Спининг по р.Искър

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от баш_майстора »

Важното е, че си опитал и да продължаваш да го търсиш. В средата на лятото имах уловени две хубави пъстърви в два поредни излета. Същите тези две риби ми се бяха вдигали и удряли, но без да се закачат, преди горе-долу година. Предполагам са едни и същи рибите, щото познавайки реката не вярвам на тези места да има повече от една такава риба. Та през последната година редовно си ги преслушвах тези места и ето че най-после късмета ми се усмихна. Та мисълта ми е, че ако си достатъчно упорит и разбира се дискретен по отношение на мястото, рано или късно ще се видите със сомето. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Разбира се, ще продължавам. Интересна и поучителна история имаш, наистина :)
Може да се каже същото и за мястото със сомчето - това място го нацелихме и съм сигурен, че там има още, с оглед на изпуснатите след това. Интересно е, че може би другите колеги не го знаят, или поне не го знаят много от тях. Винаги като мина от там, няма никой :) Рано или късно там ще имам хубав удар и голям изваден екземпляр - сигурен съм :) Няма да се предам. Същото се отнася и за едно друго място, където имах 2 пъти изпуснато нещо голямо - 3ти път се закачи и точно преди да влезе в кепа, поне го видях - приятна щука (около 3-4 кг.) Всеки път след това опитвам и рано или късно ще я хвана и нея :)
Поздрави!
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

Нещо застудя, и темата опустя :roll: :!: Аде да се престрашим идващия уикенд!?
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Спининга по реката май няма да е толкова актуален в следващите няколко месеца :(
Аз май ще сменя такъмите за зимния сезон... :)
Ти какво мислиш?
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Бат Стан »

mblagoev написа:Спининга по реката май няма да е толкова актуален в следващите няколко месеца :(
Колега, според мен не би трябвало да има проблем да си ловиш на спининг в дефилето поне до средата на ноември, че и след това. Проблемът за този период на годината е, че кефалите се групират на определени места, искат повече търсене и кълват предимно на воблер. Но пък излизат по.-редки, но по-едри риби.
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Бат Стан написа:
mblagoev написа:Спининга по реката май няма да е толкова актуален в следващите няколко месеца :(
Колега, според мен не би трябвало да има проблем да си ловиш на спининг в дефилето поне до средата на ноември, че и след това. Проблемът за този период на годината е, че кефалите се групират на определени места, искат повече търсене и кълват предимно на воблер. Но пък излизат по.-редки, но по-едри риби.
Най-вероятно е така.Но пък от края на септември до преди 1 седмица, преди да стане студено, ходих няколко пъти..Търсих и обикалях доста, редувах доста воблери, които лятото ми донесоха доста успехи...Ходих на места, където мисля, че се събират кефали, но...Резултата е доста слаб..Както и да е, няма да зазимявам спининг комплекта, може и да се пусна уикенда ако ми остане време, пък...каквото сабя покаже! :)
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

mblagoev написа:Спининга по реката май няма да е толкова актуален в следващите няколко месеца :(
Аз май ще сменя такъмите за зимния сезон... :)
Ти какво мислиш?
Аз от опита който имам (не е голям ) смятам , че в нашия район зимата е трудно на спининг. Няма да се откажа да я търся, даже още тази неделя ще повъртя.
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

d.n.mihaylov написа:
mblagoev написа:Спининга по реката май няма да е толкова актуален в следващите няколко месеца :(
Аз май ще сменя такъмите за зимния сезон... :)
Ти какво мислиш?
Аз от опита който имам (не е голям ) смятам , че в нашия район зимата е трудно на спининг. Няма да се откажа да я търся, даже още тази неделя ще повъртя.
Колега, има ли някакъв резултат?
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

На спининг не!!! Реката беше мътна и дори не го сглобих, пробвах на стръв и хванах четири кленчета само.
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

Колеги какво става??? Някакви разходки правите ли ? Аз днес направих една отсечка от 5-6 км. ама нищо не пипна! Май ще спирам зимата в тоя район да ходя!?
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

d.n.mihaylov написа:Колеги какво става??? Някакви разходки правите ли ? Аз днес направих една отсечка от 5-6 км. ама нищо не пипна! Май ще спирам зимата в тоя район да ходя!?
Мдаа, и аз май ще зазимявам поне спининг комплекта. Мисля тези дни да отскоча, да пробвам и на стръв какво е положението :) :fishing8:
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Стонин МаХенд »

Да мине зимата и на пролет се присъединявам и аз към групата :)
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Стонин МаХенд написа:Да мине зимата и на пролет се присъединявам и аз към групата :)
Нямам търпение вече да свършва зимата :)
:fishing10:
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

И аз, и за това в неделя на 13.01., ходих да помятам беше слънчево, топло и много приятно, ама не си е като лятото....
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Стонин МаХенд »

Хвана ли ?
Опитвайте много бавни проводки, почти в покой да е воблера, но да има игра.. с дълги паузи..
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”