БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от naskobo »

Изображение

Тази година Несебър посреща така :oops:
"Бай Тошоо, к'ви морета съм изкарвал по твое време, рибата беше последната ми мисъл...."- приказвам си наум, подминавайки странния билборд, натоварен с жена, две деца и мноого багаж- МОРЕ 2012. "А дали и тая година ще се нащукаря по морето :?: "- мисля по по -актуалните въпроси докато навлизам в бетонната джунгла, опасала красивият залив от св.Влас до Равда.

Изображение

По традиция, посрещам изгрева на Джулай морнинг на риба. Измъквам се от хотела малко преди пет, дискотеките още думкат някъде в далечината...Излишно е да казвам, че в колата слушам великото парче на Юрая хиип, а реката е на разстояние няма и една песен :idea:

Изображение

Реката е много по- обрасла в сравнение с миналата година, по-пълноводна и много бистра.Изобщо по-кофти :evil: Но съм мушнал в багажника високите ботуши, така че не ми пука от змии, тръни, кал и тръстика :wink:

Изображение

Слънцето надникна под моста, бързо се изкатери нагоре и въпреки ранното утро започна да ме инквизира в гумените ботуши-жеги :mrgreen:

Изображение

Изображение


Реката е много трудна за риболов, обрасла, най-гадни са лигавите водорасли които позволяват съвсем кратък ход на примамките.Пробвам леки блесни, спинер байт, попери, плиткогазещи воблери. Гордост ми е, че за трите излета не загубих нито една примамка :ANAL: На воблерите - нито един удар.

Изображение

След като бях сменил 5-6 вида примамки без нито един удар и следа от риба, ме загложди червея на съмнението" И тази река ли успяха да обезрибят :?: Тогава на около два метра от мен щуката се стрелна от водораслите, удар почти не усетих, но ръката ми инстинктивно засече, плясъци, лупинги, снимчица и релийз на тази карасавица- около 50 см, накъде около килограм :D



Изображение

За пръв път хващам риба с това изобретение спинер байт и ви уверявам , че за силно обрасли водоеми е голяма сила :idea:




Изображение

После още една такава с любимата ми блесна РУБЛЕКС-4, друга отново на спинер байт и то неусетно станало 9 часа- хайде на плаж!Доволно и предоволно за Джулай морнинг :!:

Изображение

Изображение

И така още два пъти ставане към пет часа, наслаждаване на пропукването на ноща




Изображение

За около 3 часа риболов, хванах по още една щука на ден, по-малки, някъде около нормата :wink: Имах и по-две три откачания, за да е по-интересно :lol:

Изображение

Всичките са пуснати обратно. Последният ден заковах една над килограм на спинер байт и след като я бях укротил, исках да й направя една фотосесия както си е във водата ( камерата ми снима под вода), но някак си лошо скочи и се откачи.Не, че нямаше да я пусна, но беше кофти номер :lol:

Изображение

Чао, бай Тошо! Като се замисля най-хубавото на твоето време беше, че бях млад..........
Последно промяна от naskobo на Чет Юли 12, 2012 4:14 pm, променено общо 1 път.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
vladislavista
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 6:40 pm
Местоположение: гр.София

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от vladislavista »

Велик!!!! :prayer: :prayer: :prayer:
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от Бат Стан »

Ихааа, яко. Това реката на Съни бийч ли е?
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от mita4eto »

Май и миналата година беше ги скубал там :) Дано догодина са поне с двоен размер :wink:
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Rapala_Team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 836
Регистриран на: Чет Яну 10, 2008 2:53 pm
Местоположение: Bulgariq Sliven

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от Rapala_Team »

цяла седмица всеки ден ходя на моста на слънчев бряг на реката и се чудя защо не си взех поне една въдица като знам че цяло лято ще съм там .. искам да попитам има ли каракуди в тази река .. или само щука ... многоо искам да вкарам въдицата вътреее
CARP FISHING :fishing9:
Аватар
Rapala_Team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 836
Регистриран на: Чет Яну 10, 2008 2:53 pm
Местоположение: Bulgariq Sliven

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от Rapala_Team »

ако има някой колега който иска да ходи там за риба и да ми услужи с една въдица идвам веднага .. да ми пише ... :D :D
CARP FISHING :fishing9:
kef4e
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 12:14 pm

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от kef4e »

Изображение

Чао, бай Тошо! Като се замисля най-хубавото на твоето време беше, че бях млад..........

Евала :prayer:
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от naskobo »

mita4eto написа:Май и миналата година беше ги скубал там :) Дано догодина са поне с двоен размер :wink:
О, помниш! Поласкан съм!
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=135&t=51765
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от mita4eto »

naskobo написа: О, помниш! Поласкан съм!
Помня помня аз :wink: Хубавите репортажи държат влага доста време :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
drebss
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 27, 2012 9:58 pm

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от drebss »

Супер риболов и снимки-БРАВО!!! :smt038 :smt038 :smt038
:partyman:
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от JettroniX »

Много "дашна" речка! Кеф на максимум :D
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от chirusa_bg »

Браво Насе, страшен репортаж!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от Sleepwalker_ »

Това реката, която минава до Ахелой ли е, или се бъркам? Смисъл, работил съм съм две лета на Слънчев бряг, но не съм чувал за река там. :roll:
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от ionko_terziev »

не..това е река хаджийска която тече през слънчев бряг..минава точно покрай станцията на министерски съвет..а репортажа е някъде в горното течение към с.тънково..други години я почистваха от папури и разни боклуци но явно тази не са..иначе в реката има и мирни риби ама е труден риболов..учудвам се даже че при това маловодие колегата е успял да улови нещо..
Аватар
Rapala_Team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 836
Регистриран на: Чет Яну 10, 2008 2:53 pm
Местоположение: Bulgariq Sliven

Re: БАЙ ТОШО, ИМА ЛИ РИБА?!

Мнение от Rapala_Team »

айде бе ходи ми се за каракуда няма ли някой от слънчев бряг или несебър да ходи на тази река да направим един излет .. а и за щука може
CARP FISHING :fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”