Язовир Бели Лом :)

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Язовир Бели Лом :)

Мнение от jamc »

Здравейте!
От доста време следя форума, чета коментари и излети и, макар че имам доста добри излети това лято поради наличието на снимков материал този път мисля, че е крайно време да публикувам един. :)

По принцип съм любител на следобедния риболов. Първоначалният план беше да отскочим до яз. Съединение, да разнообразим малко, защото последните три пъти все ходим на Лома. В момента язовира дава много!

Та отиваме на Съедиение, очаквам фраш, защото е събота, то жив човек няма, за риба да не говорим. Пълен карък! Нивото е паднало с едно 60-70см, рибата я няма никаква, по средата имаше едно оранжево като шамандура, но по-малко, вероятно пак го търмъчат с мрежи.

Та поради липсата на риба и близкото разположение, на горепосочения язовир до яз. Съединение газ с колата до Лома, а там пълно и ти да видиш точно мястото, което ловим последните два пъти празно. :D Иначе яко народ, то едни палатки, от време на време някоя лодка. Само чалгия липсваше, което беше добре :D

Та настанихме се, захранихме, обаче пак мъка. Около нас също дремят. Реших, че няма да стане работата викам я да метна една блесна. Предните пъти така излизаше някоя друга бяла и костур по-дребни, които в момента си плуват някъде из гьола.

Почнах да мятам аз и бам прилична бяла. През това време баща ми почна да разцъква мирните риби, ама все едни дребосъци, предино попчета и уклейки (облез), повечето от които плуват обратно, останалите станаха стръв за бялата риба, която така и не ги хареса. :D

Риболова все така тегав, аз си мятам блесната и взе, че се закачи ей този красавец. :)
Изображение

Изображение

В това време бащата почна да разцъква мирните риби. :)
Изображение

До края на деня хванах още две бели и един петнист разбойник, който заедно с по-дребните уклейки, перчици си плува обратно.
Изображение
Изображение


Този също :D
Изображение

И за финал един залез. :)
Изображение

Моля колегите риболовци да почистват мястото след себе си. Как така можете да вземете рибата, но не можете да си приберете боклуците. Също пускайте по-дребната риба. Предимно хората над 40 стабилно прибират най-малкият дребосък. Все пак, който пуска, той ще хваща отново. :)
Аватар
Христо Рангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 10:19 pm
Местоположение: Търговище

Re: Язовир Бели Лом :)

Мнение от Христо Рангелов »

Поздравления за излета колега , имаш ЛС :)
"The more you know, the less you carry"
Аватар
joroNH
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2077
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Бели Лом :)

Мнение от joroNH »

:smt023
Никога на колене пред когото и да е.
Аватар
hristo2201
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2012 8:14 pm

Re: Язовир Бели Лом :)

Мнение от hristo2201 »

Браво!!! В днешно време на Бели лом какво по хубаво от това да си хванеш въобще някаква риба :) А вие сте ги разбили според мен, и на спининг чудесен резултат!
Иначе си прав - хората не ги е срам да си вземат риба, но боклуците -тц :(
Аз другата седмица имам път към Разград и мислех да посетя Съединение, но явно ще пропусна...
Наслука!
Рибо-love!
Нито е рак, нито риба, но кълве - що е то?
Отг. охлюв :D
Изображение
Аватар
anton jambol
фен клуб-скобар
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 5:02 pm
Местоположение: ямбол

Re: Язовир Бели Лом :)

Мнение от anton jambol »

хубав излет :smt023
Хвани и пусни не бъди алчен
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Бели Лом :)

Мнение от pano64 »

Чудесен излет.
Изображение
Аватар
plamii
фен клуб-скобар
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Юли 14, 2011 11:04 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Язовир Бели Лом :)

Мнение от plamii »

релакс :drinkers:
Изображение

The Best
НощенЛовец
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 5:21 pm

Re: Язовир Бели Лом :)

Мнение от НощенЛовец »

Преди няколко дни минавах наблизо и реших да спра за 5 мин до язовира.Имаше доста хора, но не видях някой да вади, може би защото беше следобедната жега.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”