов до момента само бях гледал по евро спорт, се заех да разучавам къде какво и как.
Повечето от примамките бяха с размер на обувка 45-ти номер
Изображение
Изображение

Потъващите бяха изработени от чисто желязо,тежаха от порядъка на 2 паунда
Изображение
и имаха следните следи по тях :
Изображение

Гледайки следите от зъби,който се забелязваха по тази примамка,тайничко се надявах да се запозная лично със собственика им.
Отпуснахме се в задната част на лодката и зачакахе да започне истинската част от риболова.Капитана запали моторите и потегли към морето.Използвах това време за да снимам човека отговорен за това че сега има какво да ви разказвам !
Изображение
:D

След 5 минути гладко плаване, капитана даде заповед всеки да се хване някъде с 2 ръце и да се опита да си стой в лодката,където му е мястото,защото ще трябва да преминем прибоя,който по моя сметка беше около 70тина метра на дължина с вълни по 3 метра.
Повярвай те ми, бях на косъм да предам богу дух, за пръв път си дадох сметка как се чувстват Гумените жълти патета във вана с бебе до тях !!!!
Вълните подмятаха лодката както си искат ,на 14тата секунда нямах сухо място по тялото си.Ту виждах само небе,ту виждах само разпенено море,но както и да е преминахме и капитана даде газ и се отправи навътре в морето.
"Ята" летящи риби подплашени от лодката се разхвърчахава във всички посоки,като полета на някой достигаше до над 30-40 метра.
Влязохме достатъчно навътре,
Изображение

и капитана започна спуска въдиците една по една пускайки разлини примамки.
Изображение

Заразпитвах го какво и как ше ловим.Обясни ми че ще спусне 6 въдици,2 на балихуута (този голям силиконов калмар или октопод който всички съм сигурен че сте виждали) на повърхността,2 попера пак отгоре и 2 примамки на дълбочина.
Разстоянието от лодката до примамките около 90-100 ярда, скороста на тролене около 5-7 нота,здравината на влакното 80 паунда,лидерите от проволки или от монофил 100 до 200 паунда,куките.....12/0!
Спусна първата примамка, зае се със втората ,а аз се заех да наблюдавам на коя въдица ще постави с примамката с големите следи от зъби по нея,за да мога да се разположа най-близко !!!
:lol: :D :D
До този момент, никой от американските колеги не прояваваше видим интерес със случващото се в задната част на лодката,най интересно,видимо,им беше с Хайнекена!
Съблякох се за да успея да хвана равномерен тен и в момента в който захвърлях тениската пд седалката, аванса на най-близката до мен въдица запя!!!
Посеганх да я хвана, но капитана беше по-бърз, српя, обърна рибата и заогледа на около,все едно не забелязващ окорения и треперещ от вълнение просегнал се за въдицата Българин !
"Send me the girl !" he said!
Еми добре си викам,като не ми даваш ше чакам и ше завиждам само!!!
Приятелката ми сложи колан, взе въдицата и под вещото ръководство на екипажа започна да вади рибата.Рибата не искаше да се предава от начало, но леко започна да се умаря и постепенно наближи лодката.След кат дойде на 30-тина метра,рязко сгъна въдицата за секунди и буквално се предаде и легна!
Зачудих се как така се предаде и се качи горе без грам съпротива и докато мислих отговора дойде сам
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2OQM0C2P1q4&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=cc3fca6f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Акула беше решила да си поделим улова, но все пак сме с по голямата половинка и трябва да сме доволни !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Излишно е да казвам че приятелката ми се скри в средата на лодката като разбра за акулите наоколо, а аз твърдо реших че нямам нщо против да закача една ! :lol:
Рибата се озова в лодката и продължихме към следващата, която удари точно 3 минути по-късно, взе бесен аванс за около 20 секунди, посегнах към въдицата,капитана ме изпревари, спря рибата,обърна я и се заоглежда наоколо.Естествено пак не забеляза малкия двуметров,110 килограмов българин,изба си друг риболовец и му връчи въдицата.Мдобрем викам си аз,няма проблем аз съм камера мен днеска явно!
Скоро в лодката с озова средна баракуда
Изображение
Изображение

След като И тя се озова при полу-тона,продължиме да влачим,но не ни трябваше и минута за да чуем гласа на аванса на една от въдиците.Ей ся разбрах що компанията се казва "Screeming Reals"-викам си аз!
Процедурата я знаете капитана ,спира ,обръща,избира си някой и му дава да дърпа.Естествено избрания пак не бях аз!!!
3 минути по-късно вече бях щастлив че не съм аз този който извади тази риба ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение
Пуснахме я да живее и капитана заобръща лодката за да успее пак да я прекара през видимо дашното място.Докато обръщаше,единствената въдица която остана с опънато влакно, се сгъна и аванса си започна да си пее неговата си.


Мдаам, капитана...спря,..избра си.,..аз пак снимах...мдаам...псувах ги на майка и на татко,ама ко да праш, баща ми ми е казал че не мога да си избягам от късмета и тва си е! :lol:
Минути по късно вече имахме и краласка скумрия

Изображение
Изображение

Отиде и тя за вечеря, а ние за риба, респективно аз за снимки ! :lol:
Оправиме курса на лодката и затролихме по кръвожадни от всякога,след 20 минути безплодно чакане на всички им писна и отидоха да видят другаря Хайнекен как я кара на носа на лодката, а аз се наместих до моята си въдица с "розовата" си примамка и засъбирах тен....
Изображение

Минутите бавно си минаваха, а нищо не се случваше,замислих се и аз Хайнекен...
Реших че щом имаме 5 удара за 20 минути, а сега 45 минути нищо, явно сме на кофти място или рибата е излязла в почивка и запристъпвах към предното шкафче да видя и аз верно ли е толкова студенА тази бира.Тъкмо успях да си вкарам тялото само до кръста в вътре в търсене на някоя останака от зелен кен и чух второто най-приятно нещо след товса че имам тур! Аванса на "розовата" ми въдица запя, капитана скочи,опита да обърне рибата, не успя,нагласи аванса извика ме, тикна ми въдицата в ръцете и скочи да кара лодката заедно с рибата,скара ми се да не затягам аванса в никакъв случай че ше изтървем рибата и ми каза :
"This is the real deal my man, thats what U waitig for all day !"
чак тогава загрях че е оценил скромните ми риболовни знания в началото на тура и като усети че рибата е малка я оставя на Хайнекенаджийте, и ме е пазил за трофеийна риба цял ден !
Първите няколко минути рибата развиваше влакно, а аз навивах с отпуснат аванс, което така и не разбрах защо,но в крайна сметка ми изпразни половината щупла на мултипликатора,шефа реши че и е време да идва в лодката, бръкна ми между ръцете и превключи мултипликатора в режим "драг".Ей ся си викам или тя или аз !!!
Бавно но сигурно рибата наближаваше лодката,обирах с въдицата,навивах на макарата,обирах с въдицата,навивах на макарата,риба никъде не се виждаше и започна да ми прималява,но реших че ако един от двама ни ше се отказва ,нека по добре е тя!
Задърпах и занавивах в такт и скоро нещо бяло и дълго започна да проблясва тук там!!
Изображение
Изображение
Загледах се в бялото нещо и започнах да разпознавам очертанията на баракуда,още няколко финални напъна и рибата легна зад лодката, капитана ме изюрка да я извадя порт сайт (лявата страна) на лодката, месният,който ни помагаше с лодката, си приготви гафа, и .............
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2OQM0C2P1q4&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=a8a0e327" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]


в лодката се озова първият хищик с размер над лакът който съм хващал в живота си !!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


В крайна сметка общият улов беше :
Изображение

Като за край мога да споделя че беше един изключително емоционален излет, жищника е изключително борбена риба,изключително много ми трепереха краката когато рибата влезе в лодката, едва не паднах и изключително много съм се замислил за лодка със сонар и да видим имали ги някъде големи риби в България!

П.П
За коледа написах писмо на дядо Коледа че искам Махи-Махи, така че се надявам скоро да приложа още снимков материал !
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от Митев »

Отдавна не бях чел толкова увлекателен разказ :prayer: браво , голям кеф и страшна баракуда :smt023 :smt023
Клипчетата са супер :wink:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от GODzillata »

Репортажът рулира отвсякъде, кърти мивки направо! :smt023
Показал си на (х)американците що е т'ва български юнак! :wink: :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
barbolov.1977
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 317
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 2:32 pm

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от barbolov.1977 »

Евала,БЪЛГАРСКИ ЮНАКО невероятен риболов,репортажа е убийствен,баракудата е жестока.Наистина риболов мечта.Поздрави,биди жив и здрав
Изображение
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от glarusa »

Човече-е-е,покъртителен си!Явно си е заслужавало чакането-като ти видях стабилните стъпвания тоя като изкара рибата и бях решил,че падаш във водата! Благодаря ти за емоцията! :smt045
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
Аватар
cecodevil
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2498
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 7:37 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от cecodevil »

Невероятен разказ и риболов, остави ме без дъх.Преживях го с теб мерси!!!
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от chirusa_bg »

Ае Милуенчо, що са и толкоз гоуеми заабите бре?

Честито пич, струвало си е упорството! Рибока е страховит!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от fn1p »

Отново Българин е хванал най-голямата риба,браво,много изчерпателен излет
Изображение Изображение
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от Георги Кръстев »

Браво Миленко хубаво е било .
П.П. Сега да не станеш спинар? :D
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
tiktak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 6:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от tiktak »

This is the real deal... :smt023
Аватар
Koleff
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 10001
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:41 pm

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от Koleff »

Георги Кръстев написа:Браво Миленко хубаво е било .
П.П. Сега да не станеш спинар? :D
М'чи как, той вече е 99 % готов. :D
Поздрави и от мен Милене, чакам да се обадиш да се видим и да пробваме да хванем някой хищник и в Бг ;) :drinkers:
„Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година - да стане лято и цял живот - да са щастливи."
Умберто Еко
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от simo72 »

Уникално !!!
Не бях чел отдавна нещо толкова интересно !
Върл Shimano фен!
djidjo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:45 pm
Местоположение: Herzogenrath

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от djidjo »

Супер много се искефих,Благодаря ти. :D :D :D
ПП Незнам кога мислиш да се прибираш,ама да знаеш,че тука е голям бахур (студ имам в предвид)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от Troli Rapala »

Ей,френд стопли ми душата,тук в България е -10 и вали як сняг!Пожелавам ти голяма махи-махи/кралска скумрия/! :wink: А,защо не и некое Дорадо или Туна.Точно баракудите резгат улова по тоя начин,а не акулите щот са по-бавни! :drinkers:
ivann
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 5:58 pm

Re: Как се сбъдват мечтите !

Мнение от ivann »

cecodevil написа:Невероятен разказ и риболов, остави ме без дъх.Преживях го с теб мерси!!!
:smt041 :smt041 :smt041
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”