Спининг по р.Искър

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

Така ....браво , а неделята ако сте към мен , може да се включа и аз...
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
aphala
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:26 pm
Местоположение: София

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от aphala »

Колеги, някой може ли да даде актуално инфо за дефилето от днес. Размътила ли се е реката от валежите или е с добра видимост?
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

aphala написа:Колеги, някой може ли да даде актуално инфо за дефилето от днес. Размътила ли се е реката от валежите или е с добра видимост?
Своге - Лакатник , ами на места е по - мътен на места не -при силно желание .....става ..
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
aphala
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:26 pm
Местоположение: София

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от aphala »

Благодаря за инфото.
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Здравейте колеги,

Вчера (24.07) ми се откри възможност да направя едно почти целодневно излетче, заедно с един приятел.
Без много да се бавим, към 9:00 вече бяхме в района на Зверино и започнахме с мокренето на воблерите и блесничките :fishing3:
Съжалявам, че не се сетих да снимам, иначе намерихме едно чудно местенце за спининг. За съжаление успеха не беше голям - само 1 кленче за около час "работа" :) Решихме да сменим мястото и започнахме да се движим в посока Лакатник. Спряхме се на 4-5 познати местенца, на които хванахме още 3-4 кленчета. Общо взето доста вяло стартира риболова, а жегата все повече и повече натежаваше. Но в никакъв случай не сме мислили за отказване, все пак деня беше определен за риболов :)
Стигнахме до едно любимо място в района на гара Бов, от там е и първата снимка за деня:
IMG_0300.JPG
На това място хванахме 2 кленчета и решихме да сменим мястото отново.
Отново бяхме в района на Бов, на друго познато място - тук вече нещата започнаха да се променят - за около час, 4-5 добри кленчета и малко преди да тръгнем за ледващата дестинация, хвърлих блесната почти на отсрещния бряг, под едни дънери....Първо завъртане и бааам :) :fishing6: - Тук усетих, че явно ще е нещо голямо, добра борба падна...Вкарахме и кепа в действие, а малко преди рибата да стигне до брега, забелязах, че борбата не е същата като на клена - бягане на всички възможни страни, аванса в действие....За миг се показа и на повърхността... Мдаа, вече бях сигурен, че не вадя клен, ами....Ето и снимка с красавицата, която веднага след това беше пусната обратно:
IMG_0302.JPG
И така, това беше първата ми пъстърва в р.Искър, с което вече си затвърдих мнението, че всичко може да се случи по тази река - след успехите с щука и сомчето (по-назад в темата), сега и тази красива пъстърва. Ами, това ми беше достатъчно общо взето - деня придоби смисъл :)
Както и да е, след това вече се преместихме в района на Своге, където хванахме още 5-6 кленчета, които също бяха пуснати обратно :)
Пускам още няколко снимки:
IMG_0303.JPG
IMG_0304.JPG
IMG_0305.JPG
IMG_0306.JPG
Общо взето, чуден излет се получи. Изгоряхме от жегата, но вечерта пък успяхме да компенсираме с по няколко студени бирички :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: .
Надявам се скоро да мога да се измъкна отново, за да мога да направя пак риболов и да пусна още някой репортаж.
Поздрави!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Привет, колеги!

Изскочи ми една възможност за бързо излетче преди 2 дни и без много да се замислям, взех въдицата, такъмите и газ към реката. Времето беше "рибарско" - мрачно, припръскваше от време на време, но се бях екипирал с гащеризона и якенце, така че дъждеца нямаше как да ми попречи :) И така - бях за малко в района на Бов и след това около Своге. От 9:00 до към 13:00 - не кой знае колко успешен риболов, хванах 5 кленчета, които разбира се си плуват обратно в реката. Едното рибе беше доооста добро, мога да кажа даже, че е един от най-големите клчнове, които съм хващал по реката. Можете да го видите на снимките. Качвам няколко снимки, дано ви харесат.
Общо взето съм доволен, защото успях да релаксирам :) Надявам се, че ще мога да направя един по-сериозен целодневен излет в следващите 4 почивни дни към края на месеца.
IMG_0435.JPG
IMG_0436.JPG
IMG_0437.JPG
IMG_0438.JPG
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
Ето го и хубавеца :)
IMG_0445.JPG
IMG_0447.JPG
PAngelov2
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 11:39 am

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от PAngelov2 »

Къде по реката мога да отида този уикенд не съм ходил до сега натам. Ще съм много благодарен !
Аватар
achocom
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:28 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от achocom »

Привет колеги. Искам да попитам в участъка между Пасарел и Кокаляне позволено ли е да се лови и излиза ли нещо на спининг.
България ни е една - нека да я пазим поне ЧИСТА! :fishing3:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от lusienn »

Позволено е,ама не знам дали излиза

Пробвай,има вероятност да удариш

И Балканка.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
achocom
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:28 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от achocom »

Мерси.
Днес бях по дефилето мътна и висока вода от дъждовете сигурно. Около Владо Тричков колкото и да упорствах капо, стигнах до лакатник и там вече беше както си трябва, само дето нямаше по едър клен от 25см но пък за сметка на това излезнаха доволно бройки. Главно на златист и бял мепс аглиа 1 и 2.
България ни е една - нека да я пазим поне ЧИСТА! :fishing3:
Аватар
aqwa_81
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 3:57 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от aqwa_81 »

Колеги, някой ходил ли е по дефилето скоро?
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”