Новите приключения на "баш_майстора"

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от Павел Три »

Хвала ти за репортажите ,майсторе. :prayer: .За напред все така да ти върви и все така да споделяш с нас. :smt023 .
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Приятни щучки днеска. :D Още на разсъмване бях на вода. Първият един час - нищо. По съвет на приятел, настоявах основно на повърхностни примамки, но нищо, освен едно празно кълване. Смених с воблер и още на първото подаване ме взе дребна щучка.
Изображение
Последваха два часа без никаква индикация за активност от страна на хищниците, нито при мен, нито при колегите наоколо. :roll: Наближаваше 11 часа, а по обяд трябваше да тръгна към София и в главата ми започнаха да се въртят мисли за поредното полу-капо. Бях решил този излет да настоявам основно на воблери и вече бях извъртял почти всичко из кутиите. :roll: Лека-полека тръгнах да се прибирам към колата, че ме чакаха 2-3 километра път и извадих изпитаното оръжие - Rublex Ondex № 5 с добавено утежнение.
Изображение
Подавам зад водораслите, два оборота и веднага удар! Леко вземане на аванс, свещи, забиване във водораслите - абе пълна програма. :D Хубава щуцка - 60-ка.
Изображение
Малко след това, на път за колата, на идентично място имах и втори удар, този път 65-ца на Mepps Lusox № 3. :D
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от pampasa »

Бравос :wink:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от djago1981kn »

Е браво.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Пле'ен да'ге - обран бостан! За цял следобед само две щуцки и то бебета. Но пък си покъсах на воля, не че съм изненадан, предвид ландшафта. ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Имайки предвид количеството на загубите, които претърпях, чак ми е трудно да повярвам, че някой се е опитвал да търмъчи, но честно казано не се сещам за какво друго може да се ползва долния монтаж. :roll: Не зням куката колко нули е, но за сравнение - оловото е 20 гр., а плетеняка е поне 0,30. :shock:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от takezo »

баш_майстора написа:...не се сещам за какво друго може да се ползва долния монтаж. :roll: Не зням куката колко нули е, но за сравнение - оловото е 20 гр., а плетеняка е поне 0,30. :shock:
Изображение
Кука за катерене на древните, нин'жи ... си мислам.

Бъди внимателен и се озъртай за 'ора с маски на главите и нисколетящи шурикени !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Много се чудих, дали въобще да пиша, че няма много за споделяне, но гледам форума съвсем умрял, та ще взема да кача поне някоя снимка, да има за зяпане. :D
Пристигам на гьола към 7,30 ч., оглеждам се - няма жива душа!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Докато сглобявам такъма, гледам нещо се чернее в краката ми. Викам си "е сега стана игрътъ"! :lol: :lol: :lol:
Изображение

Да, ама не! Измаах де що имах в мене воблери и силикони... и нищо. Накрая сложих "спасителката", та поне да замиришат ръкавиците на риба!
Изображение

От един морски воблер със счупена лопатка си измайсторих много приятен на водене суб-уокър. На пробите се представи отлично, да видим дали и рибите ще го харесват. :roll:
Изображение

В неделя пообиколих плевенските щуки, ама и там само нещялки кълват! :roll:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Местата са като нарисувани за щука, уж имаше и някаква активност под формата на пришляпвания покрай трастиките, ама нъцки! Само един мъник на блесна. :x
Изображение

Имах и едно проследяване на този джърк на Косьо, ама не го взе. :(
Изображение

Еми, тва е. Сега китки нема, така че - те ви гъби!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

ADIDAS, баДка! Сините пръци рулират!!! :lol: :lol: :lol:
Изображение
Пак ходихме по гръчко и па гредъ, даге! Явно толко си можеме... :roll: За почти три дена риболов - два закосени заргана и един калмар. :shock: Имахме късмета да ни влезе дорадо - 4-5 бройки по кажи-речи метър бяха, но никакъв интерес към примаките. Повъртяха се в краката ни, поогледаха какво им предлагаме за ядене и си ойдоха отдето са дошли. :(
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Спокойно, жив съм! :lol: Даже открих, че и с риби! :shock: Цял ден обикалях по реката като прехранен кон, видях половин София и 1/4 Дупница, но нямаше и помен, че в таа бара има риба. Всички колеги, с които говорих, също се оплакваха от липса на късмет. Единствено тандема-адаши Джазмена и Славов бяха успели да набодат доста сериозна риба, но без да успеят да я извадят. С Митко Граховски също си пробвахме късмета на тоя бордюр, но набоденото хайванче беше станало супер мнително и само разглеждаше примамките, без да ги атакува. Все пак на свечеряване "слънцето изгря и на нашата улица" та в интервала 17-17,30 ч. успях да дръпна няколко бързи рибки около нормата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Радостта ми беше двойна - първо, че спасих капото и второ, че рибките излязоха на блесна, сглобена от мен. :D Направих я с тежко тяло и леко листо, за да пробива течението и да може да се води на дълбоко в дебели мазни бързеи. :D
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Днес поредната крайсофийска пъстървова тегавня! Явно наистина е имало прореждане на рибите по време на забраната за размножителния период. :roll: Все пак успех да реализирам три кълванета, две балканки и една американка, за съжаление и трите маломерни. Снимах само "най-голямата". :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
От друга страна излета беше доста успешен - набрах бая примамки. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Ако някой си ги познае - да свирка. Ще пия една бира с мисъл за него и с пожелание да е жив и здрав за да има сили да поработи над кастинга си! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
lglpb
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 3:50 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от lglpb »

много добре "баш майсторе"
А мен най-ме кефи да си хващам на "Доспат"! :fishing1:
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

В събота до обяд с фамилията успяхме да се сборим с обичайните битовизми и следобеда резко скъсах синджира. :lol: След няколкочасово безрезултатно обикаляне из уж перспективни места, вече съм абсолютно убеден, че по време на забраната екипи на "енергото" успешно са проредили популацията на петнистите. :evil: Няма как на места, на които през последните две години съм хванал (и пуснал) десетки риби, сега след 3-4 излета, при почти перфектни условия, да нямам пипвне. :roll: Доколкото чувам от колеги, резултатите от началото на сезона и при тях са меко казано разочароващи... :evil: Най-неприятното е, че никъде не се виждат малки рибки от тазгодишния приплод. :roll:
Както и да е, след първите разочароващи час-два, по залез, слънцето изгря и на нашата улица и успях да дръпна 3 рибки, най-добрата от които беше около 45 санта. :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Първо посещение на албанското черноморие. Не беше лошо, като изключим многото път. За пет дена - 4 посетени града (и села), 1600 км., добра храна, български цени, гостоприемни домакини. Аааа и да не забравя, всички карат мерцедеси, само полицаите са с голф 3-ки. :lol: Откъм риби можеше и да е малко по-добре, ама като за тия пари - толко! ;) Ши наблегна на снимките:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от G.Petkov »

Много добре изглежда на снимките,
Топло, чисто, просторно ! :D

Само километрите не ми харесаха !
Множко ми идват.

Баракудите - три ли са ?
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новите приключения на "баш_майстора"

Мнение от баш_майстора »

Де тоз късмет! Една, ама баята, 105 санта, нямам идея за кила...
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”