Първи тролинг след забраната

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Първи тролинг след забраната

Мнение от Vesko1 »

Здравейте съфорумци и съфорумки
След щукарското разрешаване,дойде и времето на другия хищник...белата риба,така наречената сулка.До последно следих дали няма да има в сайта на ИАРА някаква промяна относно удължаване на забраната...но до тази сутрин до 5.00 нищо нямаше в сайта....затова в 7,30 с моя шаранджийски съратник решихме да се пробваме и на този фронт-"троленето",където не ни е силата ..но този вид риболов не ни е чужд.
В 8ч..вече бяхме на вода...и почнахме смяна на воблерите....1...2..3ти....лодката си бръмчеше ,а ние си пиехме сутрешното кафе на ВОДА...голем кеф си е.

Изображение

Изображение

С по една пръчка от 2-та края на лодката на стойките...само следяхме за удар..мина повече от час ...сонара показваше риба в рамките на термо клина на една и съща дълбочина почти навсякъде...но удар нямаше.

Изображение

Изображение

На колегата взе да му доскучава,знам много добре какво му е на душата.Да вържеш един шаранджия с часове на седалка на лодка да гледа една пръчка си е голямо мъчение...но колегата издържа геройски,дори успя да се накефи на природата....вика "Ееее замириса ми на риба"...водата си миришеше на жабуняк ...ама той на риба му мирише... :D

По едно време мойта сопа се сгъна....

Изображение

Изображение

...и не след дълго имахме вече едно рибе към 700грама...

Изображение

Съответно веднага след фотото беше пуснато да расте ..за да може да викне баба си...

Изображение

Изображение

Преди това какви ли не сменяхме-жълт корем син гръб...зеленикави червеникави...а то си искало естествен а окраска.Успешната примамка беше ето този дърт мой воблер с напукан лак,бех решил да го хвърлям

Изображение

След малко колегата имаше удар...рибата около кило и половина се откачи от тройката няколко метра преди да я кепнем.Имаше още една писалка около 500гр в този излет и 1 празно кълване.И това е ...всичкоза около 5 часа влачене .Рибата явно в момента е на долния язовир-Студен кладенец,разбрах че е имало доста лодки днес там и са вадели...но при нас на яз.Кърджали беше мъртвило.От 4 лодки които срещнахме всичко беше капо..едни колеги имаха една половинка и 1 към кило.
Умрела работа...но все пак се заредихме с енергия,изпихме едно певеце бира с
мезе и подишахме въздух.Това е от нас,докато чакаме шарана да отворят-колкото-толкова...

Изображение

НАСЛУКА КОЛЕГИ!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Красимир Атанасов »

Ей от обущар зорлем фризьор ще станеш :)
Да ви завиди човек.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Vesko1 »

Красимир Атанасов написа:Ей от обущар зорлем фризьор ще станеш :)
Да ви завиди човек.
Краси...знаеш ми страстта-МШР на свободни водоеми.На платено не съм припарвал от 2012г...не че ми се свидят 20-50лв...но не ме кефи.Затова по добре според мен да използваме разрешеното в момента риболовстване..но да е на свободен.Там душата ми намира истински релакс...
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Ачо ♣ »

Vesko1 написа:..но все пак се заредихме с енергия,изпихме едно певеце бира с
мезе и подишахме въздух................
Йо-хо-хоооу Изображение -В това е истината,Веско! :D
Поздравления за свежия репортаж!!! :smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от batceco »

:smt023
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от antivik »

Направили сте разходката, топнали сте задните части във вода, к`во повече да искаш, па и по някое рибе е имало, значи си е било кеф от всякъде.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Vesko1 »

Че си беше кеф няма спор.НО....видяхме действителното състояние на нещата на яз.Кърджали в момента.Чувахме още от зимата за много мрежарски безнаказани набези...и сега и на живо се убедихме.Едрата риба на сонара я показваше на 30-40...50м дълбочина и то на Т на водата около 16-19 градуса,което означава че яко е наплашена.На повърхността дори уклей не скачаше,както през други години.Покрай бреговете на дълбочина до 3-4м почти няма живот...камо ли мирни риби да хвърлят хайвер.Но то с 4 служители на ИАРА за 2 язовира по 23+ няма какво друго да се очаква.Видяхме и разговаряхме с капотирали се колеги които идваха от нулата и казаха ,че риба там няма никаква.Всичко е измрежено-ни бела ни черна.Язовира върви към обезрибяване ,затова този сезон нямам големи очаквания относно шаранджийския риболов.
Поживьом-увидем...дали съм бил прав.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от antivik »

Бе аз го предричах преди няколко години, че ще дойде време да се радваме и на слънчаците :cry: ... то май на там върви.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
serta76
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:09 am
Местоположение: кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от serta76 »

Вчера бях на Студен Кладенец,дава доволно излизат по около кило две ,по големи не видях някой да вади,и само нощем ,за съжаление бутилките ни дойдаха в повече и риболова остана на второ място,но пак искарахме хубави риби.Уж рибарите били пазили язовира от браконери пък самите те браконерстват ,прибират малки големи колкото могат ,един ""тролингист""беше хванал към 40 и всичко прибра,поне да бяха живи да му ги пусем ,ама всичко умряло.А горските само минаваха за парлама,без никви проверки!
Прикачени файлове
IMG_20150517_094734.jpg
IMG_20150517_094734.jpg (1.64 MiB) Преглеждано 2211 пъти
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Vesko1 »

serta76 написа:Вчера бях на Студен Кладенец,дава доволно излизат по около кило две ,.....Уж рибарите били пазили язовира от браконери пък самите те браконерстват ,прибират малки големи колкото могат ,един ""тролингист""беше хванал към 40 и всичко прибра,поне да бяха живи да му ги пусем ,ама всичко умряло.А горските само минаваха за парлама,без никви проверки!
Долния е ясен...там е Менделеевата таблица,за кеф става ...но дори и почвата е пропита с миризма на фекалии .Но ...виж за консумация рибата не е за препоръчване.Затова там си е за хвани-пусни.Не им завиждай на тези дето са прибрали маломерките -халал да са им.Миналата година изпратихме за изследване в РИОКОЗ Пловдив с един френд Тошо Спортния 2 риби-1 таранка и 1 бяла риба.Отговора от там беше ,че не стават за консумация -в месото има тежки метали и утайки от манган...а в костите кадмий,диоксини...и каквото се сетиш.
Да им е сладко..
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Калин–Стоянов »

Браво пичове ...
Открили сте забраната :fishing1:
Въздух, вода какво му трябва повече на човек :)

Това с рибите и тежките метали малко ме озадачава :?
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Vesko1 »

Калин–Стоянов написа: Това с рибите и тежките метали малко ме озадачава :?
Е кое му е чудното...Оловно -цинковия от 3г не работи УЖ,но 50 години отпадните води се вливаха свободно в язовира,нямаше пречиствателна...до самия завод има едни планини от хвост..черни планини и при всеки вятър и дъжд се отмиват в чашката.Горубсо АД в центъра на града промива злато с цианиди,отново без пречиствателна си пуска лайната в язовира....отпадните води на 4 общини си се вливат там-то са перилни препарати,химии,масла и антифризи от автосервизи,химикали от автомивки...и т.н
Нищо чудно няма,тя природата си се самопочиства ..ама трябват десетилетия
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от antivik »

Vesko1 написа:
Калин–Стоянов написа: Това с рибите и тежките метали малко ме озадачава :?
Е кое му е чудното...Оловно -цинковия от 3г не работи УЖ,но 50 години отпадните води се вливаха свободно в язовира,нямаше пречиствателна...до самия завод има едни планини от хвост..черни планини и при всеки вятър и дъжд се отмиват в чашката.Горубсо АД в центъра на града промива злато с цианиди,отново без пречиствателна си пуска лайната в язовира....отпадните води на 4 общини си се вливат там-то са перилни препарати,химии,масла и антифризи от автосервизи,химикали от автомивки...и т.н
Нищо чудно няма,тя природата си се самопочиства ..ама трябват десетилетия
За отпадъците отделени от хората да не говорим... :lol:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от Калин–Стоянов »

Озадачаващо е ,че е от там са изядени през годините стотици тонове риба ...

Още по-странното е ,че в момента има и садки в язовира ...

Тия риби дето ги продават от там ...

Мъка, мъка !!!
kartal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 3:54 pm

Re: Първи тролинг след забраната

Мнение от kartal »

Веско,от кога стана и ти "хищникар" ,ей тая забрана какво ли на прави.Ама хич не ви върви с Орхан с тия въдици и лодки.Вървите сучите и ай пак алай покрай Коджака / голямото дере или д-ца/,от рано го почнахте бре.
Весе,нагоре е тегава работа,само един ден се пораздвижи "Арабията" и след това започна голямото ограждане. За сезона не може нищо да се предвиди, какво е останало не се знае.
К,вото нещеше,нещеше и изведнъж...спря
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”