Размазване на бяла риба....

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Размазване на бяла риба....

Мнение от Vesko1 »

Здравейте приятели.
Покрай тези балове не остана много време за риболов..тежки вечери и тежки софри.Та вчера сутринта тръгнах от Стамболийски да се прибирам от един бал,роднини ,няма как...по пътя приятелчето звъни и вика" Качвам се за бяла риба с нощувка ако искаш ела."
Натиснах педала до дупка...оставих съпругата у нас..бързо преобличане ,такъмите и газ към мястото на срещата.
Около 15ч всичко беше готово ,палатката и дюшеците надути и опънахме пръчките.Поради многото рак вдигнахме стръвта на около 60см нагоре с поплавък и зачакахме.
Изображение
Ловихме с по 2 сопи на човек ....и мазалото не закъсня.На сонара показа много риба в дълбокото ,но ние си метнахме на плиткото...първия удар беше към 17ч...бяла риба моя милост я закачи..

Изображение
Килограми няма да пиша,защото стават много спорове после.Аз си знам колко е-3 броя джапанки 45 номер( по китайската номерация щото аз нося 44)..бе да го кажем 72см

Изображение

След малко и колегата изкара една белурка...и тя с хубави килограми

Изображение

На здрачаване стана изключително мазало...на всеки 10 минути имахме удар...овъртолихме се малки ...големи...повечето риби си плуват обратно,което оцеля беше пуснато..имаше няколко глътнали куката до гъза наложи се да режем поводите за да ги спасим С НЕЖНО откачане през хрилните капаци..друг начин нямаше.Ще ме извините за орязаните снимки,но...си имам съображения.Мястото е тайна.

Изображение

Изображение

След деветата изкарана риба ..решихме да спрем.Костурите и клена не влизат в броените...към 5-6 броя и от тях имаше да развалят стръвта само.Извадихме пръчките и почнахме "купона".
То бяха сачове,салатки...деликатеси,РАКИИ..БИРИ..кефа беше пълен...няма да ви качвам софрата ,за да не слюноотделяте.Към 12 раздадохме пижамите.
С настъпването на утрото около 5ч..заредих пръчките отново със стръв бялата явно си беше била камшика...но за 40 минути изкарах 2 сомчета едното беше 1,5кила другото 2.Бяха се хванали отстрани на четката..иначе с тоя флурокарбон нямаше да успея да ги извадя..щяха да го протрият.Сомчетата бяха пуснати обратно.Сутрешно кафе....и още 5 бели риби до 10ч...няма да ви слагам снимки щото не съм ги снимал-то кафета,закуски,.... :D
Та това е от мен седмица преди да падне забраната.
НАСЛУКА КОЛЕГИ!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
vadimski
фен клуб-скобар
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 5:49 pm
Местоположение: Плевен

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от vadimski »

Браво!За слуката,за преживяването,и най-вече за отношението към рибите.
Напоследък забелязвам,че колегите които пускат повечето или целия си улов,ловят в пъти повече от всички други на водоема.Сякаш Господ ги е докоснал.Може би само си въобразявам,но такива са ми наблюденията.
Още веднъж,браво колеги!
Не сме наследили земята от дедите си,а сме я взели на заем от децата си.От нас зависи в какво състояние ще им я върнем!
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от Красимир Атанасов »

Тролинги, мроленки,болежки в кръста, пичка му матер.
Както се казва Ако Веско не отиде при бялата, бялата ще отиде при Веско.
Нацепели сте ги смадоците!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от hshopov »

Браво,Веско...групата силна както винаги!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от Chromeo »

Браво, Vesko, изгря пак със слука :) На трапезата снимка липсва и се не знае дали поддържате стандарта от миналите излети :lol:
vadimski написа:Браво!За слуката,за преживяването,и най-вече за отношението към рибите.
Напоследък забелязвам,че колегите които пускат повечето или целия си улов,ловят в пъти повече от всички други на водоема.Сякаш Господ ги е докоснал.Може би само си въобразявам,но такива са ми наблюденията.
Още веднъж,браво колеги!
Значи определено си въобразяваш, ако съдим по мен :fishing5: Пускам шарани-марани, амури и каквото ти хрумне....тази година 6 поредни шаранджийски капота на платени язовири в които ИМА риба.
catch a fish or die trying !!!
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от jean11 »

vadimski написа:Браво!За слуката,за преживяването,и най-вече за отношението към рибите.
Напоследък забелязвам,че колегите които пускат повечето или целия си улов,ловят в пъти повече от всички други на водоема.Сякаш Господ ги е докоснал.Може би само си въобразявам,но такива са ми наблюденията.
Още веднъж,браво колеги!
Съжелявам колега ,че го казвам...но наистина само си въобразяваш.Просто малко повечко трябва да помислиш:) и пак за съжаление!
Дърпай и не му отпускай!
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от doktora27 »

Поздравления за хубавите риби !
Запази си язовирчето в тайна ,но да те помоля след ден-два ,като си починеш ,да онагледиш или опишеш монтажа си (този с поплавъка) !
Поздрави !
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от Vesko1 »

doktora27 написа:Поздравления за хубавите риби !
Запази си язовирчето в тайна ,но да те помоля след ден-два ,като си починеш ,да онагледиш или опишеш монтажа си (този с поплавъка) !
Поздрави !
Когато има раци ,за да не ти ядат стръвта се слага по дълъг повод и на него по средата някакво парченце фибран,стиропорни топчета или парче корк с 2 стопера от двата края.Ако е с подвижно олово пускаш по дълго отпред влакното и на него по средата нанисваш стопера.Другия монтаж който се ползва е сомски монтаж с долно олово и стопера се слага на основното влакно за да държи линията вертикално.Това е ,няма нищо скрито,прости и действащи неща.По принцип корка е най добре да се ползва,защото има почти естествен цвят на дърво във вода и рибата не се усъмнява аджеба какво е това нещо което мърда ,когато налапа стръвта.

Изображение
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от antivik »

Само 2 думи -БРАВО ВЕСЕ! Когато не ще - НЕ ЩЕ, обаче дойде ли ти късмета пълниш душата с емоции.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Alucard
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 5:52 pm

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от Alucard »

Чудесен излет.
А може ли да се сложи булдо прозрачно?
Нещът ма все едри.
Неще,неще па спре.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от Ачо ♣ »

Отличник !!! :smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от batceco »

Евала - майсторски роболов :smt023
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от Vesko1 »

Alucard написа: А може ли да се сложи булдо прозрачно?
Не...булдото е тежко има голямо съпротивление и рибата ще го усети при налапването на стръвта.Изброил съм по горе материалите ,които могат да се ползват за повдигач.И задължително бигелите отворени,прищипвате с ластичка влакното към пръчката,за да няма никакво съпротивление.Сулката е тарикат риба...първоначално с предните "вампирски" зъби захапва рибката...пуска няколко пъти... пробва и когато се убеди че няма опасност поглъща...влакното тръгва напред и тогава засичаш.Слагат се на пръчките по една проста аларма...като тръгне влакното...пищи та се не трае... :lol:
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
borisov.56
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 9:51 pm

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от borisov.56 »

Веско простими ако въпроса ми е глупав но къде и как прищипваш с ластиче влакното към пръчката за да няма никакво съпротивление.
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: Размазване на бяла риба....

Мнение от pavyan »

borisov.56 написа:Веско простими ако въпроса ми е глупав но къде и как прищипваш с ластиче влакното към пръчката за да няма никакво съпротивление.
Отваряш бигела,издърпваш влакното назад и го защипваш на дръжката на въдицата с ластиче.Така можеш да ловиш и във ветровито време.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”