Новите приключения на "баш_майстора"

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Другарки и другари, па станаахме за кашмер! :oops: Аз, дето толкоз години обяснявам навсякъде, че няма никакъв смисъл от харчене на купища пари за такъми, снощи бях въведен във владение на те тава "нещо". Ся как ше се появявам по барите с него... просто не знам. :roll: Ма кво да прайш - живота е радост и тъга, явно съм роден да страдам... :mrgreen:
Изображение

Изображение
Ся се чудя кво да я правя. Това като размер е по-скоро като да гоня с него щуки и морски зъбатости, а на грамаж е кажи-речи наполовина на т.нар. ми УЛ макари. :roll: Ше зема да се обадя на Павле да ми скове един шкаф от алумин винкел, да му тури К-джам и една LED ламба да свети и да си го монтирам на нощното шкафче, да си я гледам дорде заспивам. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от ТТ лови по реки »

Честито майсторе,не съм я разглеждал на живо,но сигурно е някакво риболовно бижу.Нека много рибки ти извади,па хич да нети пука че е голяма на вид,щом е лека и те кефи.Хайде,много щуки и пъстърви с нея. :fishing6:
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Ходих днес да намокря придобитъка. Поради следобедни ангажираности трябваше да съм бръз или мрътов, така че на разсъмване бях на барата, а тя голяма и влачи камъни и дръве.
Изображение

Изображение
Нямах големи очаквания за успешен риболов, но поне щях да видя за какво точно жена ми си е дала парите. :roll:
Изображение
До сега скъпо Шимано не бях пипал, въртял съм разни относително скъпи Дайви и честно казано не бях особено впечатлен. Признавам си, тази ме изненада приятно. Не защото е моята, но наистина върти много мазно, блесна тройка водена и срещу най-мощното течение почти не се усеща, а аванса как е тепърва ще разберем. :wink: Днешните риби не знам що, ама не вземаха (много) аванс. :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
Еми тва е. Те ви и китки. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

След 3 дена отдаденост на семейството, на четвъртия следва - ден на бащата. :mrgreen: Ден за риболов и тестване на новия гащеризон. Изискванията бяха две - да не тече и поне малко да диша. И двата теста бидоха издържани успешно. Още не сим му измислил обувките и за сега ще доубия едни стари туристически, пък по-нататък ще мисля и някакви за газене. :wink:
Нивото на реката беше спаднало значително, спрямо миналата седмица, бистро-синя, абе идеална. :D Лошото е, че от разсъмване до към 10 ч. нямаше абсолютно никаква активност на риби. Как вика един "хамериканец" - се едно си фърлил у варница. :lol: Като поизпече и рибките жувнаха, та спасих капото с няколко класически педарки. :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тоа път китки нема... да са пукат душманите!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ама тва не значи, че ше минем без природни красоти. :wink:
Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от dancho.danev »

баш_майстора написа:Другарки и другари, па станаахме за кашмер! :oops: Аз, дето толкоз години обяснявам навсякъде, че няма никакъв смисъл от харчене на купища пари за такъми, снощи бях въведен във владение на те тава "нещо". Ся как ше се появявам по барите с него... просто не знам. :roll: Ма кво да прайш - живота е радост и тъга, явно съм роден да страдам... :mrgreen:
Изображение

Изображение
Ся се чудя кво да я правя. Това като размер е по-скоро като да гоня с него щуки и морски зъбатости, а на грамаж е кажи-речи наполовина на т.нар. ми УЛ макари. :roll: Ше зема да се обадя на Павле да ми скове един шкаф от алумин винкел, да му тури К-джам и една LED ламба да свети и да си го монтирам на нощното шкафче, да си я гледам дорде заспивам. :lol:
Да ти е честита новата придобивка! Остана само да и купиш и подходяща въдица и си готов. Не че и аз не съм слагал на Сивейда Сертей, но няма естетика :wink:
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Тва кленолова било бая зор работа. :roll: Не бях ходил целенасочено за клен от повече от година. В събота привечер ми се освободиха 2 часа и моментално драснах към реката. Осъм, в долното си течение, става все по-тегав за ловене. За разлика от Искър и Вит, реката в по-голямата си част е почти недостъпна. Коритото е дълбоко вкопано, с отвесни брегове, почти като каньон. На всичкото отгоре местните идиоти са изсекли тополите покрай реката и всичкия ситен клонак е разхвърлян по брега и в реката. Рибите, разбира се, се бяха групирали точно по тези непристъпни места. :twisted: Пробвах на вълтележки и клатуни, но без резултат. Искаха си ситни воблерета, пит "джанка". Успях да дръпна няколко рибета, преди слънцето да се скрие зад хоризонта и да стане време за зелени салати и хладни ракии. :lol:
Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от chema154 »

Колега каква марка са тези воблери?
заимало са е едно немане
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от chema154 »

:smt023 благодаря
заимало са е едно немане
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Най-после цял ден само за риболов. :lol: За пореден път със задоволство установявам, че въпреки огромната риболовна преса, благодарение на колегите, които зарибяват, в крайсофийсите бари все още може да се хване по някоя шарена рибка. Благодарско, колеги! :D
Започнах ударно с бърза балканка на медна въртележка Илба. После последва дълга пауза без каквото и да е било кълване. Водата беше ледена и съответно рибите доста мудни. Около обяд набарах група спортни американки и набързо им начукаш канчетата. Вземаха на всичко - въртележки, воблери и на самоделните микрократушки на Данчо от Русе. Бях нагазил в средата на реката и беше супер кеф да гледам жалните погледи на накацалите по брега стръвари, които само гледаха как ловя риба след риба и си ги пускам обратно. :twisted: Ако някой от тях чете тук - пичове, рибата от реката трябва да си остане в реката. Ако на някой му се яде прясна рибица - да ходи в магазина! :wink: След като кълването се поразведи се преместих на друго място, далече от хорски погледи и до следобеда си къцках в приятно темпо красиви балканчици. Абе, добре стана, доволен съм! :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Макар и с известно закъснение, да кача някоя снимка от последните ми два риболова по време на майските празници. Посетих две реки, които съм посещавал и друг път и за които знаех, че има някоя и друга рибка, но рибите са срамежливи и винаги там съм правил трудни риболови. И този път очакванията ми се оправдаха. Рибите не бяха особено активни, искаше си много ходене и честа смяна на примамки. На всичкото отгоре имах множество празни кълванета и откачания на риби. Тегава работа, но щом не съм капо - всичко е наред! :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от daniel defoe »

Браво Майсторе,

красотЪ :drinkers:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от аксел »

Ех,тая макара......има я на всяка фотосесия.....жената да не почне да ревнува,кажи сега първите работни впечатления от новото Шибано,не почна ли вече да скърца,шуми и навива на обратен конус като Дайвите.......
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Все още деяни, ама с тия гигантски риби не знам до кога... :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Тва с ласперите явно не е риболов за мене и тва си е! :roll: Правя - струвам и все не налучквам ваксата. Затва, като всеки трезвомислещ человек, земах управленско решение да не се занимавам с глупости и да си губя времето, ами да се заема с нещо дето по-ми се отдава. Та скумрии! имах инфо, че въпреки че сезона им е къв своя край, в реката все още може да се намери някоя рибка. Времето едно такова... намусено, аха да завали, реката спада и избистря... абе квото-такова! :D
Изображение
Инсталирах шарено чернокопско чепаре с един кастмастър накрая и бой! След поровин час напразни опити се появиха и първите риПки. Нищо особено, стандартни педарки, но затова пък редки. ;)
Изображение

Изображение

Изображение
Имах само една по баята - около 30 сантиметра.
Изображение
Малко преди да си тръгна имах странен удар. Рибата удари доста по-силно, че дори аванса проскърца. В полупрозрачната вода видях нещо сребристо да се бори. Помислих, че съм заковал дребно расперче, но се оказа друго - сабица! :lol:
Изображение
Не знам от колко години не бях хващал нов вид риба. В Гърция това ми се случва почти всеки път, но в България... До мене седеше местен старец и каза, че не бил виждал толкова голяма риба. Рибката беше около 30 санта и не ми се видя голяма, но все пак нов вид риба си е кеф. :D
За финал - как някои колеги го разбират каякарнстването... :lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”