Новите приключения на "баш_майстора"

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от G.Petkov »

баш_майстора написа:... До мене седеше местен старец и каза, че не бил виждал толкова голяма риба. Рибката беше около 30 санта и не ми се видя голяма .........

Не разбрах от снимките къде точно си бил на р.Дунав,
Но аз често ходя до Видин и като гледам какво масово ловят местните възрастни колеги - попчета по 8-10 см,
Може на човека наистина да му се е видяла голяма рибата.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Плажният сезон биде открит! :lol: Покрай него, обаче, върви и другия сезон, дето не се закрива - риболовния. Комбинацията от пълнолуние и жеги не предвещаваше нищо добро, но все пак успях да хвана някоя рибка. Лавраците предпочитаха воблери, всичко останало - на джиг.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от desi »

Хубави снимки.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

В събота най-после дойде ред на щуките. На разсъмване бяхме на водоема, тръпнещи в очакване на първата щука. Така като се замисля, последно съм ходил за щука миналата година по Коледа, та бях наистина много нахъсан. Мятаме, мятаме, местата като нарисувани за щука, но риби няма. До към 9 часа изредих какви ли не воблери, попери и уокъри и нищо. Само едно щукле, явно заинтригувано от уокър на Р2С, го беше проследило до краката ми и като понечих да го извадя от водата реши да го атакува, но напразно, само ми изми очите. :lol: Порадвах се и на една щучка-бебе, цееели 10 санта. За сравнение на размера може да се ползва водния паяк до нея. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Шофьорът ми започна да мрънка да си ходим и трябваше да сменя тактиката. Сложих един Рублекс Ондекс № 5 и започнах да го водя мнооого бавно. Въртящата се почни на място блесна е в състояние да изнерви и най-мързеливата щука. Така и стана - след 2-3 подаванета имах удар на нелоша щука, но мястото беше доста неудобно, с множество клони във водата и закономерно рибата се заби в клонака и се откачи. Препсувах и продължих напред. След няколко минути нов удар и отново откачане. Огледах тройката на блесната - беше си ОК. Ново подаване, отново удар и я извадих. Ситно щукле около 35 санта. :roll: Снимки, целувки, прегръдки и кой от къде е! ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Малко след като пуснах мъника да расте шофера замрънка неистово да си тръгваме и колкото и да не ми се искаше по обяд си бях в къщи. Хапнах, дремнах 2-3 часа и със събухдането в главата ми се заформи коварен план - привечерни пъстърви! :lol: Барата, както се и очакваше, никаква я нямаше. Пообиколих час-час и половина - нищо. Рибите са си там, но са се наврели в клони и корени и нямат стигане. Смених реката с идеята поне някой клен да дръпна, ама и там греда. Започна да се свечерява, а аз съм само с едно ситно щукле. Върнах се пак при пъстървите и в един хубав вир удар, подскоци, пируети и се откачи. Баси каръшкия ден! Все пак точно преди здрачаване успях да дръпна две бързи пъстърви и една американка-ембрион и това беше. Газ към София, че мача почна. :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

В събота ходих да разловя новото въдиче, с което се сдобих преди няколко седмици - Sert Hexane L 2.10 5-15 гр. Както се и очакваше, въдицата е направо муцка.
Изображение
Бях на реката още на зазоряване и до към 8 ч. нямаше никаква индикация за наличие на риба, но като понапече рибите се раздвижиха и стана доста приличен риболов. Пробвах доста воблери, но нищо и накрая си ги тепах на "оная" блесна. :wink: Рибките бяха около и малко над нормата, имаше и един бонус около 40 сантимерта. :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от Slavi_82 »

Мда, като неще друга стръв стоманената не я отказва :)
Много красиви риби и природа. Евала
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Slavi_82 написа:Много красиви риби и природа.
Стараем се! ;)

Да зема да ви обадя и за другата ми придобивка от оня ден. :wink: Голямо чудене каква да бъде новата щукарка, дето да става и за морски попълзновения, и накрая реших - Shimano Nasci AX Spin 2,46 10-35 гр. Отивам да я купя - чукам, влизам, то заключено. :lol: Прозвъних сите Фносители и редови търгаши - нема и нема и да има! Мбааааа!!! :evil: Добре, че се намери един свестен французки човечец, дето се нави да прати до наше село. В края на миналата седмица въдицата дойде, а аз заминавам по балканите, дето друго освен пъстърви няма. :roll: Едвам се удържах да не ги запукам с щукарката. :lol: :lol: :lol: Вчера късно-средобедно акостирах в София, разтоварих фамилията и газ към най-близкия гьол с щуки за тестове. Както се досещате, по наше село големите щуки не се прескачат, но все пак първите проби на вода минаха успешно. 4 щучки за 2 часа, като загрявка преди финала на европейското - доволно! :mrgreen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Айде, със здраве!
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Отмина и тазгодишната ни родопска сбирка. Традиционно компанията беше на ниво, лагера предлагаше 5-звезден лукс, само рибите нещо ги нямаше, но и това е традиционно. :D Те и някоя снимка за цвят, пък догодина живот и здраве - пак! :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от Павел Три »

Че си майстор е ясно и видно ,не ми е ясно защо в темата ти баш майстора е написано в кавички.Мисля че по-правилно е да се пише с главни букви. Хубав разказ ,отлични снимки.Продължавай все така. :drinkers:
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Много приятен риболов се получи тази седмица. Идеята беше да разпънем някъде палатките за уикенда. Знаех, че в реката би трябвало да има пъстърви, но не разчитах много на улов. Едвам се навих да сложа спарващите ботуши в жегата, но нали носех такъм, ей така, от кумова срама взех въдицата да се поразходя. Риболовът се оказа доста динамичен и въпреки маловодието успях да хвана няколко рибки, при това със съвсем прилични размери. Черешката на тортата беше последния вир, където в рамките на 4 подавания хванах 4 риби с размери м/у 30 и 45 сантиметра. :shock:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от daniel defoe »

Риболовна машина си ти :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Две машини, Дани, две! ;) Лева и десна... ама от по-малките машинки. :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

В събота направихме един привечерен риболов с децата. Отдавна им бях обещал да ги водя за риба и при наличието на време, стръв и удобен водоем наблизо, вече нямаше накъде да бягам. Нарамихме телескопи, плувки и всякаква необходима за такъв тип риболов утвар и в 5 следобед бяхме на водоемчето. Забърках малко захранка, незнайно от кога и къде останала, 100 грама шарени белки и сме в боя. Малките спортсмени започнаха в доста прилично темпо да дърпат ситни червеноперки, костурчета и разбира се задължителните слънчаци. Моя милост трябваше да се ограничи до контролно-надзирателни функции, плюс чисто хирургическа намеса при откачането на поредния слънчак, глътнал до г..а. :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
По някое време към нас се присъединиха баща ми, зет ми и неговата щерка, та цирка стана пълен. На децата вече им беше поомръзнал риболова и се заговори за тръгване. Точно в този момент нещо изшляпа във водата, буквално на метър пред нас. Погледнах и какво да видя - щука около килограм. Трескаво сглобих спининга и почнах да замерям туфите с водорасли. На второ-трето подаване имах удар и извадих ситно щукле. В това време гьолчето буквално завря от плясъците на гонещи щуки и за около час и половина успях да дръпна 6-7 рибета. Малки, но пък гъсти! :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
На следващия ден първо дръпнах едно бързо капо на зазоряване на Дунава, а после отидох да проверя как са ситните щуклета, но от тях нямаше и помен, все едно никога не ги е имало. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Много тегав риболов миналата седмица по гръцко. Водата - топла, манджа - много и съответно хищника никакъв го нямаше. Децата се забавляваха с ловете на дребни заргани на бомбарда с бял червей. При повече настояване можеше да се направи приличен риболов.
Изображение

Изображение
Аз упорито търсех рибите на воблери и джигове, но не ги открих. Единствената по-читава риба, която хванах, беше 60-сантиметров зарган, ударил на воблер HOKKAIDO METSUKI 150.
Изображение

Изображение

Изображение
До последно при ваденето си мислех, че е дребна баракуда, но се оказа, че заргана чинно се е зашил за долната челюст на средната тройка на воблера. През останалото време се забавлявах с тия дребосъци на ситни джигчета и клатушки.
Изображение

Изображение
След първите няколко дена, времето съвсем се скапа и риболова хептен го отняма. Еми, наблегнахме на тихите и не толкова тихи трапезни игри и тва беше.
Изображение

Изображение

Изображение

п.п. Ако някой си познае улова, да отиде да си го прибере, че почва да мирише! :lol: :lol: :lol:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Тва би трябвало да е закриването на пъстървовия сезон, поне за мен. :D Поразходих се, хванах и някоя рибка, нищо необичайно не се случи. Дано следващия сезон да предложи повече емоции и по-качествени риби! :roll:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”