СЪСТЕЗАНИЕТО!

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от Кърцата »

След дълги дни на организация и настройване, ето че вече настъпи моментът да се съберем на първото по рода си състезание, организирано от любимия сайт naRiba.com.
С трепет и притеснение поех по дългия път от София за намиращия се край Казанлък язовир "Копринка".

Изображение

За пръв път щях да посетя този водоем и то за участие в такова отговорно събитие.
Фиксера бе вече там от два дни, да варди местата и порядъчно ме притесни по телефона, казвайки ми, че язовира няма нищо общо с това отпреди месец, когато ходи на оглед и да избере място за провеждането.
Все пак пътуването, през красивия и виещ се по склоновете на планината Подбалкански път, успя малко да ме успокой. Наслаждавахме се на зеленината на извисяващите се борове, сменяна начесто от потайното пролетно мръснобяло на брезовите горички, излезли сякаш от стар руски филм, на подскачащите по стръмните сиви скали поточета, забързани надолу към долините, където да се влеят и дадат своята дан в пълненето на язовирите,като този към който се стремяхме в момента.
Потопените във величието на своето минало подбалкански градчета, почти ме накараха да забравя целта на пътуването и бях готов да спирам във всяко от тях, за да се заслушам за момент в нашепваните от вятъра песни за революционери и възрожденци, хора святи и чисти, гордо мълвили името на Родината в последните си мигове. Простите бели табели, указващи ми де са Карлово, Калофер, Копривщица, Сопот... за мен бяха като бели страници от учебник по история, които разлистваха скътани дълбоко спомени.
Ето че наближихме и язовира. Отдалеч се прехласнахме по разлялата се водна шир, набраздявана от милувките на пролетния вятър. Спуснахме се по отбивката и скоро пред нас се показаха шатрите на Щаба на състезанието.
Паркирах колата и занемял се втренчих в сивите води отпреде си. Нищо общо със снимките, които Сашо ми бе изпратил преди месец. Нивото се бе вдигнало с метри и сега там където трябваше да се проведе състезанието имаше залята ливада и далеч навътре във водата се виждаха стърчащите , сухи стебла на миналогодишни тръни, около които бавно крачеха замислени за нещо свое си сиви чапли.
Сашо бе готов с резервен план. Заливите отстрани на щаба. Набързо ги обиколихме и единодушно решихме, Тук ще е!
Местата не бяха равностойни и еднакви, но на всички имаше потенциал да се улови риба, а и така състезанието би придобило един по весел и приятелски характер, каквато бе и главната цел. До стъмване оставаше малко време, тъй че забързано се заехме да подготвим секторите.
Първия бе на равен бряг и що годе равностоен, тъй че бързо приключихме с него. По-проблематичен и начупен бе втория сектор. Там местата обхващаха два носа и залива, заключен между тях. Дълго време мерехме между дърветата, в стремежа си да осигурим място на състезателите за спокойно замятане и ловене. В крайна сметка успяхме. До последно се чудехме какво да правим с девето място от сектора, намиращо се под клоните на стара топола, надвесила клони над водата, искаше ни се да го оставим празен, неудобен бе за риболов, но накрая липсата на място ни накара да го маркираме. Примирихме се с мисълта от ругатните на падналия се там участник. Проблемно беше и място 4 от третия сектор, което се падаше малко косо на място 5, тъй като двете места следваха лека чупка в брега. така се налагаше падналия се на място 4 да лови малко странично. нямаше как, примирихме се , че и тук ще ни ругаят.
Денят на състезанието започна рано с една величествена гледка:

Изображение

Още на разсъмване коли на риболовци от околността започнаха да прииждат и се наложи да пазим секторите от външни посегателства. Договорените от по-рано с директора на местното РДВР, полицаи, щяха да пристигнат чак към осем.
Скоро започнаха да прииждат и състезателите. От колите се показваха засмени лица, някои познати, други все още не, но всички обзети от едно радостно оживление и нетърпение. Сред смехове и закачки се бъркаха захранки, обсъждаха се тактики или просто се споделяха опашати лъжи за скорошна слука.
Така неусетно настъпи и уречения за започване час. Време бе за теглене на жребия:

Изображение

Тук бе създадена стройна организация от Сашо и Поли, която спомогна за бързото и стройно провеждане на избора. За всеки състезател бе предвиден бадж с логото на форума и оставено под него място за имената. Те пък бяха разпечатани на лепяща хартия и така за секунди се прикрепваха към баджа. Сашо бе отворил същински офис в стремежа си всичко да бъде перфектно изпълнено:

Изображение

Скоро всеки състезател вече знаеше мястото си и подготовката започна. Мерене на дълбочини, настройки на такъми и прочие такива жизненоважни работи :wink:
Първи изстрел на пистолета и във водата полетяха килограми захранка. Гюлета от всякакъв калибър раздраха заспалата водна повърхност, всявайки смут сред стройните редици на спотаилите се по дъното риби.
Втори изстрел и гора от разнокалибрени въдици щръкна над водата. Всеки състезател бе заложил на своя си, индивидуална и уникална визия за риболова и сега свистяха директни телескопи, болонези разцепваха въздуха, тежки ваглери, изхвърлени от мачовете, с шльопане се приводняваха далеч напред.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Различна и уникална бе и стратегията на различните участници. Някой ловяха така:

Изображение

други така:

Изображение

трети лежерно разпускаха с пура в ръка:

Изображение

четвърти разчитаха на помощ от рънъри:

Изображение

Изображение

Пети бяха заложили на младата гвардия или красивите си половинки и само гордо се усмихваха отстрани при всяка уловена риба:

Изображение

Изображение

Други бяха приготвили по няколко въдици се чудеха на коя да заложат:

Изображение

а някъде в края на втори сектор състезателите от съседните сектори бяха опънали обща софра и братски поделяха всичко, освен рибите разбира се.
Над всички зорко бдяха съдиите, стиснали изпотени бири в ръка (без съмнение подкуп, взет от умеещ да се промъква между капките състезател):

Изображение

Дано са успели да вземат подкупа без да ги засече зоркото око на камерите, че ще ни оспорят класирането:

Изображение

Между състезателите и бюфета сноваха разносвачи, майки разхождаха непроходили рибарчета:

Изображение

докато бащите се взираха зорко в плувките:

Изображение

девойки запечатваха момента, за профила у Фейсбуко:

Изображение

баби разхождаха внучета:

Изображение

кучета се каляха в локвите... Забавления имаше за всички!

Четирите състезателни часа се изнизаха неусетно. Пистолетния изстрел сложи край на напрегнатата надпревара, но пък разтуптя сърцата рибарски. Всеки си задаваше въпроса "Аз ли хванах най-много?"
Време бе компетентното :lol: жури да се заеме с меренето:

Изображение

Какво ли виждам тука?

Изображение

Методично празнехме живарниците, старателно проверявайки за някоя спотайла се в ъгъла рибка, която би могла коренно да промени класирането:

Изображение

С трепет се приближих до място 9 от втория сектор. Онова с надвесените дървета:

Изображение

Примирено зачаках укорите на колегата за куцото място, но вместо това той с усмивка изсипа в торбичката за мерене няколко едри каракуди, гарнирани с бабушки и уклеи мутанти.Чак не можех да повярвам на очите си. Този улов заслужено му донесе второто място.
Скоро стигнахме и до:

Изображение

Онова кривото място за което споменах в началото.
Пред изумения ми поглед колегата измъкна живарника си в който бляскаха безброи уклей, гарнирани с едър клен. Кантарчето заскърца и с мъка отмери:

Изображение

Шампионски улов! Безапелационния индивидуален победител!
Всичко това доказва колко малко го разбирам тоя занаят риболова. Двете най-куци и неудобни според мен места, донесоха на състезателите, паднали се на тях, първото и второто място
Малко по малко обиколихме всички участници. Време бе за смятане на резултатите. Колегите (за успокоение на нервите, преди голямото награждаване) се заеха да направят оборка на района:

Изображение

Изображение

След кратки сметки и подреждане на инвентара журито бе готово.
Последни уточнения кой е дал най-големия подкуп:

Изображение

След като този съществен въпрос бе решен след кратък спор, бе време да започнем:

Изображение

Сашо се бе постарал наградите да бъдат наистина впечатляващи:

Изображение

Чак на мен ми се прииска да грабна оная голямата купа и да побегна между върбите, където дълго да се възхищавам на безценното си, да си го галя ида му се радвам, ама трезво прецених, че сред състезателите има бая здрави и млади момчета и рискувам бързо да ме стигнат и да ми отнемат купата, та затова си затраях в очакване на по-добър момент за попълзновение.

Под бурните аплодисменти на тълпата победителите един по един идваха да получат наградите си.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Освен купите , плакетите, медалите и онея потайни оранжеви пликчета, с които се сдобиха, за тях имаше още много награди във вид на пръчки, макари, ножове, плувки, осигурени от спонсорите на състезанието.
Изображение

А после... после моменталически биваха придърпвани от Телевизионерите, където им се налагаше надълго и нашироко да обясняват колко добри рибари са :wink:

Изображение

Изображение

Оставаше само едно. Общата снимка за спомен. Отпреде се наредиха призьорите, а около тях и всички ние, редовите риболовци.

Изображение

Мисля, че тази снимка, с всички тези усмихнати лица говори красноречиво за приятелската атмосфера, която властваше над състезанието и е най-добрия финал за разказа ми.
Лично аз съм мноооого щастлив, че бях част от този празник, че успях да се докосна до тази задушевна атмосфера, че намерих още много приятели.
Благодаря на всички Вас!!!

П.С. Ето и филма от състезанието от Хоби ТВ : http://www.nariba.com/koprinka_competition_video.html" onclick="window.open(this.href);return false;
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от fixxer »

Тук е мястото да благодаря на всички, които допринесоха и направиха възможно това състезание да се случи.

С особен принос за състезанието искам да удостоя жена си Полина, която ми даде десетки добри идеи и не се поколеба да се включи в реализацията им. Идеите, както винаги породиха и спорове, но определено всички усилия си струваха, за да се получат нещата в крайния им вид.
Другият човек, без който нямаше да се справя, който буквално "изнесе" състезанието беше Краислав Димитров (по-познат като Кърцата). В началото - много телефонни разговори, много мислене, а в последствие - много черна работа, после малко бакалска работа, та най-накрая и телевизионен водещ :)

Искам да изкажа специални благодарности на:
община Казанлък
РПУ Казанлък
Полина Георгиева
Иван Дюлгеров
Краислав Димитров
Георги Стоев
Станислав Цонев
Валентин Илиев
Светозар Върбанов
Иван Илиев
Радомир Молоков
Дарина Дюлгерова
Маги Иванова
Красимир Стоянов
Христо Бутников
Румелия Петрова

както и на всички допринесли, за които не съм се сетил в момента, всички състезатели, които се записаха и дадоха всичко от себе си :)

Няма да крия, че имахме много трудности в процеса на организация и най-вече през последните дни преди мероприятието. Язовира беше много непостоянен и определено ни изненада доста.
Мисля, че спрямо условията, които ни предостави язовира - успяхме да се справим завидно добре. Състезанието със сигурност беше много осопорвано, а секторите, които смятахме за най-добри, бяха изпреварени по резултати от тези, които мислехме за лоши.
В крайна сметка, мисля че всичко се получи много добре (поне от моя гледна точка).

Живот и здраве, ще продължим да организираме подобни събития.

Публикувам наградния фонд, който беше събран от таксите за участие и в последствие раздаден

1x 1-во място "Индивидуално класиране" - 200 лв.
1x 2-ро място "Индивидуално класиране" - 100 лв.
1x 3-то място "Индивидуално класиране" - 50 лв.

3x 1-во място "Отборно класиране" - 100 лв.
3x 2-ро място "Отборно класиране" - 50 лв.
3x 3-то място "Отборно класиране" - 20 лв.

1x Най-голяма риба - 50 лв.

Общо 910 лв.

Допълнителни награди от нашите спонсори:
1. На всяка призова позиция бяха раздадени висококачествени рибарски ножове MORA от фирма SportCity - http://www.sportcitybg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Всеки участник получи плувки от Krasi Fishing. Призовите места получиха допълнителни комплекти. - http://www.pluvkibulgaria.dir.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
3. SGV TRADE Ltd. (С. Върбанов http://www.nariba.com/forum/memberlist. ... le&u=99743" onclick="window.open(this.href);return false;) раздаде риболовно оборудване и аксесоари на призовите места в индивидуалното класиране
4. Роял Фишинг-Бутников поощри дамите и подрастващите ни надежди с риболовно оборудване и аксесоари. - http://www.riboci.com" onclick="window.open(this.href);return false;
5. Всеки участник в състезанието ще получи бонус код за отстъпка при закупуване на хостинг и домейн от Си бокс ООД - http://www.cbox.biz" onclick="window.open(this.href);return false;

И не забравяйте да гледате предаванията по Хоби ТВ и БНТ2. Записите ще можете да видите и в naRiba.com при първа възможност.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
peasehead
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 2:12 pm

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от peasehead »

Уникален репортаж! Браво:))))
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от dako71 »

Организацията е била на ниво нооо....

Изображение

тази свинщина след вас не ви прави чест.
Другия път не разчитайте на заспали общинари а по чувалче в колата.
Язък за екоакцията.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от fixxer »

dako71 написа:Организацията е била на ниво нооо....

тази свинщина след вас не ви прави чест.
Другия път не разчитайте на заспали общинари а по чувалче в колата.
Язък за екоакцията.
Както споменах в предишен пост, това беше ОТГОВОРНОСТ на община Казанлък. Еко акцията със сигурност няма да е "ЯЗЪК", защото в събота сутринта отново звънях на заместник кмета и ако до утре вечер боклука не бъде събран, аз лично ще се ангажирам с повторното му събиране и извозването му!

П.С. Снимките и постовете за боклука ще си седят, където сте ги пуснали, за да не забравяте, че живеете в България
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от bkd »

...........да почистим България от красотата и за 365 дни :?
п.п.Съвместна инициатива с БТВ...
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от С.Върбанов »

Дака тази свинщина са я направили или животните или циганите след нас ! Всичко беше завързано в чували , а не разпиляно :idea: Това , че някой власт имащ не си спазва ОБЕЩАНИЯТА ние , които го събрахме този боклук нямаме вина ! Не сме ги събирали всичките тези боклуци за да ги пръсне някой после по поляната защото някой ДРУГ не си спазва и изпълнява поетите ангажименти и обещания :idea: И на мен не ми е приятно да ме питат за какво сме ги събирали щом никой не ги е прибрал , но е факт за жалост ! Би трябвало да е прибран вече , но чакаме информация какво се е случило днес ! И вярвай ми , че , ако знаехме , че няма да дойде никой да го вземе боклука щяхме да го натоварим в колите и да го изхвърлим , както и беше замислено преди ОБЕЩАНИЕТО на КМЕТА :idea: :idea: :idea:

п.п. Подобни коментари са дразнещи поне за мен и ще помоля да си ги спестите ! Защото това не е наш боклук , а на други хора :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Гледах филна по ХОБИ ТВ,но репортажа на Кърцата направо ме остави без думи.А като чета поста на fixxer разбирам,че е свършил и доста "черна" работа.
Поздравления,Кърца!Справил си се чудесно с всичко.
Изображение
Изображение
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от Vesko1 »

Страхотно състезание сте спретнали.Браво за инициативата.Правил съм форумни събития и мога с ръка на сърцето да кажа ,че организацията на такова нещо въобще не е лесна работа.Евала за ентусиазма и хъса както на организаторите ,така и на участниците. :smt023
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от bkd »

Приятелю,не се коркай ,абсолютно съм сигурен в правотатта на твоите думи,но не забравяй че боклуците, боклук не чистят/събират/ :idea:
Доста хора от форума сигурно имат причина да се изчервят по този повод :idea:
Иначе, евала за стореното и пожелание за пребъденоденствие :supz: :yawinkle:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от nikolaiiliew »

:prayer: Страхотен репортаж Кърца...
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от lishev_64 »

fixxer написа: .....................................................................................
Снимките и постовете за боклука ще си седят, където сте ги пуснали, за да не забравяте, че живеете в България
.....................................................................................
:smt038 :smt038 :smt038 :smt023 :smt039
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от Бачо Илия »

Поздравления за организаторите и всички участници в мероприятието, с пожелания такива мероприятия да станат ТРАДИЦИЯ във Форума! :prayer: :prayer: :smt006
Изображение
Аватар
Martin Angelkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 10:41 am
Местоположение: София

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от Martin Angelkov »

е*аси репортажа :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: СЪСТЕЗАНИЕТО!

Мнение от antivik »

След такива изчерпателни репортажи може и да не гледам филма по ТВ-то, Кърцата с неговия разказ ми стига.
Похвално мероприятие и акция, а че някой гад не си е свършил работата....наше го брата честния, чист въдичар вина няма.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”