4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневник/

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневник/

Мнение от ribolovcho »

Здравейте приятели и съфорумници..нека ви представя моите излети по река Искър..Целта беше риболов на морунаж..

Беше края на март и мои приятели от София ми се обадиха ,като живеещ във близост до реката
да се поинтересуват как е риболова..Аз не чаках много и тръгнах на разузнаване да видя как са вировете и местата.След закопуване на съответните атрибути и стръв и захранки се насочих
към култовия вир на Писарово,понеже имах информация че на Староселци са се раздвижили
морунажите.ТРъгнах във 05.20 сутринта ,като навън беше -4 градуса..

Изображение
Изображение

Пристигнах на реката и от далече видях няколко лагерни огньове,И си помислих че места може и да няма..
DSC04948.JPG
DSC04948.JPG (240.74 KiB) Преглеждано 3780 пъти
Като се разсъмна видях че няма много навалица..Заех позиция и реших да пробвам на фидер.
Хванах около 7-8 риби предимно скобари ето от тези..

Мястото.....
Изображение

Изображение

Резултата беше 5 скобара и 2 морунажа..Целта беше изпълнена и след няколко тел. позвънявания се разбрахме на другия ден да направим съвместен излет на реката..


Ден първи...Писарово

Естествено бях заел бойна позиция още във 4.30 сутринта -нали щеше да доидат столичани в повече..:).Беше студено около -6 градуса.Имаше слана.Но това не плаши душите наши..Не след дълго се появиха във далечината и ксеноновите фарове на субарото..Здрасти, ала бала ..Лакърдий и обичайните бъзици от рибарските майтапчийски рубрики за рибата с окото,
И пълни живарници..се разсъмна и ние заехме бойни места в очакване на голямото дърпане..
Водата се беше покачила със 10 см. от предишния ден..Но това само ни зарадва че ще има по добра слука.Нямаше много хора ,може би защото студът беше добър.Целта беше риболов на щека..и търсене на заветните дунавски морунажи...

Изображение

Изображение

Не след дълго се появиха и първите риби...Първенеца за деня беше Ицо..със един хубавец морунаж..

Изображение

Не след дълго и Петьо се разписа на фидера...със една страхотна мряна 2. 400...

Изображение

Чак сега видях какво е предимството на фидера Шимано спеед мастер...

Но мряната реши че няма да седи кротко за фотосесия и се развалнува,искаше явно по висок хонорар..

Изображение

Петьо със 300 зора едвам я задържа...

последваха още удари но не от мрени,а от морунажи и скобари..

Изображение

Изображение

Отчетох се и аз със някое друго рибе..

Изображение

Ето го и Петьо позира със фидера който улови мряната..и се приготвя за слънчеви бани..
Сутринта беше -6 градуса а към 11.30 беше +23 ..стана време за баня...:)

Изображение

Ето го и моето работно място на което за деня до към 15.30 хванах доста риби ,

Изображение

Ето го и Ицо във действие който хвана повече риби от мен ..Но той все пак ловеше под мен..
Изображение
Изображение

Един дядо геройски се бореше със нанадолнището и се спускаше на задник за да слезе...:)

Изображение

Дойде времето за пускане на рибите ,но Петьо ги беше пуснал вече докато дойда аз за да снимам...

Изображение

Риболова приключи и си тръгнахме доволни и пре доволни от едрите морунажи и прекараните минути след природата...Заобикаляйки реката и минахме на другия бряг видяхме умопомрачителна гледка..Рибите които бяхме пуснали са се били кротнали там на място и
едни колеги ги ловеха със кепчето..Затова един съвет колеги -ако пускате риби го правете във
по дълбокото,за да не стават подобни глупости...Ето за какво става ВЪПРОС..

Изображение
Изображение
Изображение

Минаха няколко дена и тела звънна на пожар..Ицето се обади-утре идваме на риба..но Къде..

Как къде ......:)



Ден 2 -Койнаре.....

И така 10 април е и не след дълго чакане отново забелязах ксеноните на субарото и моите софийски гости Петйо ,Ицо , Гошо македонеца и Риконото,пристигнаха на уреченото място навреме за да посрещнем утрото и да обсъдим тактиката за днешния ден..А тя беше отново риболов на
морунаж на щека..Ето и малко снимки от утрото..снимките не са хубави защото са от тела. и нямаше хубава светлина..

Изображение

Изображение

Изображение

Имаше и физическа подготовка понеже беше доста студено ,за разгряване..:)

Изображение

това ни принуди да запалим огън...

Изображение

Като се позатопли малко след разузнаване на мястото се започна...

Изображение

Изображение

На вира нямаше много хора понеже още не бяха разбрали за рибите че са дошли..

Изображение

Изображение

Изображение

захранката беше основно от тази..на мондиал

Изображение

Изображение

Започнахме но рибите не се влияеха по никакъв начин от захранване нито от стрелбата на порядъчно количество бели..По едно време макето удари една тупалка...

Изображение

Рибите бяха много капризни ,искаха много фин такъм и бяха много предпазливи..

Аз хванах една каракуда -приличен размер..

Изображение



Събрахме се за по кафе и цигара и умувахме каква е причината за тегавия риболов ..понеже рибите играеха доста ...По едно време Македонеца се качи на една върба и видя че риконото
ги лови долу на плиткото..предимно скобари..и ние насочихме нашите погледи на там..

Изображение

Не след дълго се преместихме и ние на там само че със болонезите..

Изображение

Хванахме доволно риби но се усили вятъра,валя дъжд,тела ми се изтощи батерията и нямаше повече снимки...освен една

Ето моите риби за деня..

Изображение

Получи се динамичен риболов предимно на болонезе стръв бял червей ,кука 12 камасан b611
плувка 4 гр. тип буре..захранка Мондиал ф-река ..

Но сърце рибарско не трае и отново тела звънна сутринта във 5.оо идвай баце ние сме на реката..А сти га ве -учудих се аз,мислейки че аверите ме бъзикат..Но истината беше че действително бяха дошли и аз не се бавих повече от 15 мин. и бях на позиция..Мястото го бяхме намерили още предния ден и веднага се заехме във подготовка на такъми и захранки...



Ден 3-Койнаре-ОСТРОВА НА СЪКРОВИЩАТА...

Заехме бойни места и замятахме..рибите бяха доста ..дълбочината беше 70 см..влияеха се много от стрелба на червеи..Рубриката гол след гол...

Изображение

Изображение

Навярно се чудите защо макето е по боксерки..За да се стигне до мястото се газеше през водата и отиваш на един остров...


Изображение

Изображение

Изображение

Живарници нямахме и рибите веднага се пускаха във водата за да може да си хвърлят хайвера

Изображение

Изображение

Доста често ми се налагаше да спирам да ловя за да снимам...:)

Изображение

Изображение


не липсваха и моменти на късания

Изображение

но въпреки всичко головете продължаваха..

Изображение
Изображение

не липсваха и скобари ..за моя милост..

Изображение

Изображение

Тиката пукаше на моменти...като този..


Изображение



Много динамичен риболов докъм 14.30 когато се усили доста вятъра и задуха по течението..стана невъзможно да се лови и ние решихме да прекратим риболова...
Все пак и на другия ден щяхме да ловиме..Чакахме още приятели и купона се очакваше да
продължи вечерта..И Тя дойде ....Ето и новите гости...Групата на Кирето...

Изображение

Ето ги как пробват новите столове...

Изображение

Купона започна със пълна сила..ракията беше 55 градуса..а мезето тежко..
но на кой му се снима вече..

Изображение

Изображение

По едно време дойдоха някакви бракониери със лодка и се канеха да влизат във водата,но след мощно освиркване и по една две тегленета на майна..те се отказаха и изчезнаха..добре че бяхме тамм Но сега когато няма никой не ми се мисли какво е..

накрая имаше и заспали..

Изображение

Добре че вечерта беше топла..

Аз лових на фидер а групата я изпратих на острова..

Изображение

Изображение

Лових ги на самоделна хранилка тип-автофилтер..:)

Изображение



И през този ден имаше доста риби .водата спада и се качва 3-4 пъти.Като при покачването се активизираха и обратно..Лових повечето скобар който беше капризен ,искаше фин такъм и доста задържане...Доволно.От ракията вечерта не ме болеше глава но имах махморлук
през целия ден..Доволно от всякъде..Снимки на риби няма понеже групата беше на острова..
а мойте скобри не съм ги снимал понеже не представляват интерес,нито от кулинарен нито от
ловен...Все пак купона беше на макс..Групата бяха и строшили човките на острова и всички риби плуват кадето и е мястото..

Гостите си заминаха щастливи и доволни и аз отново бях на линия понеже оставаха няколко дена за риболов ..Идваше забраната и трябваше да направя поне още един ден риболов..

Ден 4 ..Сам воинът е воин...2 -та вира..

Станах сутринта въртях се чудих се къде да отида ..не че изборът беше голям.И реших това да е отново на познатия вир...Но със качването на моста видях нашествие от хора...

Изображение

Изображение

Надолу местата бяха заети и аз реших да сменя обекта..поех на път във един съседен вир..

Изображение

Не след дълго пристигнах...

Изображение

Реших да ловя на щека...

Изображение

Монтирах и близалката мое производство...Савузо..4 гр.

Изображение

Първата риба беше ето този кефал,който беше отличен и кротуваше за фотосеията

Изображение

Излизаха и ето такива симпатяги...на които перките вече се бяха оцветили във оранжево,което е сигнал за наближаване хвърлянето на хайвера..

Изображение


Между почивките се любувах на природата която вече беше разцъфнала отвсякъде и неуморните пчелички събираха прашец...ето една уникална сника....която много ме кефии

Изображение

Последваха и още добри риби но и много почнаха да се откачват..водата спадна и рибите се
дръпнаха някаде..

Изображение
Изображение
Изображение

Е ,имаше и такива риби по дъното...

Изображение

СЪбрах багажа и реших да отида до бента ,да ги пробвам там..рибите ги освободих и смених обекта...Малко се бяха ошашавили но после се оправиха и дим да ги няма..

Изображение


Ето го новия обект..пълно със колеги ..добре че бях от другата страна...

Изображение

Изображение

Ето къде чакаха някои със серкмета да излезнат рибите и да ги ловят..Добре че не излезоха и заваля дъжд..

Изображение

Излезнаха няколко от тези ...

Изображение

печелившата комбинация беше ето тази...

Изображение

След дъжда дойдоха още колеги със надежда и те да изпитат тръпката от едрите морунажи....

Изображение

Ето и еднас снимка как нощуващите съсипват природата като орязват дърветата..

Изображение

Това беше моата 4 дневна одисея по тази прекрасна река -Искър ,която е застрашена от обезрибяване..Дано да я опазим дива и прекрасна каквато е..Довиждане морунажи до другата
година..Дано да се запази поне малко популацията на рибите..Наслука на всички и умната през забраната...

Изображение

Очаквам със нетърпение откриването на риболова,...поздрави и наслука...
Последно промяна от ribolovcho на Вто Апр 17, 2012 11:27 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от Бисо »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от Красимир Атанасов »

Браво!!!!
Прекрасен репортаж
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Коце ©
фен клуб-скобар
Мнения: 787
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 5:14 pm

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от Коце © »

Браво! Много готин репортаж :)
За махмурлука - 2 х Упсарин в чаша с вода = след 30 минути си нов човек!
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от ribolovcho »

Коце © написа:Браво! Много готин репортаж :)
За махмурлука - 2 х Упсарин в чаша с вода = след 30 минути си нов човек!

Ще се пробва някой път...
Изображение
Най добрите са тук
Shampio0*
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 8:50 pm
Местоположение: Pleven

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от Shampio0* »

Страхотен излет,колега :!: :!: :!:
Понеже съм начинаещ фидерист,виждам че хранилката ти е самоделка,ако желаещ би ли казал няколко думи за монтажа. Благодаря предварително :D
Повторението е майка на знанието,и баща на затъпяването...
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от ribolovcho »

Shampio0* написа:Страхотен излет,колега :!: :!: :!:
Понеже съм начинаещ фидерист,виждам че хранилката ти е самоделка,ако желаещ би ли казал няколко думи за монтажа. Благодаря предварително :D

Монтажа е стандартния асиметричен...Иначе относно самоделката си е доста разправия да я напраявиш...

Изображение
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от naskobo »

Много силен репортаж, респект :!: :!: :!: Също така и много подходящо време за пускане на темата- след забраната, с което си отсял част от месарите, които миналата година по това време се фукаха с пълните живарници :idea: :
Живот и здраве, ако приемаш гости за морунажна пролет 2013- пиши ме в тефтера :D
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от ribolovcho »

naskobo написа:Много силен репортаж, респект :!: :!: :!: Също така и много подходящо време за пускане на темата- след забраната, с което си отсял част от месарите, които миналата година по това време се фукаха с пълните живарници :idea: :
Живот и здраве, ако приемаш гости за морунажна пролет 2013- пиши ме в тефтера :D

То не че и сега нямаше такива със пълни живарници..Да сме живи и здрави до догодина..и да влезне риба пък другия проблем е никакъв...Имаше хора които прибираха и маломерните кленчета ,които бяха по 5 см..Такава "напаст" не бях виждал скоро...Добре че рибите бяха капризни и не всеки можеше да ги лови..и след няколко неуспешни излета се отказваха..
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от antivik »

Коце © написа:Браво! Много готин репортаж :)
За махмурлука - 2 х Упсарин в чаша с вода = след 30 минути си нов човек!
:twisted: :lol: :lol: :lol: Кой е луд да мъкне усерини, я си ръгни едно ладно бире/то че на брега шкембе няма да се намери/, поне бире винаги си се намира.
А иначе репортажа е страхотен, екстра излети и риболовуване/дай Боже всеки му/. И след забраната продължаваите на ново :drinkers: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от kutinchev »

Страхотен репортаж!
Изкефих се докато го четох! :D
Аватар
lfc_boy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 684
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 11:38 pm
Местоположение: Русе

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от lfc_boy »

E, това му се вика риболов. Евала за репортажа и положения труд! :drinkers:
Above us only sky
Аватар
stoj40doc
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 4:00 pm
Местоположение: Разград

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от stoj40doc »

Страхотен репортаж!!!
Браво.
LONG LIVE ROCK AND ROLL
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от Николай Неделков »

Уникален репортаж :wink:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Ivan Zagorski
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 11:40 am
Местоположение: гр.София

Re: 4 Дена във царството на морунажите-2012/риболовен дневни

Мнение от Ivan Zagorski »

Браво за хубавия репортаж и риболов. :smt038
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”