За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Модератори: bobopeli, sapuna

IvanH
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 10:57 am
Местоположение: Sofia

За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от IvanH »

Изчетохме доста материали във форума за намиращия се до с.Габра водоем, т.н. "тараторски".
Пишеше за чудесни и емоционални излети, както и за сериозно и разнообразно зарибяване от страна на арендатора. Всичко това беше повече от достатъчно, за да решим- тръгваме!
Пътят до водоема не е проблем, поне в сухо време. От София се стига за около час. Условията са 8 лв на пръчка и 7 лв за втора. До 5 кг улов рибата не се заплаща. И така, на водоема сме- батареята от 8 пръчки е заредена. Захранването е направено. То е обилно и е по всички правила. Захранваме и ловим на червей /бял, торен, земен/, царевица /прясна, консервирана, суха- накисната и дори леко превтасала/, качамак, пуканки, кюспе. Резултатите за 3 дни са- един шаран 2,5 кг, 3 каракудки, едно линче- бебе и около 50 костура.Костурите са 2 вида- ситни и много ситни. Преобладават от втория вид.
Съгласен съм, че:
- ловяхме само сутрин, до към обед
- беше пълнолуние
- неотдавна имаше пак земетресение в Перник /не е толкова далеч/
- изключително дълъг горещ период.
Всичко това е верно. Но все пак в нас остана не малка горчивина от огромната разлика между очакваното /рекламираното/ и реалното състояние на водоема. Дали отново не “захапахме” голата кука от неизпълнени, но обявени като факти грижи за водоема? Дали отново не става дума за безплатна реклама от арендатора и от близки до него колеги? Ние за нас си отговорихме на този въпрос.
Поздрави, колеги, и на слука!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от gochev86 »

Все пак важното е вие да сте си изкарали добре,двоумях се между Габра и още един водоем понеже ми предстои 3 дневен излет сега в петък но сега вече знам че няма да е Габра.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от mario67 »

Не пробвахте ли за толстолоби ?
Там ги имало много?
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
gaidito
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 4:54 pm

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от gaidito »

Подкрепям мнението на "IvanH". Ние също посетихме този водоем на 1.08.2012г. И резултата беше сходен с този на колегата с допълнение няколко много малки сомчета който бяха върнати за да пораснат :) Това което ми направи впечатление е че на повърхността перодично излизаха и пляскаха добри екземпляри който сякаш бяха дресирани от арендатора и отказваха да кълвът на каквато и да било сръв, монтаж и вид риболов. Опитахме всичко но без резултат, а големите рибоци продължаваха да си се пляцикат на 50 метра от нас което направо е побъркващо.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от mario67 »

gaidito написа:Подкрепям мнението на "IvanH". Ние също посетихме този водоем на 1.08.2012г. И резултата беше сходен с този на колегата с допълнение няколко много малки сомчета който бяха върнати за да пораснат :) Това което ми направи впечатление е че на повърхността перодично излизаха и пляскаха добри екземпляри който сякаш бяха дресирани от арендатора и отказваха да кълвът на каквато и да било сръв, монтаж и вид риболов. Опитахме всичко но без резултат, а големите рибоци продължаваха да си се пляцикат на 50 метра от нас което направо е побъркващо.
Може би са били толстолопи,не пробвахте ли за тях?
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от indzaghi »

Колега "Иван",тези въпроси,които си задаваш,се наричат риторични
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от pacho69 »

Привет, хубав излет колега, тва че е платен не означава, че на всяко хвърляне кълве, друг е въпроса дали арендатора е зарибил, ама и да е зарибил, като гледам язовира си е доста големичък, от тва следват тактики, мактики, чалъми. Ако искаш на всяко мятане да закачаш иди на гьолчето в Герман, за час и нещо си готов, после си плащаш и рибата и дим да те няма. От както ходих на Герман, на платено не съм стъпвал - няма и да стъпа ха наздраве и другия път повече слука.
По-голям шаран от рибаря няма...
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от David Kamenov »

Готин шаран :)
Риболова е хоби.Наслука :)
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от IVKOPIVKO »

По принцип съм на мнение, че там където не си плащаш рибата съответно няма и кой знае колко риба. А там където си плащаш на килограм си има риба предоволно и не я хранят.
Malemi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 588
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 1:37 pm

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от Malemi »

Добър щаран колега
тбК
kalabaster
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 8:51 pm

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от kalabaster »

На Тараторското колеги има доста едра и разнообразна риба-доволен сам!Ден с ден еднакав не е!
Matros4eto
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 9:37 pm

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от Matros4eto »

Здравейте колеги! Аз ходих няколко пъти тази година на гьола! Единия път наистина хванах само 2 шарана около 2 кг за 24 часа престой.Дребните костурчета са страшна напаст няма спор.. имам чувството че са милион!! :) но вс останали пъти нямам "геле" за рибар от моята много скромна класа сам доволен.Гьола е много открит и съответно ако има 2 3 поредни топли дни ,няма шанс да има повече от 2 3 почуквания на хубава риба.аз ходя към 04.00 и към 11.00 си тръгвам в повечето случай. Сега ще пробвам няколко снимки да кача! Имам даже случай със строшена пръчка.. просто клъвна нещо което я строши и после избяга :(
Прикачени файлове
рибка4.jpg
рибка4.jpg (92.7 KiB) Преглеждано 13258 пъти
рибка3.jpg
рибка3.jpg (97.44 KiB) Преглеждано 13259 пъти
Рибка1.jpg
Рибка1.jpg (84.01 KiB) Преглеждано 13259 пъти
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от CERRUTI »

Това което е пляскало,100% са били толупи.Ама как се ловят е друга тема.
И за да няма счупени въдици,ходете с подходящи такъми,защото тая пръчка от снимката не е критерии за голяма риба.Не взимайте такива пръчки,които като си купиш прах за пране от магазина за левче, и такава пръчка ти я връщат за ресто!
Изображение
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от ogi_peugeot »

CERRUTI написа:Това което е пляскало,100% са били толупи.Ама как се ловят е друга тема.
И за да няма счупени въдици,ходете с подходящи такъми,защото тая пръчка от снимката не е критерии за голяма риба.Не взимайте такива пръчки,които като си купиш прах за пране от магазина за левче, и такава пръчка ти я връщат за ресто!
Те са от зрънчо тези пръчки.....и аз имах една такава и един едър уклей ми я счупи....та се наложи да дам 30 лв да ми я ремонтират.....
pepito358
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 10:38 am

Re: За риба на язовир до с.Габра / Тараторското

Мнение от pepito358 »

Тараторското е с нов арендатор
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”