Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fusion)

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fusion)

Мнение от webfusion »

Колеги от много време се каня да отвора тема за моите риболовни излети, рибар съм от сигурно от 20+ (осъзнати) години иначе съм на 32. От около 2-3 години практикувам спининг защото ми е нужно движение, пък и се запалих по спининга яко. От 2 години чет форума, харесва ми повече от моментите в които не ми харесва особено :) демек харесва ми!
Не съм супер разбирач, но ходя средно по 2-3 пъти в седмицата (дано винаги да е тъка) и се надявам че ще имам време да пиша всеки път след излет... това най много ме притеснява, отварям си тема в която ще публикувам!

П.П след като видях как седят нещата с снимките, ще отложа малко докато направя моето си лично място, мислчя че има и препоръки към администрацията на форума има и по добри варианти колеги :)
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от Redimido »

Стига да си редовен с публикациите, ще е нещо като блог :) Иначе имаш дар слово - не може да ти се отрече. А и ти сече пипето. Ще ми е интересно да видя как вървят риболовните ти подвизи. Успех!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от antivik »

webfusion написа:.............................................................
Не съм супер разбирач, но ходя средно по 2-3 пъти в седмицата (дано винаги да е тъка) и се надявам че ще имам време да пиша всеки път след излет... това най много ме притеснява, отварям си тема в която ще публикувам!

П.П след като видях как седят нещата с снимките, ще отложа малко докато направя моето си лично място, мислчя че има и препоръки към администрацията на форума има и по добри варианти колеги :)
А че кой е казал, че трябва обезателно да се пише след всеки излет....? Аз обикновено събирам материал от няколко излета/кога са еднодневни/ и тогава си правя "съчинението".... инак кога е неколко дневен тогава според зависи.... :wink:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Живко Славов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 10:40 pm
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от Живко Славов »

Супер, градски! С интерес ще следя темата :)
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от webfusion »

Колеги ще стартиран с няколко не много стари излета:
13.06.2014 Марица до Мирово - Плодовитово. Прибирам се в петък след работа, тваря жената и децата и гас към Плодовитово. Стварвам ги за 5 минути и гас на разузнаване с бой на марица, да видя как е хавата.
Цел : распер привечерен :). Разгъван спининга, слагам трила:
Изображение
Цопам 1-2 часа, ма реката мътна голям чак страшна. Става ясно че ще се прибера само с костенурката която намерих на шосето и прибрах да не бъде смлята от някоя кола.
Изображение
Децата я гледат и и се радват
Изображение
пускам я двора има място да живее пре доволно че има и марулка и краставички които не пръскаме :)
Изображение
Та тай де в петък риба не хванах ма разузнах, и установих че марица не е подходяща много за спининг :)
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от webfusion »

И на следващият ден още призори 14.06.2014 гас към моято любимо място на марица в окръга Първомай - Любеново.
Пристигам разпъвам с тежкият спининг за распер, голямо цопане 1 час, нанай си распер :)
Сменям с малкият авид лайт и почвам с него... ми само едно малко кефале:
Изображение
Изображение
Изображение
Това до към обед, ся кво да прайм местя се на река мечка , която се влива точно на това място в марица. Малката река има много кефалчета и кефали и обикновено в такива ситуации е по добрият избор,и тя мътна и кървава дето се вика ма дребосъците не закъсняват:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Така завърши излета на 14 ти с около 10 удара на малки кефалчета, естествено са пуснати обратно, не правя снимки на пускането защото не съм предполагал че ще поствам тука съответно за мен самият смисъл няма. А и телефона за 1200 лв си е риск като се има на предвид че съм обикновено сам.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от antivik »

Малки - големи важното е че гиима, а това със снимането верно си е голям зор, и мен ми се е случвало да удавя някой и друг телефон покрай него.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от webfusion »

15.06.2014 Сутринта се успивам, ставам към 5 часа, чисто съм се успал хахаха. Взимам братчеда и гас към Асенов град дестинация р. Чая. Искам да лова пъстърва!!!!! Викам си то има балканка и ако е останала и от състезанието някоя не хваната ЩЕ Я ХВАНА АЗ ДАЖЕ ЕДНА ДА Е. Не сме ходили на тези места малко лутане и из града братчеда иска стръв жива! Към 6 и 20 сме на реката, първоначално сме след вторият тунел нагоре. Реката ма изобщо НЕ подходяща за спининг голям, бърза и супер мътна:) ма няма назад:
Ей ма мен имаше кои да ме снима :)
Изображение
еи реката
Изображение
ей и братчеда оправя такъма:
Изображение
Започна голямот цопане без никакъв ефект естествено при вида на реката, ма нали сме упорити пък имаме и само 5-6 часа че тр. децата жената да взимам и да се прибираме в ст.загора. Аз с едни ботуши дето бяха с кичета и паднаха ходих сигурно 2 км в реката като патка да не падна че се парзаляха супер много и така , при положение риба няма се местим гас по на горе :
Изображение
Изображение
И то нагоре пак същото, освен че успях да скъсам две блесни на мепс + един воблер на рапала нищо друго интересно не се случи. Ми тогава гас надолу преди това съоражение:
Изображение
Започваме да цопаме и да газим яко, аз като умник минах цялото циментово корито с риск да са пребия кат куче:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ОП. РАК, взимам го да го покажа на децата, след това го пуснах в плодовитовската река да си живурка
Изображение
Изображение
и пак снимки
Изображение
Изображение
Изображение
На това място беше единственият удар на братчеда и то да вземе да му скъса пак, да ти и късмета :)
Изображение
И така разбрахме че риба няма да хванем само с ходенето ще си останем, ма има още 2 часа до обед. Брадчеда вика да идем на един язовир дето не съм ходил отдавна вика голям е, ей ей ся я убихме ве. Язовира се зове 40-те извора:
Изображение
Язовира много красив изглежда супер чист, обаче на малко по долните снимки ще стане ясно. Питам веднага един рибар ква риба има, то ясно почва се. Момче има сом има костур има бяла риба БЕ САМО ДЕТО РИБА ТОН няма :)
И ей ма готов за бой:
Изображение
Това ако се загледате в средата на снимката точно са диви свине:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тай ся на тая снимка и обърнете ОГРОМНО внимание, тука на квадратен метър имаме 3 умрели едри каракуди, така не е проблем, проблема е че на всеки квадратен метър по цялата обиколка на язовира има поне по 3 умрели каракуди и то едри. Звъня на един познат рибар в асенов град и викам Кольо бе тоя язовир много риба измраля има кво става тука, от него разбрах че рибата е изтровена жестоко преди две седмици . Егати и късмета и жалко за рибата. бе тонове имаше умряла бе много, такова нещо не съм виждал чак
Изображение
И така приключихме няколкото дена ходене с много разходка малки риби, рак, костенурка и умряла риба:)
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от webfusion »

И аз мирен понеже не мога да седя 18.06.2014 към 16 часа нещо усещам в офиса как ма стяга шапката, то проблеми с хора, проблеми с клиенти, данъчни!!! Викам си бе я свободно на всички, прибирам се жената ма почва ей не са спря болен си кихаш, две деца имаш няма ли да им обърнеш внимание ве, няма ли да са спреш, оп жена свободдддно и гас към р. Сазлийка (сазлия, не я знам точно как се води) около с.Ръкитница, в тази и област съм за първи път. Пристигаме на реката изглежда културно голяма и леко мътна, не съм сам с БАТ НАСКО :) и ей ма:
Изображение
Изображение
Избирам примамките, прибирам в кутията "бърза връзка" и се започва цопането:
Изображение
Изображение
Една хубавица, тоя път няма опасност за живота и няма да се меся :0
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Имаш много на брой удари, ма рибите не ставаха за ядене само за пускане, реката ми хареса, установих че с авида на 2.44 много зор видях и др. път тр. да дойда с примиерката на 1.82, щото за няколко бройки щях да го счупя докато се връ из храстите. Паднах около 5 пъти заради ботушите, забрайх репеланта, комарите ма изядоха и имаш супер много коприва висока пък бях по къс ръкав хахаха. БЕ С ЕДНА ДУМА СУПЕР РИБОЛОВ ЗА 4 ЧАСА
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от webfusion »

21.06.2014 г. предният ден валя из ведро, викам си ся събота е нищо че валя то ми може на р. Съзлийка да не въляло пък знай ли човек... Бе я да мръдна малко аз, набързо се обличам зареждам джипа и беш към реката. Близко ми е просто, не че ходя често :) Реката естествено като голяма боза :) Слезнах по-надолу под магистралата да видя как са местата
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
избора на спиниг тоя път, пак малко дълъг дойде ма по се ядваше
Изображение
Любимата ми примамка в любимата разновидност
Изображение
Изображение
Ей такива пакостници.
Изображение
И така, след това ходих до долното село не помня как се казваше да разгледам, и се прибрах. Риболова беше много слаб, буташе най много на мепс 00 аглия мисля жълта, имах доста удари но не се закачаха, останових проблема, понеже макарата е нова и навих на нея едно плувкарско меко влакно което намерих в мазето, престън за 13 лв което се разтяга супер много и това с пръката примиета с ул акция (мека кат сополче) нямаше как да се закачат рибите, просто липсваше само-засечката.
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от webfusion »

Викам си ся вчера не можах да се накефя, заслужавам ся да ида и в неделя малко, ма малко после ще гледам децата, ще ги изведа САМ на парка ( дето има детски кът и моя да пия бири с мезе :) ) . Тай де викам си бе ще ида сутринта рано ма къде и за какво. Мисля и решавам направление река Лешница, в горната и част преди да почне резервата точно, село Ясеново (ст загора -> казанлък -> дунавци -> ясеново). В 10 събота звъни телефона, имаше един човек да ми дава едни пари вика ще дойда до стара загора към 9 часа, ЕЙ ТОК ма удари ей, ма кво да са прай бинеса първи. На реката съх хващал ма не на спининг, ми на старият метод, пръчка от 10 лв, макара или без макара, кука и скакалец, муха, пчела кото има по реката, на спининг с белсни и воблери сефте на нея!
22.06.2014
Викам ще закъснея малко ей тоя дойде по обед ей полудях направо. Ма викам си парка може да го пропусна ма ПЪСТЪРВАТА НЕ, в 12 часа на обед излитам кат летящият холандец, късно рибата вече е закусила ма знай ли човек мой да има някоя дето да не яла още хахах. На джипката и се взе акъла направо от ръчка, спряха ма полицаите държах се културно пуснаха ма пичовете:) . Стигам до мястото не му мисля много влизам направо в гората с джипа да мои да не губя време че няма:
Изображение
Изображение
Викам си ся в ей туй вирче ще има поне 100 пъстърви между коло и две кеила !!!! :0
Изображение
хвъргам с мепс един.... м нищо, хвъргам още 10 пъти нищо, леко започвам да се разочарован, скрит съм влакното 016, блесните хубави вира супер. Хвърлям пак тоя път оставам блесната да потъне и завъртам, оп удар, пръчката са гъне се едно е 1 кило, викам си ся и ако е пъстърва. Оп ето я тая малка убавица (50 грама).
Изображение
поставям я внимателно, фото и да бега. Тръгвам на горе от втора:
Изображение
пак от големите около 100г. снимка беш.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И още една две снимах с риск за телефона, че миналата година съсипах един за 1000 лв тоя малко по скъп ма немй тр се снима.
Изображение
Изображение
тая последната я биваше повече ма пак малка. Тя пръчката понеже е сополче докато я видя имам чувството че е голяма то и затва съм взел пръчката де.
Изображение
И тва беше един чудесен 4 часов риболов за пъстърва в изключително красива река, с около 6 хванати.пуснати и три изтървани докато се мъчих да ги снимам както и два не реалезирани удара.
Супер си изкарах естествено надран и нажулен, пак с ботушите без подметки паднах два пъти гъза ми син, коляното и едната ръка ма БЕШЕ ИДЕАЛКА и моише да удари някоя едра да я занеса на децата ма аз имма да ходя специално за пъстърва поне още 100 000 пъти докат съм жив де.

Между тия излети дето ги пуснах днес имам и още едн два мисля ма не съм ги снимал, викам толкова за ся, може да пусна някои стар има от копринка зимата много че има и риба доста и около 50-60 други дето са снимани в близката година, ма за кво стари то и нови ще има, ще видим само да имам време че ми е кът пък и докато пишех мойше да мръдна малко нейде ЗА РИБА! :)
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от Redimido »

Яко...ама си личи от всякъде че не те свърта грам! :) Като гледам из какви шубраци ги дебнеш - Щирлиц ряпа да яде пред тебе.
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от alankulu1987 »

Браво колега ;) Много добри репортажи !
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от Баш Щукар »

Браво, и снимки хубави, и репортажа добър! Евала! :smt023
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболовните слуки и неслуки на Валентин Кичуков (Web Fus

Мнение от chirusa_bg »

Много успешни излети ти желая, с удоволствие ще ги чета. :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”