Спининг по р.Искър

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Здравейте колеги,

Нов съм във форума - може би от около 1-2 седмици съм тук и до сега само се "образовах" - изчетох много интересни и полезни теми и накрая реших, че не е много честно само да чета, без да споделям и аз. Та така - да споделя каква ми е идеята:
По принцип съм от Своге, което предразполага към риболов предимно по р.Искър и за това кръстих темата така. Мисля да споделям по-интересните ми излети тук - надявам се да се получи добре. Ще практикувам предимно спинингов риболов. До момента нямам много големи успехи в реката - ходим с приятели когато ни остане време тук-там в района между Своге и Лакатник.
Последната случка, която ме "дозапали" по спининговия риболов беше от преди 2 седмици, в района на Своге. След работа решихме да прескочим с един приятел за 1-2 часа преди да се стъмни, да видим какво е положението. Той си ловеше на плувка, а аз реших да пробвам да повъртя блесните малко. Хванах едно малко кефалче, което пуснах обратно. Последва може би около час затишие, докато при едно мятане почти на брега отсреща, още при завъртането на блесната усетих мощен удар - казах си: "Тук ще има нещо голямо". Започнах да навивам, нямаше много голяма съпротива, но беше доста тежко. Може би мина половината разстояние преди брега и последваха 3 много силни удара, при които пръчката не знам как не се счупи и приятеля с който бях веднага взе кепа...За съжаление, тук разбрах каква ми беше грешката - не бях пуснал аванс (не знам защо, но аз съм си виновен) и след третия удар всичко свърши - дотеглих си единствено влакното...
И така, няма да ви казвам колко ме беше яд след това..Но, в крайна сметка човек се учи от грешките си..След този излет реших да сменя такъмите, като се оборудвах с:

1. SERT EXCEED SPINNING 2S 2.10м.
2. Ryobi Ecusima 2000
3. Влакно Focus Spin Master 0.18мм.

Та така, макарата вече е при мен, а днес очаквам пръчката и влакното. Оборудвах се и с различни видове блеснички - ще стартирам с тях, а с течение на времето ще си набавя и воблерчета.
Мисля в събота и неделя (или поне единия ден) да направя сефтето на оборудването и ще се върна тук да ви информирам какво съм направил :) Наслука на всички! :drinkers:
Последно промяна от mblagoev на Чет Юли 24, 2014 11:05 am, променено общо 1 път.
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Баш Щукар »

Успех! И да направиш снимки! :drinkers: :D
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Благодаря! Задължително - дано да има и какво да снимам :) :lol:
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от SBANKOV »

Ей новобранец, измисли как да слезем до водата на Прокопаник, там е фул с риба, снощи пак спирах да гледам и кефала гонеше яко. Свеки ден Пътува от София за Своге и обратно, така че може да измислим един риболов заедно по свогенско.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Аз също пътувам всеки ден Своге-София и обратно :)
За Прокопаник - виждал съм само под ВЕЦ-а, че винаги има хора, не съм ходил още там да пробвам. За горе - ще се опитам да проуча как става номера, дали изобщо можем да слезем и да ловим там. Нещо ми се струва, че брега е доста стръмен и няма места, където да стоим и да ловим, но ще разпитам. Може би варианта е ако минем от другата страна, има път, който стига до там... :idea:
Аватар
forever_2pac
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 4:29 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от forever_2pac »

Пич, тая тема не е за тука!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Що? Както писах по-нагоре, тук ще споделям излетите си по реката. Не виждам къде е проблема...:)
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от daniel defoe »

mblagoev написа:... Започнах да навивам, нямаше много голяма съпротива, но беше доста тежко. Може би мина половината разстояние преди брега и последваха 3 много силни удара, при които пръчката не знам как не се счупи и приятеля с който бях веднага взе кепа ...
по пъстър начин обрисувано :supz:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от SBANKOV »

mblagoev написа:Аз също пътувам всеки ден Своге-София и обратно :)
За Прокопаник - виждал съм само под ВЕЦ-а, че винаги има хора, не съм ходил още там да пробвам. За горе - ще се опитам да проуча как става номера, дали изобщо можем да слезем и да ловим там. Нещо ми се струва, че брега е доста стръмен и няма места, където да стоим и да ловим, но ще разпитам. Може би варианта е ако минем от другата страна, има път, който стига до там... :idea:
Да ама аз пътувам от София за Своге и обратно :mrgreen:
Иначе това което ти е ударило много прилича на сомски удар, а и там знам че някой беше извадил сом 6кг. преди две седмици, в офиса два часа се разправяха за тоя сом.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от hristo94 »

Здравей колега.Имаш ли инфо какво излиза на блатото на Своге и по реката Бов и Лакатник.На блатото съм ходил отдавна и даваше каракуда.
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

hristo94 написа:Здравей колега.Имаш ли инфо какво излиза на блатото на Своге и по реката Бов и Лакатник.На блатото съм ходил отдавна и даваше каракуда.
Аз до сега на блатото не съм ловил. Скоро минавах покрай него, но ми се стори, че водата е покрита изцяло с някакъв зеленяш :) Искъра около и след блатото е далеч по-примамлив вариант според мен..Уикенда ще обиколя района и ще споделя след това какво съм направил. Ще кача и снимки :)
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mita4eto »

forever_2pac написа:Пич, тая тема не е за тука!
Опаааа, как па реши, че темата не била за тука?!!! Колегата е постнал своят излет (надявам се и бъдещи такива) точно в правилния раздел (да, има специализиран раздел за спининг, НО текущият раздел е за ИЗЛЕТИ!!!), така че недей да го режеш за измислени "грехове"!!!

Пожелавам при следващия излет тоя дзвер, дето ти е "подсказал" за аванса да присъства на поне няколко твои снимки :D Успех и все повече излети!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
freeman.bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 11:10 am
Местоположение: Плевен

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от freeman.bg »

Добър комплект си спретнал. Успех в спининга.
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от refab »

Аз не съм чак толкова вещ по спининговия риболов, но съм минал само на плетено влакно - факт, който изигра решаваща роля през 2009 г. когато ненадейно се оказа, че блесната е поета от еднометров сом (в река Искър, след Зверино). Пуснах го обратно сома, тогава. :)
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от stankof »

Добре дошъл колега!
Хубав комплект си спретнал,да ти е честит!
Дано извадиш доста риби с него а и някой искърски трофей,но не забравяй за аванса вече :mrgreen:
И да показваш рибки и красоти тук.
Наслука!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”