СПА в Хисаря

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

СПА в Хисаря

Мнение от vladimir1974 »

Здравейте,Колеги!Реших да пусна тази тема,тъй като ходих в Хисаря,а преди това неможах да намеря много инфрмация за там.Тъй като необичам да дремя по плажове и басейни и т.н. оставих жената да се жабурка в басейна и по др.СПА истории,а аз на гьола...Като ще е почивка -всички да са доволни...,който както я разбира :D .В Хисаря обаче от към стръв и захранки е голяма НУЛА/даже ве :D /.Добре че бях си взел от Варна.Сутринта отивам в магазинчето на ловното да купя малко бял и в 8,30 една лелка отваря.Магазина е 3 на 3метра и вътре има 2 макари 3 прички и една лелка :D ,която ми казва стръв непродаваме!Питам има ли от къде?Каза ми,че имало един гараж за кучешкокотешки храни и само там евентуално може да има.....Направо ми стана зле.Както и да е намерих го.Там един чичка вика ебе имам малко,но е стар....давай го ,че 9ч стана и си развалих настроението.Наистина беше отврат-полвината бе умрял,но нямаше на какво да се лови.Веднага газ към яз.Момина баня/на входа от към Карлово/.Пазача-бай Стоян започна да ми обяснява преди години какви риби имало....Ясно,ще ловим каракуда си казах.Платих, даде ми касов бон и в 9,30ч разпънах сергията.На язовира още 7-8 коли.Лошото е ,че си бях забравил стойките за дънните и реших да хвърля една на дъно за спорта и да развия аванса,ако нещо дръпне и да се отдам на директанта седмица.Малко Ви поотегчих,но ще ме извините.Забърках си трапер биг карп-мед и фидер екстази на Филстар 50/50,сложих на дънната една пружина и над нея един косъм с 2 царевици от буркан/унгарските-скопекс/.Хвърлих на дъно и захраних със същата храна едно петно за директната.Добре,че всико това предведливо си носех.Колегите ,които тръгнат на там да си вземат всичко-тук е дива Индия.Индийците /местните мургавелковци трудно говорящи български/по водоема ловят на дебел земен.И така като в рекламата на Хайникен-А сега чакаме... :D Таман на 20та мин. започнаха да се завъртат риби около плувката и чух как аванса засвири Страдиварио..... :D Мехлем за рибарските уши....Немога да сваря да хвана сопата,но от другата страна продължава да си дърпа яко....Бре викам си товарния влак ме джасна.... :shock: Ама като е за сефте на тоз гьол и незнам кво е? :?: А и пазача не ми звучеше много убедително-свикнали сме да ни лъжат в БГ...Както и да е -бях за скрита камера с една ръка държа сопата,а с другата разгъвам кепа... :D Засякох,но все едно вековен дънер закачих,бре ни напред, ни на зад...Кво стана?След минута обаче пак тръгна,но ми бе развило 50м поне.Полека започнах да го придърпвам...и след 10 мин го докарах на 15-20м от брега,но здраво натиска надолу и немога да вида що за звяр е.Започна да спринтира 50м в ляво,50 в дясно ,добре че брега е чист.Видях че ще се озоря сам и извиках най-близкия колега да помага с кепа .Бе местен-бай Димитър с мотопед бе дошъл за каракудки на пружина :D класика.Благодаря му за помоща и ето го резултата..
Изображение

Изображение
Тук малко с автоснимачката-адреналина бе на макс.Бре викам си закъснях ,но късмет съм имал,а и бай Димитър така вика-Всеки ден съм тук,но не съм видял тва лято някой да вади шаран-Голям късметлия си....
Да това е ,част от играта която всички ние обичаме и за това ходим....
След това наблегнах на плувката и дръпнах пред мен мазни каракуди/300-400гр/,захранката работеше здраво-отсреща колегите много зле,ама невидях да хранят....само патардия вдигаха.Един щеше да бие жена си-в стил БГ сериал....на 50м до него пък един колега и той нищо не ловеше,но пълната му жена викаше като на дискотека.....Звъня на 10 приятелки да им каже по колко била салатката,по колко биричката и картофките от 2лв колко сладки били....абе научих менюто наизуст на кръчмите.Явно и те бяха на почивка колата им бе комби с регистр.СО.....граждани/столичани в повече/....Незнам как я изтърпя мъжът и ,но бай Дъмитър вика,ако до полвин час немлъкне паля мотопеда ще ида да я пребия...Хаха голям цирк бе...Спокойно отсреща можеше да снимат някой сериал.Ето и част от въпросните Алармаджии :D
Изображение
Това е част от сергията ми
Изображение
А това е новия ми автобокс-много съм доволен събра ми всичките джунджурии,а багажника на колата остана празен за жената,балдъзата и племенника.... :D Всички да са доволни.
Изображение
Постоях до обяд и доволно реших да събирам и да отида да ожуля 4-5 хайникена :drinkers:
Пазача вика дай да го претегля и кантара закова 4,600кг,а каракудата бе 10кг,която подарих на пазача.
Изображение

Изображение

Изображение
На следващия ден неотидох,тъй като нямаше стръв...обещаха ми за сряда да заредят.И така в сряда отивам пак и на моето място какво да видя-онази Алармаджийката от " Столичани в повече "се разплула там.Вика ми:Ха, изпреварихме те,няма само ти да ловиш....Малко ме хвана яд на тези думи,но и отговорих,че риба има навсякъде само да могат да си я хванат и се отправих към стената на язовира.Обзе ме спортна злоба и си рекох,я да им покажа че и на другите места кълве :finga:
Забърках същата комбинация и едиинствен застанах на стената като се надявах да е по дълбоко.Реших-няма да разгъвам дънни и кепове само каракуда ще ловя за пазача и да и затворя устатана леля "ПИГИ"
И така след 15 мин рибата бе пред мен-малко по-едра от прдишния риболов,но не съм снимал/ явно заради дълбочината/.На 100м от мен имаше 7 индиеца,които наблягаха на пружини,но ялово....Направих един удърен 4часов риболов и 10кг каракуда очакваха пазача.Яд ме е че хванах една 40см каракуда,но без кеп се откачи....исках да я снимам.Мургавелковците почнаха да ме наобграждат и предведливо отцепих района с 2 дънни без стръв :D за да не ми пречат.Едното ромче седна да ме гледа....като си тръгвах му викам хвърляй тук захранил съм,ама то с 3 гр.плувка и кука 5номер :D .Съжалих го и му вързах един такъм и белите червеи му дадох.Хвана 2 риби докато събера сергията и се ухили като че ли бе намерил 2 тона медна жица.
На бариерата при пазача ме чакаше леля "Пиги" с думите:Я да видим кво си хванал ,че моя пак никаква не я свърши.....,а хубаво място му запазих :D
В момента в който дадох кофата на пазача и прилоша....опули се ,като че ли бе глътнала буркан с люти чушки :shock:

Започна да ме пита-С какво ги ловиш ,момче?
-С ръце и викам.Засмях се и заминах да люща хайникенчета в следобедната жега.... :D
Та така изкарах моето СПА на Хисаря.Всички бяхме доволни.В заключение мога да кажа само,че на язовира има рибки за забавление/особенно голям кеф за любителите на директни са тези борбени каракуди/ и когато искате да си починете на Хисаря,но моля Ви колеги- неводете жените си на водоемите.....намерете им забавление....нали все пак е почивка за всички..? :D Другото,което препоръчвам:за Хисаря носете си всичко:такъми ,стръв ,захранки...Съжалявам,че неостана време да посетя яз.Мътеница,а към Пясъчник пътя бе мн.зле.На р.Стряма неотидох защото е много маловодна иначе не е лоша.Много прекалих с писането и ме извинете,но рядко го правя.Благодаря и на всички колеги,които ми дадоха инфо за региона. :drinkers:
kasmet
Аватар
pala4a82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 10:03 pm
Местоположение: ямбол

Re: СПА в Хисаря

Мнение от pala4a82 »

браво екстра почивка си изкарал успех и за напред :finga:
риболова е болест която не се лекува само се задълбочява
didogn71
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 6:29 pm
Местоположение: Габрово

Re: СПА в Хисаря

Мнение от didogn71 »

Добър риболов и още по-добре споделен . :D
fanta
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 4:02 pm

Re: СПА в Хисаря

Мнение от fanta »

Колега, тъй като и аз имам път към Хисаря да те питам колко е таксата за този водоем :?:
fillcarp
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Авг 30, 2012 11:17 pm

Re: СПА в Хисаря

Мнение от fillcarp »

Много добре, браво!
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: СПА в Хисаря

Мнение от David Kamenov »

Страхотен риболов си спретнал колега и шарана е красив.

П.П а за Леля Пиги нали знаеш на човек не може да се угоди алчни са хората в днешно време а на всичко са и ненаситни все не са се наяли с риба :)
Риболова е хоби.Наслука :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: СПА в Хисаря

Мнение от antivik »

Не си прекалил с писането, изчетох го с голям кеф, добро ти е перото, па и описанието на тези досадни комшии си е за смях.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: СПА в Хисаря

Мнение от vladimir1974 »

Благодаря Ви колеги.По отношение на таксата е 10лв-3-4 въдици,но не съм ползвал толкова и по-важното за мен ,бе че навсякъде може да се отиде с кола /и тя да е до теб-хладилни чанти,бирки, вода/ и да си разтовариш сергията,а не да мъкнеш като хамалин.
kasmet
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: СПА в Хисаря

Мнение от antivik »

То това де си го снимал ако е сергия, то аз де ходя с цялата багажерия на гръб/обикновено/, значи правя цял панаир барабар с придружаващ го цигански катун :lol:.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: СПА в Хисаря

Мнение от kutinchev »

Изкефи ме братле! :drinkers:
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: СПА в Хисаря

Мнение от borislav58 »

vladimir1974 написа:?r=0[/img]


С какво ги ловиш ,момче?
-С ръце и викам.:
:smt041 :smt041
Всичко заебавам и за риба заминавам!
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: СПА в Хисаря

Мнение от dobrin_dinev »

Страхотен релакс си си спретнал колега! :D Поздравления!
Искам да те питам знаеш ли каква риба има във водоема и евентуално какво може да се вземе ако желаеш?Къде според теб е хубаво да се застане?Предварително ти благодаря!
А що се отнася до яз.Мътеница,не съжалявай!Вероятността да ти опънат нервите на този водоем е много голяма!
boikopetev
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 4:23 pm

Re: СПА в Хисаря

Мнение от boikopetev »

Евала за хубавия репортаж.НАСЛУКА
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: СПА в Хисаря

Мнение от vladimir1974 »

Страхотен релакс си си спретнал колега! Поздравления!
Искам да те питам знаеш ли каква риба има във водоема и евентуално какво може да се вземе ако желаеш?Къде според теб е хубаво да се застане?Предварително ти благодаря!
А що се отнася до яз.Мътеница,не съжалявай!Вероятността да ти опънат нервите на този водоем е много голяма!

Доколкото разбрах 5кг каракуда и костур може да вземеш,за другите риби незнам,казаха ми щука,шаран и амур били вадели трофейни преди,но тва си е малко в стил Митове и легенди,макар,че с моя тотаджийски късмет ги опровергах.А м/у другото за 2та риболова хванах и 3 малки шаранчета различни по размер.Предполагам не са зарибявани/не бяха един калибър/,а естествено възпроизводство-веднага ги пуснах.За риболов с директен на стената бе по дълбоко и в ляво на пазача/на около70м/ има лека дълбочина-до едни водорасли.С мач и дънни навсякъде.Просто аз съм си плувкар и със 7м лових на дълбочина 1,5-2м на 10-12м,като цяло е полегат и в края плитък,а и тази година бил много спаднал според пазача,заради безводието.Водоема небил източван отдавна.Вероятно държи някой трофей....
kasmet
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: СПА в Хисаря

Мнение от phillemow »

Много хубаво разказан излет колега,изкефи ме. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”