Мартенски бабушки

Модератори: bobopeli, sapuna

rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Мартенски бабушки

Мнение от rock_children »

Здравейте колеги!
Онзи ден видях една тема на borislav 58 за едни шарани тука покрай нашия край на един платен и реших и аз да си опитам късмета.Специални благодарности към колегата че е споделил инфо да е жив и здрав и само големи риби да му се хващат.Та днес към 8 часа с един приятел с колелетата отидохме до рибачника да половим и ние малко.Като пристигнахме имаше доста рибари.Никои нищо не ловеше обаче ние се настанихме в началото точно срещу входа платихме си таксата от 2 лева.Разположихме се разбъркахме захранка която се състоеше от половин пакет промих специал и половин пакет мляно киуспе и към 100 грама кастери.Захранихме с 3 4 стиски.Сглобих мача,монтажа ми беше следния стационарна плувка 0,5 буренце с много тънка антена групирано утежнение над повода имах дропер и на 10 см бях сложил още 2 съчми куката беше 16 номер повода 0,8 основното 0.14.Сложих 2 шарени червейчета мартеничка и хвърлих на петното.Няма и 20 секунди и айде първата бабушка беше факт след това с моя приятел се разписа с бабушка.Подавах през 5 мин по една малка топчица храна с големината на орех.Да обаче слънцето напече и като започнаха едни фитки.След 15 мин без риба установих причината каква беше сложих 18 кука с едно червейче и хоп веднага рибка но беше гамбуз.Бяха се събрали на петното и бяха прогонили бабушките.Викам си чакай да се пробвам с уклея.Направих храната доста влажна и си продължих с дохранването и риболова.Преувлажняването обаче сработи и пред нас завря от уклей.Дълбочината не беше голяма към метър а аз ловях на 50 60 см.По едно време започнаха и бабите да се обаждат и стана доста динамичен риболов.На моя приятел му писна да лови уклей и увеличи пак дълбочината сложи торен червей и легна на дъното след 5 мин клъвна хубава каракуда след нея една по малки и това беше с каракудите.Постепенно към 2 часа много напече пък и захранката ни беше на привършване и се установихме към приключване.Като краен резултата към 2 килограма рибки може и повече като по малките направо ги пускахме не ги слагахме в живарника.За шаран не съм упорствал но колегите бяха извадили шаранета а един колега беше извадил много хубав амур към 5 килограма.Утре пак мисля да посетя водоемчето но този път ще взема и фидера да пробвам шарана.Всичката рибка беше пусната след фотосесията.Само едно нещо ми развали хубавия ден на връщане точно под моста на тополница се бяха наредили 3 човека с парашути.Така прекарах днешния ден.Бъдете здрави и наслука !
Тук може да видите снимките защото не ми дава да ги кача.
http://chumku.com/add-photo-album-photos.php?album=237
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Мартенски бабушки

Мнение от shtilio »

Браво за излета колега, но за да се видят снимките иска регистрация. За да ги качиш тук намали резолюцията и ще стане номера :wink:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Omaxxa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 10:27 am

Re: Мартенски бабушки

Мнение от Omaxxa »

Колега Щилио може ли да обясниш как се намаля резолюцията ?
rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Мартенски бабушки

Мнение от rock_children »

Това са снимките намалих ги с една програмка ако някой иска повече инфо да пише едно лс да му кажа програмата как се намаляват снимки
Прикачени файлове
DSCI1174.JPG
DSCI1174.JPG (171.08 KiB) Преглеждано 1623 пъти
DSCI1177.JPG
DSCI1177.JPG (151.08 KiB) Преглеждано 1623 пъти
DSCI1172.JPG
DSCI1172.JPG (255.21 KiB) Преглеждано 1623 пъти
tokaitopd
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:48 pm

Re: Мартенски бабушки

Мнение от tokaitopd »

и аз доста често ходя там.малко по вляво откъдето ти си снимал на поляната.а вчера бях точно отсреща ( вече може да ловиш и от другата страна ) и дойдоха много хубави каракуди.монтажа е почти същият.основно 0.14, повод 0.10 кука 16 и само по един шарен.но монтажа почти няма значение, защото ходя с един човек който лови на директно 0.12 и кука 12 и улова ни е почти еднакъв.захранка не ползвам, периодично стрелям по 10-15 бели червея.утре сигурно съм пак там.това е единственото място около пазарджик където може да хванеш риба.щях да забравя на канала мангалите ловят мряна.
rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Мартенски бабушки

Мнение от rock_children »

И ние ще ходим утре пак ще ходим аз ще съм с едно момче пак на същото място ако идваш може да се запознаем :)
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”