Гъби и риби

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: Гъби и риби

Мнение от ristich »

Здравейте, сутринта се разходих по поляните зад парка "Врана", в посока Тец-а. За по-малко от час резултата беше 4-5 шепи челадинки. Печурки така и не успях да намеря.
Пазете природата!
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Гъби и риби

Мнение от StaAnt »

Специален поздрав за автора на темата с един двоен удар
Изображение
Щуката е около 2кг,а гъбите около 4кг.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Гъби и риби

Мнение от G.Petkov »

Днес започнах първо с рибите и май сбърках, защото по-пъргавите гъбари вече се връщаха, тогава когато аз се качих за някоя гъбка в планината, ама въпреки навалицата и на двете места успях да взема и от двехе хобита :D :






Изображение





Така, че първо риби, после гъби, после пак риби и - хубав октомврийски ден до София :D !
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Гъби и риби

Мнение от баш_майстора »

Идялен, както винаги! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Гъби и риби

Мнение от desi »

Чудесни пъстърви.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Гъби и риби

Мнение от G.Petkov »

И днес хубав ден за двете хобита,
Сутрин е доста студено и мразовито,





Изображение





Изображение





Ама после слънцето надвива мъглата и студа отстъпва на есента,






Изображение





А с напредването на есента, рибите започват да вземат превес над гъбите :D ,






Изображение






Но имаше и гъби, щом съм започнал да пиша пост в темата :D !
Есенна гора, спокойна и умиротворена,





Изображение





Изображение





Имаше сърнели, пъстърва ям много рядко, но от гъбите си направих прекрасен ордьовър за вечерната ракия :D ,






Изображение






Изображение






Изображение






Много хубава есен настана, нали :D ?
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Гъби и риби

Мнение от lusienn »

Верно е хубава есента,но при мени Рибите от Магазина-на 13.80-едър чернокоп-по 100 гр парчето,

но уникално пресен,а гъбите-са от Бурканите-мариновани рижинки.

Така стана днес-щото в Събота съм на работа,както обикновенно.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
l__k
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 11, 2015 9:49 am

Re: Гъби и риби

Мнение от l__k »

Здравейте,
И аз като Вас съм любител и на рибите и на гъбите. И аз ходих на комбинирани излети и сам и със семейството . Като казвам комбинирани излети- разбирайте риболов+гъболов. На яз.Тошков чарк,на яз.Голям и Малък Беглик и на други места. И беше така докато не започнах работа в отделение по Хемодиализа.Тук работя вече 20г.Работата ми е с хора с бъбречна недостатъчност и отравяния от почти всякакво естество.Нямате на идея колко хора (цели семейства с по 2 деца ) умряха, въпреки усилията ни и намесата на национални консултанти- именно от гъби.От тогава се спрях.Гъби-само култивирани.
Наслука на всички !
dichkata10
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 10:08 pm

Re: Гъби и риби

Мнение от dichkata10 »

Хич не ти завиждам :D
Прати малко сърнели към София,че тук трудно се намират по пазарите :)
Супер излетче,само така да ти върви и успех!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Гъби и риби

Мнение от G.Petkov »

След дълга зимна пауза, най-сетне пак имам повод да пусна пост в любимата ми тема! :D
/Предварително ще поясня, че ловя само в водоеми изрично упоменати в заповедта на Министерство на земеделието./

Та на едно езеро да София, хванах десетина костура,
Само два ставаха за снимка, :D





Изображение





А пролетта вече настъпва, дано и рибите да станат повече,
Сега само зеленината е в изобилие.




Изображение





Дъждовете обаче дадоха ефект и освен челадинките в Софийското поле тръгнаха и печурките,





Изображение





Изображение





Изображение




Много се надявам, с оглед на прогнозата за времето двойните успехи да продължат. :D
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Гъби и риби

Мнение от кирил великий »

Браво, браво, хубавата тема се завъртя отново! :smt023
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Гъби и риби

Мнение от G.Petkov »

За съжаление Кирил вече го няма, за да се зарадва на рибите и гъбите.
Светла му памет.

Като утешение за мен е, че успях тази година няколко пъти да му занеса от любимите му гъби !


Но животът продължава,
Продължава и темата, въпреки слабата от към риби и гъби година!
Заваля малко и излязоха някакви гъбки, :D





Изображение




Много ги обичам тези полски печурки в късната есен.
Нежни, вкусни и силно ароматни гъбки!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Гъби и риби

Мнение от Ачо ♣ »

G.Petkov написа:......и излязоха някакви гъбки, :D ........
И през монитора се вижда щастливата усмивка на "изстрадалата", през тази година, гъбарска душичка!!! :D
Утре още повече гъбки да намериш, и рибки да хванеш с "оная" блесничка! :smt023 :drinkers:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Гъби и риби

Мнение от G.Petkov »

Още малко по темата,




Изображение




Тази риба хванах на спининг, малко необичайно за мен,
Ама от време на време се разнообразявам ! :D

И гъбки,






Изображение
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Гъби и риби

Мнение от Slavi_82 »

И аз таз година реших да сложа край на шараните с един последен излет :)
Та отивам аз и от мой агенти научавам че уж шараните давали на царевичка,ама да си нося и торен за всеки случай.
Отивам до едно близко торище ама червей нанаиси :D то тор почти нямаше а червей намерих 10-тина та аман заман викам ще си купя една
кутийка от магазините после да има :) Разходих се но следа от гъби нямаше там където ги знам :) Срещам един местен кравар и се заговорихме
за тва дали има гъби и той ми вика -Ти момче днеска си последен що народ мина за тия гъби ! Но ей там долу след оня трън имаше гъби !
И ми показва мястото и чудо . Да те бяха буквално в едно място 20 на 20 мт и ни на ляво ни на дясно гъба :)

Дойде ред и на риболова на другия ден ! Набелязаната дестинация беше езеро Люлин
Отивам рано сутринта в неделя а то цял събор там навсякъде. На така наречените дашни места въдици яко, влакна на ляво на дясно едно върху
друго и видях едно местенце дето не знам как е пропуснато но и там риба дава когато си иска .
Беше зарибено и с пъстърва и отивам там то още не се развиделило пъстърва вреше мятам един фидер на паста на съчма ама не я искат,
викам си ако искате и без тва не сте ми цел днеска ! И продължавам да оправям другите 2 пръчки. То не беше царевица, та торен, та разни дашни пелети,та гродз бели слагах ама не и не ! Завъртях към 10 блесните и един добър костур колкото човешка длан 300-400 грама удари на 2-3 метра от брега :) Викам си -Ае капото е спасено време е да настоявам за шаран !
Ама те пустинаците или не са гладни или нещо ме ебават не и не ....... а уж до към 10 им им давало и чак вечерта :D Да да ама не .
Мина едно приятелче и вика -Абе последния път ги лових на бял червей ама тва беше преди 2 седмици ! При наличието на много дребен костур
бях малко скиптично настроен но трябва да се пробва всичко :) Слагам грозд бели започвам да храня периодично с фидерите и към 13:30 натисна леко (2 см натискане на върха) и върна ,след секунди пак същия номер но тоя път решавам да засека и фидера се огъна стабилно ! След по малко от минута 2 кг шаран беше в кепа :) А кълването по зле и от костурче...... продължавам този път по ентусиазиран, няколко прашки царевица и въртя всички видове стръв дето се казва но след час някъде нов удар този път си взе като по учебник,сви върха на фидера здраво ,засичам и рибата я изкарах над едната пръчка в ляво и я водя в чистото и по дълбоко място. И всичко е Ок и в момента а борба с рибата решава да бие пълен десен и да мине под останалите 2 пръчки,държа пръчката близо до дъното водата чувам как тегли аванс здраво, но тамън се обърна
и взе че се откачи :D -Ясно викам била си мъжка, по келавия удар се хвана а таз гад избяга :) Няма и 20 минути и едната пръчка дето висеше експериментално на пружина,залепи звънеца горе засичане ама няма никой........ вадя и на най горната кука люспа ........... Викам си щом до храната минава а стръвта не взима ясни сте ми , време им е да си лягат. Шарани не се извадиха много макар че имаше бая мераклии за тях 3-4 риби на целия гьол да се извадени :) Пъстърви които настоява си хванаха ...... за мен има цяла есен за тях не ми бяха цел, по скоро някоя бонус !

В крайна сметка отидох за червей набрах си гъби :D Отидох с червей и царевица и пелети а пък ударите бяха на бял червей дето ми даде моито приятелче . Едно очакваш а то друго ти сюрпризира, но си изкарах добре въпреки всичко .Тая година гъбите ги бях отписал но и на тях им опитах вкуса :)
Прикачени файлове
Ето и улова :)
Ето и улова :)
001.jpg (175.35 KiB) Преглеждано 5646 пъти
Малко малко ама за едно пържене имаше :)
Малко малко ама за едно пържене имаше :)
10628453_1413443132017581_8293783223608133382_n.jpg (103.05 KiB) Преглеждано 5646 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”