Ул риболов и още нещо :)

Модератори: bobopeli, sapuna

ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Ул риболов и още нещо :)

Мнение от ivo Vratsa »

Здравейте мили приятели, приятелки, доброжелатели, ментори, лексикални величия и ти Станко :lol: Та да драсна някой ред. Вчера имах 2-3 слободни часа и решех да скокна до Ботуня за контролен преглед :mrgreen: Пристигам към 17:30, а то жегата е непоносима. Може да ти изпържи мозъка :x но мен какво ме бърка, като няма много за пържене съм си спокоен :idea: :lol: Започвам да ловя и даже се чудя, що за активност?!? Това пръскача е кръвожадно създание да знаете :idea: На всяко туичване, налитаха групово и от време на време ставаше това:

Изображение

След като ги изпонабодох масово реших да изчезвам от тоя вир :) А надолу - прибиване :mrgreen: Хвърлям-вадя :shock: За капак една половинка я докарах до мен, като тя беше следвана от друга такава и чак когато я извадих втората се прибра, като се приближи на метър от ръката ми :shock: Явно жегата не прощава и на рибите и някои слънчасват :mrgreen:
След като изполових де що имаше :lol: реших да се забия в едни буедаци :mrgreen: Не е ли си коприва 1.5 м комбинирана с къси гащи и джапанки , не си е работа :lol: Както съм казвал и преди - номера е да те ужари набързо и после като ти изтръпнат краката си щрапаш и си ти е все едно :idea: :mrgreen: Та отивам на едно място, дето не съм бил - минавам копривата , след това, като истински сървайвър през едно дърво над реката /забележете, че дори и не паднах/стигам до едно островче, дето реката го обикаля. Комарите вече са ми изпили около 1.5 л кръв, но решавам да половя още 30 мин. Слагам една асакура-какавида :mrgreen: и почвам обстрел - хубаво място, но няма риби :o Пробвам през един бързей да мина - подхлъзвам си и ...не падам :mrgreen: Та след това шляпане решавам да хвърля още 5-6 пъти нагоре . На второто подавате и след феноменална проводка - тип резко сецанЬе имам удар - шибна рязко и заби надолу. Викам си опаааа - дзверо е това. Дърпам, то дърпа и след няколко минути се появява :shock: клен - половинка?!?! Що за сила :fish6: Аз чакам минимум 2.750, а то... :twisted: Пускам го - избивам около 18 комара, които злобно вече ми късат мръФки от където сварят. Тъй като са преяли и не могат да летят :lol: ги поздравявам с не дотам хуманно потупване по хоботчетата им :twisted: След като не бях лицеприятен - комбинация от нажарване и наяждане решавам, че е време да си ходя, а и нали си смятам още едно нажарване на връщане... :lol: Но някаква сила с висше ме накара да хвърля още един път. Нагазвам хвърлям - знаете няма пак да ви обяснявам за феноменалната проводка и...тъп удар - викам си айде някое дребосъче за последно.Засичам рЕзко и финно само с китка :mrgreen: Както си беше тъп удара така си и остана, ма на място :shock: или поне не можех много да го дръпна. Тъкмо си викам - къде се заби пък сега това дребосъче :fish6: и онова като пощуря :shock: ляво-дясно, ма както казва Сашо -" мухарката"/каква мухрка бе :fish6: /не прощава :mrgreen: Дигнах го след време и видях, че не е лошо рибето :D Омаламощих го и доброволно си излезе на брега, качи се на дървото даже за снимка. :) То и не очакваше да го извадя сигурно, та му поувисна мандибулата за снимката :mrgreen:

Изображение

Та снимах го и го пуснах - малко имаше проблеми отначало, но се усвести и отпраши. Прибирам аз вече такъмите и отпрашвам. Всеки ще си каже - брех тоя човек как без произшествия мина. То и аз в такава заблуда си живеех до сутринта :fish6: Ставам обличам се и опааа :shock: Зоркия ми поглед фиксира един инсект, който злобно се е забил и смуче ли смуче кръв. Да му преседне дано :fish6: :mrgreen: Естествено взимам пинсета да направя опит да го лиша от това удоволствие. Освен, че му строших 2-3 крака друго не направих и решавам да навестя "Бърза помощ" :twisted: Отивам чакам - върнаха ме за ваксина. Пак се връщам в кабинета и тъкмо да вляза и ми се изплъзна ваксината :fish6: и хоп - връщам се до аптеката за нова :lol: Извади ми го жената за 5 секунди, шибна ми ваксината и си ме изпрати :)
Та това е. Камен днес щурмува нашия край - обясних му къде са рибите :lol: Искаше да ме води с него - но, реших да забавя потенциалното забиване на нов инсект :lol:
Довечера щурмувам Врачанския - да се готвят белите риби и костурите :mrgreen:
Аватар
joro-fidera
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 10:46 am

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от joro-fidera »

Екстра :D
Аватар
mitko ribara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 506
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от mitko ribara »

Ееее колега перфектен излет!
Ако ме няма повече от 3 дни във форума ОБАДЕТЕ СЕ В ПОЛИЦИЯТА!!!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от Garbolino »

Уникален разказ - истински талант, не само в риболова :)
Браво!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от Ачо ♣ »

Два пъти браво за успешната слука и интересно поднесения риболовен излет ! Изображение
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
zlobobar4e
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 10:39 am

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от zlobobar4e »

Браво супер като изключим инсекта :) а за Врачанския аз утивам утре с причтели те ще тролят аз ще мъча да излъжа някой костур от брега

Поздрави
Gad975
фен клуб-скобар
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Окт 24, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от Gad975 »

:lol: :lol: :lol:
Рибата винаги е на другия бряг
Аватар
joroNH
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2077
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от joroNH »

:smt023
Никога на колене пред когото и да е.
cherep
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:23 pm

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от cherep »

Много добре си се разходил.Днес бях на Врачанския то май раците са станали повече от рибата.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от Vesko1 »

Супер излетче...еваларка.А относно инсекта...15 дни си мери температурата...чее лаймската болест не прощава..
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от GODzillata »

Ех, ако беше разказано и на северозападен диалект...! :wink: :smt023
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от ivo Vratsa »

cherep написа:Много добре си се разходил.Днес бях на Врачанския то май раците са станали повече от рибата.
Е сега се прибирам от там - едно костурче 7 см за 2 часа мятане :?
Сакън да не съм улучил такъв кърлеж :?
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от INCUBUS »

Въх,пичатлен съм :!: Ба си сървайвъра,много ви са комплексирани условията-и при нас има коприва човешки бой,къпини като "спиралата на "Бруно",че и повети и акации от Средновековието,дървета,че и тиня,че и скали,спининг некъв и некви риби,ма поне няма комари и кърлежи.Страдал си,ама оня отгоре ще ти въздаде за компенсация още поне три години спинингарски жувот в повече :) Жув и здрав,кефиш :drinkers:
etiketa2000
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 12:11 pm
Местоположение: София

Re: Ул риболов и още нещо :)

Мнение от etiketa2000 »

Евала :D
.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”