Спининг по р.Искър

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Колеги, утре се пускам на едно излетче от Елисейна към Своге. Рано сутринта отивам и мисля да откарам почти целия ден :) Надявам се да има какво да споделя след това тук. Ако някой от вас ще е в този район, да драсне - може да се видим!
Наслука на всички!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Привет ;) Малко да "поосвежа" темата.
Значи, миналия излет за който писах беше доста неуспешен и за това няма репортаж от него.
Общо взето, напоследък нямам почти никакво време, за съжаление :(
Снощи след работа скокнах за час, час и половина до реката (района на Своге). Резултат: 3 хванати малки кленчета, които бяха пуснати на мига. Едно ми се откачи точно преди да го извадя, а имаше и още 3-4 удара.
Все пак, на фона на последния целодневен излет, си беше някакъв успех.
Реката е доста малка, направо не съм я виждал такава май никога.
Очертава ми се свободен ден в събота и ако нещо не изскочи, мисля да направя пак едно излетче.
Надявам се този път да има с какво да се похваля - ще има и снимки тогава :)
Наслука!
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от hristo94 »

Колега как е риболова по дефилето на спининг?В района на Бов редки кленчета на малка въртяща блесна.
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от sa4kov »

Уфф... сега покрай тия дъждове сигурно водата е боза.. :rolleyes: Колегета Благоев ще каже ли как е дереджето по Искъра? :?
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Съжалявам колеги, не бях на линия доста дълго време, поради лични ангажименти - бракувах се и последния месец ми беше някаква лудница :)
Както и да е, данданията отмина и сега мисля утре или другиден да направя едно излетче. На пръв поглед реката в района на Своге е добра на цвят и ниво, така че предразполага към добри условия за риболов :)
Ще пиша какво съм направил след излета :)
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Стонин МаХенд »

Айде пиши, че миналата седмица в ситния дъжт, така се капотирах, че и бира не ми се пиеше даже..

Опитах блесни,воблери,микро изгъзици с всевъзможни тактики и поведение, но резултата беше "деЕЕда"- това от стадиона надолу, посока на течението.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Martin Mihailov »

mblagoev написа:Съжалявам колеги, не бях на линия доста дълго време, поради лични ангажименти - бракувах се и последния месец ми беше някаква лудница :)
Както и да е, данданията отмина и сега мисля утре или другиден да направя едно излетче. На пръв поглед реката в района на Своге е добра на цвят и ниво, така че предразполага към добри условия за риболов :)
Ще пиша какво съм направил след излета :)
Е аиде тогава честито.И таз година булка догодина люлка.
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Благодаря, Мартине! :)

Относно планирания излет - в събота към 9:00 с един приятел бяхме вече по реката, в района на Своге.
Беше бая студено преди да се покаже слънцето, а през това време и рибата изобщо не беше активна. Чак някъде около 11:00 хванахме 2 кефалчета (едното от които беше добро, около килограм) и имаше няколко слаби почуквания. Сменихме няколко места, на които имаше отново само по някое периодично почукване и хванахме още 1 рибе, та така до 13:30.
Това беше - доста слабо като цяло :(. Иначе, този мой приятел с който бяхме заедно, преди 1 седмица беше минал по същия маршрут и за същото време беше хванал над 10 кефалчета, с добри размери.
Надявам се следващия уикенд отново да имам време да прескоча до реката, защото в скоро време ще трябва да закривам спининг сезона за тази година.. :)
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Bigmarlin »

Е що,тя тъкмо трябва да е почнала щуката по реката
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Bigmarlin написа:Е що,тя тъкмо трябва да е почнала щуката по реката
Добре, коригирам се - ще ловим щуки :) :)
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

Bigmarlin написа:Е що,тя тъкмо трябва да е почнала щуката по реката
Ако я има....
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от Martin Mihailov »

Още е топла водата и плевелните риби са бол.Оня ден ходихме и нищо.Две подгонвания и само това.
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

Здравейте колеги :)
Тази година няма да имам много възможности за излети по реката, но ще се възползвам максимално от малкото време, което ще имам за това.
Утре след работа ще се пусна в района на Своге, да повъртя малко блесни и воблерчета. Реката е чудна и се надявам да имам успех...Ще пусна репортаж след това, надявам се да имам и успех.
Поздрави!
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от d.n.mihaylov »

Време ти беше......
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Спининг по р.Искър

Мнение от mblagoev »

d.n.mihaylov написа:Време ти беше......
Вярно е :)

Та...Едва дочаках да свърша работа и в 18.30 с един приятел вече бяхме на реката. Става въпрос за района на Своге, нямахме време за по-далечно риболовстване :) Реката ми се стори леееко мътна и сравнително голяма...Не знам при липсата на дъждове как се получава това, но явно са изпускали я някой язовир, я ВЕЦ... Бях си взел и гащеризона, да понагазя малко по-дълбоко, но беше адска жега и реших, че не е добра идея...Щях да се сваря, във времето, когато не съм във водата...Общо взето минахме през 3 познати места, които обикновено "дават" по някое и друго кленче...
Първото място - доста обрасло, но други рибари са направили пътечки и все пак успяхме да се доберем до реката...Тук забравих да снимам, защото толкова ми се ловеше, че не можех да мисля за нищо друго :) 2-3 вирчета се образуваха на отсрещния бряг, под едни скали... Само там кълвеше..Колегата не успя да се разпише, а аз хванах 2 кленчета - малки, но така бяха захапали куките на блесната, че едва ги спасих... Хванах ги на 2ка Мепс, Аглиа - бяла.
Второто място - мое любимо, тъй като не ходят много хора, а е доста подходящо за блесни и воблерчета...Там съм хващал едни от най-големите ми кефалчета в този район. Там имахме успех на блесни Мепс 2ка - Аглиа - бяла, както и на воблерчета Salmo Hornet. За около 30 мин. хванахме 5 риби :)
IMG_0271.JPG
IMG_0272.JPG
Третото място - Отново добро за блесни и воблери, там за 30 мин. хванахме 4 броя.. Примамките бяха същите - сменихме няколко воблера от Салмо Хорнет модела, както и изброените блесни.
IMG_0273.JPG
IMG_0274.JPG
IMG_0275.JPG
IMG_0276.JPG
Значи до към 21.15 бяхме хванали 11 кефалчета - 2 прилично малки, 2 големи и другите около нормата...Всички ги пуснахме обратно, за по-нататъшни срещи. Имаше и може би още толкова удряния и нехванати рибета.
Аз съм доволен - за кратко време успяхме да "начешем" крастата - точно за това бяхме отишли.

За момента се очертава да имам време за риболов следващата неделя и тогава мисля да обходя повече места и да стигна и по-далечко. Ще пробвам и места, на които сме хващали щуки и сомчета....

Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”