Слуз по конеца

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Слуз по конеца

Мнение от beis »

Привет на всички.По принцип риболовният сезон го откривам малко по кьсничко.По точно не пьрвите дни след падането на забраната.Но сега решихме с по голямата част от пазарджишката банда да го открием,още на пьрвият ден след падането на забраната.
Сега пьрво искам да благодаря на Любо затова,че за сетен пьт ми удари едно рамо с помощ.На влизане в пловдив му се обадих да го чуя и да му кажа,че пьтуваме и ако идва да се обади да с видим.Няколко минути по кьсно отново му звьннах,с проблеми които ни сполетяха на излизане от пловдив.Скьсахме жило на сьединителя и останахме като насрани по средата на пьтя.Любака веднага ми прати майстор и всичко приключи след няколко часа и ния отново пьтувахме кьм избраната дестинация.Всичко това благодарение на него.Радвам се че имам за приятел такьв човек като него.
Изображение

Всичко започна в сьбота.Хванехме няколко костура,бели-малки и едно соме 4кг.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Сомчето го пуснахме сьс заснемането на клип.Жалко,че като исках да го прегледам клипа без да искам го изтрих. Клипа си го направих специално за детето ми,но жалко,че нищо не стана.Доста хора от брега се учудиха,че го пускам.Много малки рибета се прибират из целият язовир от колеги.Сомета от по 2-2,5кг.не се врьщат вьв водата.
В неделя работа стана много зле от кьм риба за нас.Ловяхме костури,кефали и малки бели.Жорката(Бангов)от нашата бригадат с неговият колега изкараха една 8ца черна.Една част от бригадата си трьгна и ния бяхме на кантар дали да си ходим,но решихме да се преместим при останалата част от пазарджишката група която беше в един друг залив.
Тук релакса беше на макс.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И така понеделник сутрин,влизане вьв водата пускане на примамките,затваряне на бигелите на макарите и на 50м удар.Всичко започна така.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Пенджата и тои се включи с помощ.Аз бях фотограф.Доста лодки се притекоха на помощ но за сьжаление сома се навря в някакви клони под лодката и след 2часа борба екипажа на лодката замлькна.Насето,момчето на което му доиде сома му беше сефте качване на лодка и тролене.Никога не беше хващал сом.
Така изглеждаше воблера.
Изображение
Няколко часа по кьсно се успокоихме.И нещата трьгнаха в правилната посока.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Когато жегата ставаше непоносима ходехме на плаж.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Излизаха малки бели-0,930кг.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Нашите страдания бяха вьзнаградени.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Няколко часа по кьсно сложих на Наско(момчето което се бори сутринта сьс сома)един воблер и след много тежьк удар на него и няколко секунди дьржане на прьчата и свирепо развиване на аванса.Рибата си отиде заедно с воблера.Отново момчето посьрна и тишината се настани в нашата лодка.Всичко хубаво така да го нареча свьршва до тук.
Истинският ужас типьрва предстоеше.След сменени няколко приказки с другите пазарджишки колеги,ния отново поехме с нова тактика.Две минути след пускането на воблерите имахме хубаво взимане на авнса.За момент помислехме че е малко рибе или се е откачило.Стигна до лодката и голямото тегло започна.Той дьрпа ния отпускаме,той почива ния дьрпаме.Като цяло другият пич Педжата(моята партия)се справи добре.Но и тук за сьжаление това беше пьрвият му сом,никога преди това на беше хващал сом.
Балончетата които излизаха на няколко пьти бяха с големината на яйца.На 30 минута рибата ни завлече по средата на на местото което влачихме.Дьлбочината по нас беше 12м.
Изображение
Постоянно се оглеждахме да мернем звяра.
Изображение

Изображение
Аз бях готов да си примерим мускулите сьс звяра.Моята партия няколко пьти ми предложи да взема вьдицата,но аз му отказах.Исках тои сам да се пребори с кьсмета си и можеби рибата на живота си.По тази причина не взех тоягата.Пича се справяше много добре и постянно ме питаше дали и кьде греши,да го напьтсвам
Изображение
Имаше една надуваема червена лодка с 3ма колеги които минаха няколко пьти до нас да видят как вьрвят нещата.След 50мин борба сома взе да поддава бавно.Аз се обьрнах за момент да си приготвя фотоапарата на клип и инструктирах Насето как да го пусне.Понеже бяхме от петьк и ме беше страх да не падне батерията и да пропуснем снимките сьс звяра при евентуален успех.Приготвих си рькавицата и канджата.
Точно в този момент чух най лошата дума която не исках да чувам.Гласьт на моя приятел разряза тишината която ни заобикаляше.Откачи се.
Аз изтрьпнах не исках да повярвам на думите които изрече.Извиках как така се откачи бе. Направи няколко обороти на макарата и изкара това.
Изображение

Изображение
За мен причината е че при удара сома е наранил воблера в областта на главата.С времето наранения участьк се е деформирал и започнал леко по лека да подава на това място.Няма начин да изкараме лопатата от главатат на воблера с дьрпане без да е наранена.Направихме няколко теста с друг такьв воблер да видим кьде подава.Но пьрво отслабват куките после халките.Цялостта на воблера не се прменя.
След изтьрваната риба изгубихме и говор и картина.Станахме по малки от тревата,свихме се като като мишки в дупките си.Обесьрчени,уплашени без капка самочуствие.След няколко минути вече се жалвах на Любо.С Емо83 се видяхме,сменихме по някоя приказка.Споделих ме си един на друг кои воблери дават при нас и при него.Разменихме си телефоните в случай,че имаме нужда един от друг да си помогнем.Но за наша зла участ там кьдето се намирахме нямаше грам обхват.Щяхме да пробваме помощ и сьвет от приятел,в случая Емо83.Имахме три яки удари и трите си отидоха.Ударите бяха на двамата пичове които бяха с мен.На мен което ми идваше си го вадих,все пак не бяха като тяхните но пак кефа беше на макс.Бяхме една от лодките с голями успехи.Тук сьм сигурен,че много важна роля изигра,начина ми на мислене като спинингист.Как бих потьрсил сома от брега,на какви воблери да заложа.
Именно тези воблери ни докараха много положителни емоции.Макар и помрачени на последният ден.Сомета доста хванахме но взехме само 2ве.
Едно 6,5кг.и 7,8кг.
Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Слуз по конеца

Мнение от Красимир Атанасов »

:smt038 няма какво друго да се каже
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
aleks_gt
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 9:56 pm
Местоположение: софия-филиповци

Re: Слуз по конеца

Мнение от aleks_gt »

:prayer: :prayer:
Аватар
leshoqda400
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 1:17 pm
Местоположение: София-Люлин-Кристиан Войнов-Тито

Re: Слуз по конеца

Мнение от leshoqda400 »

Напълнихте ми душата,момчета :D Супер репортаж,респект :D
Който пие бира,не умира
Аватар
F@tboyslim
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 10:02 pm

Re: Слуз по конеца

Мнение от F@tboyslim »

Браво таланти!!! :prayer: :prayer: :prayer:
Кеф цена няма!
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: Слуз по конеца

Мнение от Nikola Polizovski »

Кви са тея прикаски бре адаш :( :( направо се сложих в ваша кожа :( :( .Все пък ,Вие сте жестоки и упорити,и ще повторите излета сигурно с щастлив край следващия път :drinkers:
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Слуз по конеца

Мнение от drebens »

Много яко.Жалко за изпуснатата риба на човека,много ме впечатли разказа.А кой е язовира,че не можах така или иначе да разбера,ако не е тайна. :oops:
Красимир Кюрпеков

Re: Слуз по конеца

Мнение от Красимир Кюрпеков »

Ники, все едно че съм бил там. Чак ме побиха тръпки . Другия път тия зверове пак ще ви чакат , брат :drinkers:
Аватар
Whassup
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 2:02 pm
Местоположение: Свищов, Лом

Re: Слуз по конеца

Мнение от Whassup »

beis, въпреки изтърваните риби ти казвам едно големо БРАВО :)
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Слуз по конеца

Мнение от esox_hunter »

Браво! Страхотен излет с мнооого емоции...:supz: Поздравления!
beis написа: Така изглеждаше воблера.
Изображение
.......
Изображение
На първата снимка виждам, че куката е изкривена, но правилно ли виждам, че халката на лопатката е счупена :shock: :roll:

На втората снимка откъсната лоптака от какъв воблер е (марка, модел) !? :roll:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Слуз по конеца

Мнение от RAAZIEL »

Това е Ивайловград бе пичове.Перфекно сте се справили на най-добрия язовир в Бг. :!:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Слуз по конеца

Мнение от G.Petkov »

Като емоция за вас и като репортаж за нас е най-доброто, което съм прочел тази година във форума.
Понякога рибите са по-силни от нас, но да сте живи и здрави, пак ще ги закачите!!!
Аватар
_ribar4eto_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 9:24 pm

Re: Слуз по конеца

Мнение от _ribar4eto_ »

Такива моменти не се забравят,лично аз съм имал 2 пъти честа да закача сом.Единият път се откачи,а вторият път избяга с воблера :evil:
ramcho_gazara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 9:38 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Слуз по конеца

Мнение от ramcho_gazara »

:prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Йордан Марков
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1953
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 8:08 pm
Местоположение: Пловдив,с.Житница

Re: Слуз по конеца

Мнение от Йордан Марков »

Направо сте прекарали чудесно :smt038
Толкова красота на едно място :smt023
Светът е кръговрат. Всеки е отговорен за действията си. Всичко се връща..
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”