Вечерна доза адреналин

Модератори: bobopeli, sapuna

ivosaxo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 9:12 pm

Вечерна доза адреналин

Мнение от ivosaxo »

Mиналата неделя поех с болонезата към любимата река на поредната зареждаща разходка,с чиято помощ щях да изкарам идващата инфарктна(т.е. работна)седмица.Очакванията ми към риболова не бяха големи в предвид на условията по реката,те са еднакви навсякъде и много колеги писаха за тях,така че няма да ги повтарям и да ви отегчавам.Обаче всички си спомняте хубавото и слънчево време,което ми беше напълно достатъчно да се почувстват добре и тялото ми и душата.
Установих се първо на чудесно стоплено от слънцето място с много добра дълбочина около 2,50 метра и спокойно течение,като изтичането беше в близост до клони на дървета и се надявах на сkрити в тях риби.Методично и упорито храних с бели червеи,два часа никакво пипване.Което пък си беше в реда на нещата,налагаше се промяна.Смених мястото с друго великолепно такова,където обратното течение и тъмните води бяха много обещаващи.Не успях да регистрирам дори и минимална активност до 4 часа след обяд,време беше за последни решителни действия.
Последното място,което щях да обловя предлагаше изтичане в близост до брега покрай каменни блокове на разстояние 30-40 метра надолу по течението.Започнах да храня и не след дълго видях две леки почуквания,след което плувката бавно потъна и добра риба сгъна доволно болонезата.Насладих се на много приятна съпротива от страна на рибата и след 2-3 минути извадих хубав морунаж около 400 грама-целия умрял от студ.
Пуснах порция бели по течението.На второто пътуване по трасето,антенката изчезна без никакво трепване в зелената вода,но шестото чувство вече ми говореше – това не е поредната закачка.Засякох леко,но достатъчно рязко веднага във вените ми потече доза чист адреналин – мощен тласък спря върха на болото,а само след секунда това отдолу излетя в светкавичен рън косо навътре срещу течението развивайки дсетки метра влакно.При което бях възнаграден от бързия аванс на класическото Шимано,а линията не показа и най-малкото колебание.Рибата намали устрема и застана близо до дъното,като се опитваше с къси резки тласъци да скъса или да се откачи.Погледа ми се любуваше на съвършенната дъга на въдицата – просто незабравими вълнуващи мигове.Сериозна дилема относно вида на закаченото – голяма мряна или зъкъснял шаран може би.В този момент осъзнах,че кепа естествено не е готов в най-сюблимния момент,с треперещи ръце започнах да го разгъвам,което хич не ми се отдаваше.
Студената вода и бяха да необходими десетина минути да изцеди силите на противника и рибата подаде.Бавно я вдигнах нагоре и сред голям въртоп на повърхността на водата се показа кефал доста над килото.След още две дръпвания към дъното,които лесно овладях с аванса и върха на болонезата,отгоре на водата безпомощно легна прекрасна златиста риба с красиви ярко червени перки.В съзнанието ми изкристализира една мисъл – не мога да убия толкова красиво създание и ще му подаря свободата.
Извлякох рибата през килим от крайбрежни треви и я вкарах от първия път в кепа,той пък не издържа и се счупи в пластмасовата част на главата.Кантара показа 1,72 кг.Последваха много снимки и рилийз.
За протокола линията – влакно 0,14 Focus Green Eye,повод 0,10 Lazer Shogun,кука Kamasan B711 no15,плувка Cralusso Spirit 1,5 грама и стръвта – два бели червея.
Прикачени файлове
27112011322.jpg
27112011322.jpg (236.2 KiB) Преглеждано 3485 пъти
27112011318.jpg
27112011318.jpg (186.82 KiB) Преглеждано 3485 пъти
27112011300.jpg
27112011300.jpg (250.71 KiB) Преглеждано 3485 пъти
Последно промяна от ivosaxo на Съб Дек 03, 2011 1:20 am, променено общо 1 път.
batzeto
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 1:39 pm
Местоположение: София

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от batzeto »

Красавец,браво колега евала. :D
Зависим от риболова !!!!!
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от rumci »

Великолепна риба! Поздравления за релийза!!! :drinkers:
Аватар
mitko ribara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 506
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от mitko ribara »

Много красив рибок
Ако ме няма повече от 3 дни във форума ОБАДЕТЕ СЕ В ПОЛИЦИЯТА!!!
Ribko
фен клуб-скобар
Мнения: 1751
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 6:23 pm
Местоположение: София

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от Ribko »

Класна риба, евала ! :) :drinkers:
''Голямата риба е прекалено ценна, за да бъде улавяна само по един път!''
С ЩЕКА И МАЧ, ПАК СЪМ СИ НЕМОЖАЧ !
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от G.Petkov »

Най-много ми хареса начина по който разказа за този дълъг, труден, но в крайна сметка много успешен риболов.
Явно адреналина е е дал този тласък на емоциите, а те са преминали в разказ за случилото се.
Отдавна не бях чел токова хубава тема!
И аз имам голяма слабост към кефалите с червени перки. Много са красиви!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от Ачо ♣ »

G.Petkov написа:Най-много ми хареса начина по който разказа за този дълъг, труден, но в крайна сметка много успешен риболов...........
:smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от akoto13 »

Прекрасна риба.Вторта снимка говори за размера.Ръката ти се губи.А за това ,че си и подарил живота адмирации.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от dobrin_dinev »

Поздравления за добрата слука!Явно наистина човек не трябва да се отказва,но да гони мечтите си до край! :D
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от Local »

Страхотен рибок! Евала колега!
Клавиатура риба не лови!!!
инспектора
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 11:28 am

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от инспектора »

Браво колега, перфектна риба - отлично си се справил. За релйза :smt023
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от David Kamenov »

Страхотна риба !
Риболова е хоби.Наслука :)
ddica
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 3:14 pm

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от ddica »

Едно голяма браво за рибата колега,и още едно по- голямо за прекрасния разказ.
Мъж се връща от риболов. Жена му казва:
- Ходи се провери, да не си хванал нещо!
Аватар
indalo
фен клуб-скобар
Мнения: 2197
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 10:11 pm
Местоположение: pernik

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от indalo »

Г. Петков най добре го е казал. Докато четох разказа, все едно бях с тебе. Сякаш на мен ми се случваше това изживяване. Евала за отношението към рибока. Поклон. :D
Чудя се луд ли съм или не съм.
Не мога да спя преди риболов и това си е........
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
indalo
фен клуб-скобар
Мнения: 2197
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 10:11 pm
Местоположение: pernik

Re: Вечерна доза адреналин

Мнение от indalo »

Г. Петков най добре го е казал. Докато четох разказа, все едно бях с тебе. Сякаш на мен ми се случваше това изживяване. Евала за отношението към рибока. Поклон. :D
Последно промяна от indalo на Съб Дек 03, 2011 4:40 pm, променено общо 1 път.
Чудя се луд ли съм или не съм.
Не мога да спя преди риболов и това си е........
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”