Спининг по р.Искър

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от hristo94 »

Браво колеги.Аз последно ходих на Искъра на Бов, когато беше голяма реката и доста мътна на плувка няколко кротушки и уклей, а на дъно една черна мрена, интересно удари на доста голям земен червей като за сом учудих се че е успяла да го захапе и да се хване на куката . :D .Но както и да е бяла мряна видях един колега миналото лято на вец Оплетня хвана на дъно на торен.Мислех че ги има от Роман надолу явно се е завъдила и по дефилето.Искам да питам ако е удобно и знаете места за риболов на щука от Бов надолу до Черепиш дали има защото смятам да направя скоро време излет.Места за плувка и дъно защото почти не ловя на спининг но гледам че спининга май е най резултатен по Искъра.Поздрави и Наслука.
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

Места да искаш... Има под и над всеки ВЕЦ, както в езерата им така и между тях по реката. Щуки съм виждал и в езерата и в бързея лятото но според мен са редки така, че когато реши да те намери ще те.
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от hristo94 »

Благодаря за информацията колега остава сега да пробвам как е положението по вецовете след Бов.
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

hristo94 написа:Благодаря за информацията колега остава сега да пробвам как е положението по вецовете след Бов.
Аз за тази неделя 12.10. планирам един излет някъде по вецовете, та ако искаш пиши.
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

d.n.mihaylov написа:
hristo94 написа:Благодаря за информацията колега остава сега да пробвам как е положението по вецовете след Бов.
Аз за тази неделя 12.10. планирам един излет някъде по вецовете, та ако искаш пиши.
А пък аз мисля събота да се пусна малко на спининг, да обходя района от Елисейна до Бов. Неделя няма да мога, но тъкмо ще има риба и за теб :D :drinkers:
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от hristo94 »

Няма да мога този уикенд.Наслука в риболова и пишете какво дава по реката и вецовете.
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от stankof »

hristo94 написа:Няма да мога този уикенд.Наслука в риболова и пишете какво дава по реката и вецовете.
По вецовете дава основно ток :smt059
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

stankof написа:
hristo94 написа:Няма да мога този уикенд.Наслука в риболова и пишете какво дава по реката и вецовете.
По вецовете дава основно ток :smt059
А на '' Прокопаник'' дава и всякакви видове боклуци-каквото може да довлече реката от София до Своге. Голямо разнообразие има :twisted: :evil: :evil: :evil:
xborox
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Авг 24, 2004 8:06 pm
Местоположение: Varna&Sofia
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от xborox »

То да беше само реката )-: Напоследък и дивите доскоро места се напълниха с боклук, донесен от човешка ръка. Колкото и да чистиш, оправия няма. Винаги се намира кой да остави тотална свинщина или просто да хвърли боклука зад гърба си.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от баш_майстора »

Пичове, айде пуснете някой репортаж де! Само уговорки и канене в тая тема, а риби няма. :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

баш_майстора написа:Пичове, айде пуснете някой репортаж де! Само уговорки и канене в тая тема, а риби няма. :roll:
С удоволствие ще пускам репортажи, но нещо последните 2-3 пъти мноооого слабо. Вярно, че нивото на реката все още беше голямо, но пък и в по-кофти вода съм имал по-успешни излети. :roll:
Не знам дали вече приключва спининг сезона в този район, дано не е така.
Както и да е, хайде един кратък репортаж от събота (11.10):

Сутринта към 9:00 бях готов, натоварих такъмите в колата, минах за една бърза закуска и кафе за из път и към 9:40 бях в района на Левище. Стартирах от един добре познат вир, където почти винаги съм имал успех. Да, ама не - този път нямаше дори и почукване. Смених общо взето няколко блесни и воблери, доказали се това лято като "ловци" :) Следваща спирка - района на с. Оплетня - отново 2-3 места, които са ми любими, но отново никакъв успех. Тук за малко да се получи най-приятната изненада за деня - Има едно място, където хванах преди 1-2 месеца сомче (по-назад в темата). На това същото място мой приятел изпусна отново сом преди около 2 седмици. А сега и аз - при едно от мятанията ( с блесна Aglia Mepps бяла, номер 2) се закачи нещо и тръгнах да го тегля. Не беше характерен удар от риба, а все едно закачих някакво дърво и го дърпах към мен. Както си псувах, че съм закачил, така изведнъж аванса заигра и "дървото" тръгна в съвсем друга посока - навътре към дълбокото. Лошото беше, че този път бях сам, а и кепа не беше разгънат. Поиграхме си малко със звяра, но не успях да контролирам добре положението, защото опитвах да разпъвам и кепа в това време. Та така, докарах го сравнително близо до мен, но изведнъж линията олекна. Извадих блесната, а едната кука беше изправена. Жалко, поне исках да го видя :) Следващия път обаче, вече съм се заканил :)
И така - след това още няколко места, на едното хванах едно малко кефалче, а накрая стигнах до Своге - там също имам 2-3 места, които не ме предават. На последното хванах този добър кефал:
IMG_20141011_153842.jpg
IMG_20141011_153842.jpg (2.6 MiB) Преглеждано 5799 пъти
Общо взето това е всичко от излета. Вторник или сряда си взимам отпуск и отново ще се пусна по реката, дано да бъде по-успешен излет.
Поздрави и наслука, колеги! :drinkers:
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

Темата е за спининг, но да кажа в неделя му изневерих. Директна седмица и...... каракуда, червеноперка, костур, клен, мряна, уклей,кротушка имаше от всичко доволно.... :oops:
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от баш_майстора »

mblagoev написа:Вторник или сряда си взимам отпуск и отново ще се пусна по реката, дано да бъде по-успешен излет.
Доде не го снимаш, никво прибиране!!! :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

баш_майстора написа:
mblagoev написа:Вторник или сряда си взимам отпуск и отново ще се пусна по реката, дано да бъде по-успешен излет.
Доде не го снимаш, никво прибиране!!! :lol: :lol: :lol:
Точно така ще е :D
Утре сутринта стартирам. Ако има още някой, който ще ходи по реката, може да се обади, да направим един съвместен излет! :)
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

mblagoev написа:
баш_майстора написа:
mblagoev написа:Вторник или сряда си взимам отпуск и отново ще се пусна по реката, дано да бъде по-успешен излет.
Доде не го снимаш, никво прибиране!!! :lol: :lol: :lol:
Точно така ще е :D
Утре сутринта стартирам. Ако има още някой, който ще ходи по реката, може да се обади, да направим един съвместен излет! :)
И така...Направих едно излетче.. Не беше много успешно - нямаше никакви удари като цяло, докато не реших да прескоча на едно място, което винаги ме спасява в такива положения. То е един ръкав, където може би вече научих навиците и местата, които обитават кефалчетата :) Там хванах 5, за около час и половина - два, което си беше жив успех, с оглед на положението преди това. Опитвах иначе във вирове, бързеи, разливи....Имах само 2 почуквания привечер и това беше.
Ето и няколко снимки за цвят:
Прикачени файлове
IMG_20141015_145214.jpg
IMG_20141015_145214.jpg (1.98 MiB) Преглеждано 5630 пъти
IMG_20141015_145205.jpg
IMG_20141015_145205.jpg (2.13 MiB) Преглеждано 5630 пъти
IMG_20141015_140246.jpg
IMG_20141015_140246.jpg (2.86 MiB) Преглеждано 5630 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”