25 часа екшън...;)

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

25 часа екшън...;)

Мнение от Vesko1 »

Здравейте пичове.
Тази седмица отново бях на вода...верно за около 25 часа ,но съм доволен и от резултата и от релакса.Знаете ,че ние на платено не ходим а само на диво и затова бях скептик-шаранджийството с еднодневен излет не става,трябва си време ,нерви и чакане.Но ,когато колегата ми каза ,че в събота заминава сам,даже си беше подготвил лодката за захранка...нещо ме жегна и реших на часа да тръгна с него...верно в понеделник съм на работа но викам си поне за бивака ще му помогна и един 2 мача ще гледаме заедно да се насвирим подобаващо на чист въздух.
Речено..сторено в 9,10 сутринта натоварихме и двете коли до тавана и отцепихме посока....е това вече е тайна.
На късметлийската чешма спряхме да напълним тубите с вода....тая вода е магическа,пием ли от нея ,гребем като японски багерчета после.. :lol:
Изображение

Малко след 10,30 бяхме на местоназначението...и какво да видим ,цяла тумба колеги от Асеновград се разположили на готиното място,заформили 2 бивака...а за нас останали шубраците.Викаме...нема се отказваме ...и набутахме стойките във водата,тя рибата къща няма дето се вика.Колегата нашиба неговата изцяло във водата...което значеше ,че при всеки рън трябваше да сменяме резервен комплект гащи после...добре че си бях взел повече чифтове... :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Някъде към 12,30 бивака беше готов ,пръчките опънати и почнахме с лек обяд ,гарниран със "огнена вода" и бира
Изображение

След малко дойдоха и колегите от Асеновград на проучване,казаха че за 3 дни изкарали само едно шаране към 2 кг....хвърляли на царевица КУК.Само че ние хвърляхме на съвсем друга стръв...и резултатие не закъсняха.до 16,30 имахме вече 2 риби -2,5 и 3 кила .И веднага колегите дойдоха да ни питат за монтажа....не скрихме ,казахме им,дори лично им направих един монтаж пред очите по него да си правят останалите.
Към 18 ч...зверски удар на пръчка на колегата...докато прецапаме до приводнената му стойка...шарана взе 20 м аванс...колегата го засече ,аз отидох за лодката..но след малко чух няколко псувни...шарана беше скъсал куката и от повода беше останало само това..

Изображение

И тогава почнахме и двамата да псуваме...шаро отново ни беше надхитрил-завират се веднага в драките ,хайванчетата и не го ли засечеш до 5-тата секунда-...шанса ти става нулев.
Последва серия от още 2 шарана, но към 2 килограма по малки
Ето няколко снимки за цвят,то и време нямахме да снимаме всички

Изображение

Изображение

Изображение
Към 21ч нещата се поуспокоиха и седнахме уж мач да гледаме...ма то акъла ни все в стойките,ушите ни все нащрек дали аларма ще запее..

Изображение

Е не запя...но пък ни дойде една неканена гостенка,който по никакъв начин подушила манджата...не поиска да си отиде.
Изображение

Изображение

Накрая след като изяде 2 кюфтета ,1 филия хляб и доста картофи...тя ..си замина надавайки крясъци от благодарност...
Изображение

Нощта си мина в сън...но сутринта към 6,30 вече на ред беше моята стойка...1..2..3 риби за час извадихме...айде разпъвай...таман разпънем нов удар..овъртолихме се като шугави овци,то и още не бехме изтрезнели дето се вика....

И тогава чувам отчетливо писухане....гледам едната пръчка развива аванс а обтегача счупен и изтръгнат от стойката...бая удар е било...НО грешката си е моя..без да искам съм затегнал обтегача на маХ и при удара рибата го е счупила и ..толкоз.Е това остана от него


Изображение

Влезнахме с лодката да вадим мутанта,но той вече се беше увил около някаква драка и не рачи да помръдне...стигнахме до него,взех да го вадя виждаме го на метър дълбочина но заедно с него нагоре върви и една подводна върба...сухи коренища.Решихме че е опасно за лодката,срязахме влакното и ..по живо по здраво .
Извадихме още няколко шарана и така бройката стана общо 9...за 20 ч.Радвахме се най- вече че не сме капо,защото съседите ни..дори и с новите монтажи нямаха удар през това денонощие.
Но...тя рибата къща няма,просто се беше спряла на вечеря при нас... :lol:
Та така завърши този 25 часов уикенд за мен....а колегата ще остане до вторник там , да си прави кефа на маХ.Благородно му завидях на тръгване...но такъв е живота..няма пълно щастие.
НАСЛУКА КОЛЕГИ!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от Златев »

Нищо не разбирам от шаранджийство, ама много ви се накефих на излета! А и такива хубави дивачета!...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от batceco »

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :smt038 :smt038 :smt038
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от kolev »

Колега, би ли споделил какъв модел е заслона и стабилен ли е на вятър?
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от Vesko1 »

kolev написа:Колега, би ли споделил какъв модел е заслона и стабилен ли е на вятър?
Ето линк колега,навеса е Outwell Tarp Sage Green,силно го препоръчвам,абсолютно мобилен,бързо сглобяващ се издържащ на изключително силен вятър...НО малко скъпичък за жалост .Е хубаво-евтино няма.
http://www.campingrocks.bg/bg/product/2 ... sage-green" onclick="window.open(this.href);return false;
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
s.garnoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 6:30 pm
Местоположение: ПАЗАРДЖИК

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от s.garnoev »

Супер репортаж и риболов.Другия път за повече дни. :smt038
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от Баш Щукар »

супер, браво! :smt038 :smt038 :smt038
besttop
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:14 pm
Местоположение: Кърджали/Стара Загора

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от besttop »

Веско, имаше ли много хора , че и аз искам да отида на това място.... Въпроса ми е дали има свободни места, иначе ми стана ясно къде е....
Христо - наслука на всички
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от Vesko1 »

besttop написа:Веско, имаше ли много хора , че и аз искам да отида на това място.... Въпроса ми е дали има свободни места, иначе ми стана ясно къде е....
Хора си имаше през цялото време и сега има,нали писах че се наложи да разпъваме между върби в екстремни условия.Затова и едрите екземпляри или се откачаха или късаха,защото докато отидем до пръчките минават 20-30 секунди....а шарана не чака никой...взима аванс и в драките директно...и от там няма вадене вече.
Това място просто празно не остава,но ако искаш иди и провери..ако е свободно..действай.
Наслука.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от Redimido »

Веско, машини сте, брат ми!!! Нема такъв късмет и рахатлък....образцов риболов!
kartal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 3:54 pm

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от kartal »

Vesko1 написа:
besttop написа:Веско, имаше ли много хора , че и аз искам да отида на това място.... Въпроса ми е дали има свободни места, иначе ми стана ясно къде е....
Хора си имаше през цялото време и сега има,нали писах че се наложи да разпъваме между върби в екстремни условия.Затова и едрите екземпляри или се откачаха или късаха,защото докато отидем до пръчките минават 20-30 секунди....а шарана не чака никой...взима аванс и в драките директно...и от там няма вадене вече.
Това място просто празно не остава,но ако искаш иди и провери..ако е свободно..действай.
Наслука.
Не мога да разбера това място къде е ? :( пиши на ЛС,ако искаш де. :)
К,вото нещеше,нещеше и изведнъж...спря
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от Vesko1 »

kartal написа: Не мога да разбера това място къде е ? :( пиши на ЛС,ако искаш де. :)
Градски..то това е целта ,другите да не разберат къде е мястото.Затова и съм рязал снимките,бреговата линия да не се вижда.А за теб съм сигурен ,че веднага си се сетил къде е...ти там района си го знаеш като петте пръста... :wink:
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от webfusion »

Добър риболов, добър монтаж!
Аватар
stoj40doc
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 4:00 pm
Местоположение: Разград

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от stoj40doc »

Браво, страхотен излет !!!
LONG LIVE ROCK AND ROLL
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: 25 часа екшън...;)

Мнение от Дилян »

:smt023
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”