Язовира до село Янтра

Модератори: bobopeli, sapuna

xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Язовира до село Янтра

Мнение от xt33m33 »

Привет колеги,
В предвид прекрасното време и насъбралите се почивни дни нямаше как да пропусна да спретна един риболов .И така къде къде-на арендования водоем до село Янтра (Габровско).

От събраната предварително информация знаех ,че рибките са активни главно сутрин и привечер и пренебрегвайки инстинкта да се излежавам до късно в съботата се озовах на водоема в 5 и 30 сутринта.
Още протриващ очи забелязах ,че рибките играят и съвсем първосигнално реших да ловя от кея точно пред фургона...Е не беше точно инстинктивно решение ,защото собственика ми сподели ,че на 15 метра навътре от кея е едно от местата на които се храни рибата.Въпреки редовното обилно захранване на мястото не пропуснах да забъркам един пакет 3 кила шаранска манджа като му добавих разни глезотийки като печен коноп и така нататък...
Разпънах директната седмица пред мен на бял и отстрани мача на сладка царевичка.
Сутринта излизаха предимно каракуди от порядъка на 200-300 до 600 грама и някое бонус шаранче от 400грама до килце.
(снимките са от телефона,за което се извинявам)
Караконджул:
Изображение
Едно малко диваче:
Изображение
Брат му-"нудиста" :lol: :
Изображение
В последствие хванах едно шарле около килце но това беше в късния следобед и телефона вече нямаше батерия и момента не можа да се увековечи :mrgreen:
Успях да хвана и две пъстърви по по-хладната част от деня:
Изображение
Свикнал с часовниците и епизодичните костурчета които ме тормозеха на бял на директния като разведрително ми дойде един сносен удар.Плувката тръгва плавно ,бам -засечка и рибока ми сведе върха до водата-напъва напред ,напред и си замина (риска от липсата на ластици си пролича :( )
Смених повода от 0.14 с 0.16 и скоро последва нов удар пръта се сгъна ,но вече по уверен в такъма си успях след 5-6 минутна борба в кепа се оказа този красавец- амурче 1.100кг :
Изображение
След десетина минутки хванах по-малкия му брат на мача:
Изображение
Изображение
Общо хванах 4 амурчета и пак последва затишие и нахалните часовници превзеха "бойното поле"
Викам си нищо - малко релакс-нали и котките трябва да ядат :mrgreen:
След около час-два на директния -"Империята отвръща на удара".Отново засечка и в другия край на линията си имах достоен съперник впредвид снаряжението си (мекия седмак :mrgreen: )
Разигравахме се с него пак 4-5 минутки ,но този път аз излязох победител и се разбрахме с него да ми позира за 1-2 снимчици,па после да си ходи.
И в кепа се озова ей това толупче 1.300кг:
Изображение
Изображение
Но вече беше станало към 1-2 часа ,слънцето препичаше доста силно и всичката риба се изпокри -останаха само "трофейните" часовници :mrgreen:
Едни колеги ловиха до мен на рибка за костур и похванаха и някой сносен костур измежду множеството дребни костурета .Взех и аз да пробвам на рибка на мача ,но успях да хвана само един хубав костур 600-650 грама ,а всичко останало дребосъци....
Изображение
Изображение

А това беше общия костурски улов на колегите до мен:
Изображение
За разлика от колегите които се тюхкаха как едва ли не нямало риба в язовира за мен риболова си беше доста емоционален,въпреки липсата на "някакви трофейни риби".Точно факта ,че не знам какво ми мърда плувката го направи толкова интересен за мен.Но си го имаше контраста на самия водоем-на едни места хората бяха направили по 5-6 кила каракуда на човек като доволно я тъпчеха в живарниците,а от друга страна имаше хора с по 4-5 каракуди,че и капота.Дали се дължеше на местата или на грубиянския им подход не знам,но имаше и трети- неудовлетворени месари които се вайкаха ,че не могли да си хванат каракуда да си уплътнят таксата,а ги тормозели само шаранчетата и тук таме някое към 1-1.5 кг.....ех мъка боже ,мъка.... :mrgreen:
Рибата в язовира е доста разнообразна-има кефал,костур,амур,толстолоб,шаран,пъстърва, бяла риба,някое друго сомче,каракуда и ако часовника го броим за риба + него :mrgreen:
Условията са 5 лева на човек като костур,каракуда и кефал влизат в таксата.
Малките шаранчета се пускат,а по-големите наред с толстолоба,амура,пъстървата и бялата риба се заплащат.
А ето това е местоположението :)
Изображение
:drinkers:
Fisher19
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 6:32 pm

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от Fisher19 »

Страхотни риби колега просто нямам думи :shock: :shock:
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от phillemow »

Кви са тия костури бе човек... :shock: :shock: :shock:
cald1on
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 11:53 am

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от cald1on »

Браво колега хубави рибки, най вече костурите :drinkers:
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от xt33m33 »

Само да добавя ,че като говорих със собственика ми каза че са хващали костур там 970грама
а от тези най-големият беше 650 грама... :D
ramcho_gazara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 9:38 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от ramcho_gazara »

Браво :drinkers: Добър Излет :wink: ...... тия амури обратно в водаталиса :)
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от xt33m33 »

ramcho_gazara написа:Браво :drinkers: Добър Излет :wink: ...... тия амури обратно в водаталиса :)
Разбира се... тези амурчета на есен ще са по 3-4 кила и да видим тогава как ще ги борим :)
Аватар
ignatov78
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 12:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от ignatov78 »

:smt038 :smt023
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от RAAZIEL »

Такъв ,,шарен" риболов не бях гледал скоро.Хубав язовир :!:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
emko68
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 7:56 pm
Местоположение: Лом

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от emko68 »

браво супер си и рибоците също :smt023
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от antivik »

Като гледам този костурски улов, пред това нямане, тукашния Охлювец си е направо пустиня :rolleyes: . Страхотен репортаж и още по страхотен риболов :smt041 , заслужава си всички разходи, компенсирани от страотните релакс и емоции :supz: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
aleks_gt
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 9:56 pm
Местоположение: софия-филиповци

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от aleks_gt »

страхотен риболов
Аватар
gergi83
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 12:50 pm
Местоположение: варна-с.малчика

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от gergi83 »

браво
Аватар
overkill
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 1:38 pm
Местоположение: Свищов

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от overkill »

Някой тая година ходил ли е до това язовирче интересува ме какъв му е статута и изобщо всякакво инфо ще е полезно !!!!
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
Bu4
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 6:29 am

Re: Язовира до село Янтра

Мнение от Bu4 »

Ходих няколко пъти миналата година лятото и есента.Вече беше забранено ловенето на мирни риби,което беше добре за мен /нямаше никакви хора/.На базата на лична уговорка със един от собствениците ме пускаха да ловя на спининг.Излизаха кефалчета до 300 гр.,костурчета , една бяла около 1.2 кг и няколко дребни щуклета.Засякох се с едни колеги ,които всекидневно си взимаха на ден по 5-6 кг.кефал и костур всекидневно в продължение на седмица/собственика не взима пари за тях/ и месец по-късно кълването видимо понамаля .Тази година не съм ходил.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”