Стратони...ама Ставрос.

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Стратони...ама Ставрос.

Мнение от максимов96 »

Поради факта,че поскедно време нямам никво време :lol: ,публикувам риболовния си излет днес.Както се подразбира от заглавието риболова ни бе насочен до друга дестинация,това бе Ставрос. Имахме информация,че миналата седмица наши колеги са вадели скумрия и сафрид от външната страна на кейчето.На плувка,на дъното, на стръв скарида.Решихме да отидем там.Минахме през Амфиполи да съберем малко стръв от устието, с подръчни средства, лопата и сито.Е успяхме да съберем доволно количество морски червей или блатни както се наричат не ги разбирам много добре и добро количество скариди от различни размери.На кея имаше няколко човека, които ловяха кефал на този червей, обаче бяха по 200-300грама и въобще не се замислихме дали да оставам там.Продължихме нашият път към Ставрос.След около половин час бяхме там.На кея нямаше нито един човек, това доста ни разочарова, защото си помислих,че щом няма хора явно рибата не кълве.Беше около 3 часа,всъщност имаше двама трима човека,които ловяха октоподи с октопод диера, но аз нямах такава имах само споменатата калмариера.Естествено бързо я сложих на спининга и я заметнах,но не ме изкефи как потъва, потъваше доста бавно и затова сложи допълнително 40 грама тежест която закачих за вирбела и така вече утежнената калмариера потъваше както исках.Заметнах на около 10 метра изчаках да потъне и започнах да водя-2 резки придърпвания след което 10 секунди пауза отново 2 придърпване пауза,по едно време на около 3-4 метра водене,почувствах лека тежест.Извадих да види защо е тази тежест на линията и за мое учудване се беше закачило едно много малко октоподче което старателно откачих и пуснах да порастне.Помислих си,че ако има октопод може би ще бъде до самата стена и това направих пуснах калмариерата до самата стена на около 50см навътре дръпнах 2 пъти почувствах доста доста голяма тежест след което рязко засякох, но за съжаление се откачи, но аз не искарах примамката, напротив оставих да потъне и отново придръпнах 2 пъти,отново засякох, но този път октопод зшсе закачи.Обаче беше твърде късно явно вече се беше мушнал под някоя скала.Започнах упорито да напъвам линията,но без никакъв резултат.Накрая след 1 минута джасане линията олекна.Помислих си ,че се е откачил,но...Карабинката се беше отворила...Смееех.Та пиниза беше,че носех само една такава примамка.Седнах да пийна една бира на кея и през това време дойде един колега.Носеше няква ролко с много дебело влакно сигурно2мм и една голяма октоподиера.И в този момент разбрах защо гърците и българите ловят октоподите с толкова дебела корда.Силна гад е тва.Тия вендузи...Та докато си пиех бирата,тоз колега си изкара 3 октоподченца,така около 2-3кила парчето.Доволен от улова си за 20мин колегата си запали колата и дим да го няма.Казах си к'во толко другият път са имам биранза пиене.хаах.Беше около 18:00 вече хората започнаха да се събират и аз влезнах малко в топлото моренце да се разхладя за има няма 30мин.Излизам и к'во да видя г*з до г*з място няма.Лоша работа,мойте колеги седнали, опънали масата и ги питам:
Абе що не хванахте място.
А те ми отговарят,че имало време към 9часа всички щели да си тръгнат.Времето си минаваше и чудото стана лека полека гърците се изнизаха.Останаха само 3-4 маляки и 5-6 българи без нас.Настанихме се и започнахме риболова.Линията най-простата-кука 10 черна,повод 0,18,основно0,18(мъжка връзка)хаха.Оливета 4 гр и половина, стопер, подвижна плувчица 5гр и пак стопер.За стръв ползвахме пилешко.Около 22часа рибата започна леко да кълве извадих някое незнайно рибе,от сафрид помен нямаше.След около час дойде и сафрида.Е не беше както очакваха колегите гол след гол,не бяха кокали ,но все пак ги имаше.Риболова продължи цяла нощ.Рибата се хранеше активно,но от целия кей при мен кълвеле най-активно.Поне аз вадех най-често де.Явно бях улучил куката или дълбочинатаа.Таа имаше много празни удари,много откачени риПки.А едни гадинки само ми късаха повода.Трябваше да вадя много бързо,щот трябваше да връзвам отново кука,а бях вързал най-малко 10 вече.Незнам как се казват но съм я снимал.Около 2 часа дойдоха едни колеги които започнаха да забъркват захранка,незнам каква.Аз търсих,но намерих само за сардина.Ловяла едни малки рибки ,които ползваха за стръв.Явни захранката беше за да привлече дребосъци,а щом дойдат дребосъци, идват и цуцоланите.Та въпросните колеги започнаха да вадят само сафрид ,така нормални сафридчета.По едно време около 4 и нещо, един колега мялака хах извади една доста прилична змиорка около 1 и 50 Аз също бях хвърлих за змиорка или тамнастранищници ударат,но без резултат.Смених стръвта и улових една лястовчка,набързо я пуснах и заредих отново.На нея повече не удари.Около 5,5 и нещо рибата започна да спира да се храни.Към 6 часа вече започна чисто да пасува.Помислих си ,че е време за чепарете.Отидох взем въдичока сложих чепарето един пилкер 89гр.и започнах да ловя.По едно време при 3-4 хвърляне ,откъм началото ня кея водата започна да ври буквално колегите започнаха да тичат за чепаретата с думите"скумрия,скумрия"Набързо навих и пуснах на около 5метра от мен Още при падането на чепарето с първото дръпване ми се закапиха 3 скумрийки.Откачих ги набързо,но докато се завъртя пасажа вече беше отишъл на 50 метра по-далече подгоних го,но възпрепядстван от най различни тъпотий като,кораби,лодки и т.н.(в кръга на шегата)не можах да достигна пасажа.Започнах да го чакам да се появи,ту се показваха тук,ту се показваха там, нямаха настигане.Викам си кво толко 3..3 кой ти ги дава,все пак са първи,малки ама първи.Удовлетворен от желанието си да хвана някоя скумрия,оставих въдицата настрани.Прибрах такъмите,колегите и те вече бяха събрали бъгажа натоварихме го и аз минах да оожелая слука на колегите които останаха.Както си вървях една от въдиците оставена без надзор започна да тегли навътре.В последният момент я хванах,точно в последните 20см от въдицата,засякох обаче рибата се откачи.Колегите със смях ми казаха добре ,че я хвана поне...Та дойде и въпросният колега,на който не му дреме за въдицата и колегите го бъзнаха,че замалко щеше да остане без въдица.Той втренпен отговори:
-Как така...
Колегите му казаха,че риба му я е дръпнало и аз съм я хванал.Той само ме погледна някво тъпо,дори едно мерси не благоволи да изрече и си седна на стола.Не учуден от ситуацията и аз се натоварих в колата и газ за Бг.По едно време около пътя решихме да се отбием през Миркинос.Отидохме,имаше няколко колеги,които ловяха перки и ми казаха че каракуда не пипа.Въпреки това аз забърках малко храна(ванилия с коноп+бял).Метнах фидера и започна едно чакане.След 10мин. първата риба беше при мен.Червеноперка хаха.Продължих да упорствам,обаче каракудата не искаше да яде.След 1час инат решихме да си тръгнем.Удовлетворен от първия си нощен риболов на морето,още на 3тия-4тия километър заспах...та чак до удома.Кво да се прави,цяла вечер не мигнах.Та изводите които си взех от този извод са:
-Да ловя октопод с много дебела корда.
-Да действам малко по-бързо, кагато клъвне.
-Следващият път да опитам на фидер,обезателно.
Та мисля в хранилката да слагам малки цацички и за стръв да ползвам пак цаца.Ще имам ли успех за сафрид или...Остана ми само да си намеря октоподиера,която най-вероятно ще си поръчам от нета,или ще си закупя от Грийса.В цял Сандански има 5 магазина и в повечето дори не знаят какво е октоподиера.Имаше един магазин в който продаваха,но го затвориха отдавна.Намерих си са калмариерки и естествено си закупих.Ще си настоявам пак.Сега кажете две-три изречения,как се води тая джаджа,ако може де.Живи и здрави тази събота и недекя пак сме там,стига всичко да е по план.Живи и здрави,и наслука.Ето малко снимки за цвят.Ако имам грешки в текста сори,ама ми се спи ..бб.
Прикачени файлове
Новите попълнения.
Новите попълнения.
IMG_20150610_223439~2.jpg (1.69 MiB) Преглеждано 2743 пъти
Файнал резултс.
Файнал резултс.
IMG_20150607_115328~2.jpg (1.91 MiB) Преглеждано 2743 пъти
Лястовичката
Лястовичката
IMG_20150607_044444~2.jpg (2.22 MiB) Преглеждано 2743 пъти
Здравият вирбел.
Здравият вирбел.
IMG_20150606_173600.jpg (1.99 MiB) Преглеждано 2743 пъти
Октоподето.
Октоподето.
IMG_20150606_171519~2.jpg (1.91 MiB) Преглеждано 2743 пъти
Първата рипка.
Първата рипка.
IMG_20150606_191207~2.jpg (1.5 MiB) Преглеждано 2743 пъти
Моят бензин за по пътя.
Моят бензин за по пътя.
IMG_20150606_143211.jpg (1.96 MiB) Преглеждано 2743 пъти
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Стратони...ама Ставрос.

Мнение от mita4eto »

Прекрасно описание на пребиваването по Гръцко, благодаря за споделянето, колега!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Стратони...ама Ставрос.

Мнение от максимов96 »

Нали за това сме колеги,за да си помагаме
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Стратони...ама Ставрос.

Мнение от топлия »

Е браво по подробно от това здраве му кажи. Чак ми се прииска да тръгна .
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Стратони...ама Ставрос.

Мнение от hshopov »

Браво,Максимов...само това мога да кажа :drinkers: !
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Стратони...ама Ставрос.

Мнение от desi »

Прекрасен излет.
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Стратони...ама Ставрос.

Мнение от pano64 »

:drinkers: :smt023
Изображение
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Стратони...ама Ставрос.

Мнение от максимов96 »

Днес се върнах от Ставрос.Бяхме на същото място отново..Но,на кея бяха от пристигнали 2 така големки кораба,които тамън не бяха оставили място за риболов.
Наложи се да ловим на стената.Аз застанах точно на края на стенат ща и започнах да ловя на плувка със същия монтаж т пред. излет.Ловях на опашка от цаца и пилешко,поради факта ,че друга стръв нямах.Малките рибета не даваха на стръвта да пропадне на дъното.Страшна работа.Хвърляш вадиш няма стръв.След около 1 час риболов до мен се настаниха двама българи,които живеят там.Ловяха на живи рибки,които гледаха в кофа с помпичка за кислород.Извадиха по 20на скумрий и някой кокал.Аз успях да извадя само две :lol: ...ама човек като няма необходимото.Вечерта скумрията спря,сафрида също,но пък спаруса и гупата си кълвяха нон стоп.Имаше едни гърци които ловяха на полиангистро и вадеха някви странни риби.Едни надути топчести,боцкави,червени и кръгли.Вадеха и по някоя лястовица,а и две змиорки.
Сутринта пробвах на чепаре с успех само от 3-4 сафрида и толкоз.Успях да уловя един октопод,не много голям,но все пак.Около 8 часа решихме да отидем отново до Миркинос ,обаче и там само дребосък,къде изчезна тая каракуда незнам,явно още пуска хайвер понеже някви риби само шляпаха по тревите.Малко снимки за звят и наслука.ли.Вадеха и по някоя лястовица,а и за се ха и две змиорки.
Прикачени файлове
IMG_20150614_055920~2.jpg
IMG_20150614_055920~2.jpg (1.87 MiB) Преглеждано 1534 пъти
IMG_20150613_134859~2.jpg
IMG_20150613_134859~2.jpg (2.06 MiB) Преглеждано 1534 пъти
IMG_20150613_142832~2.jpg
IMG_20150613_142832~2.jpg (2.86 MiB) Преглеждано 1534 пъти
IMG_20150613_172024~2.jpg
IMG_20150613_172024~2.jpg (2.01 MiB) Преглеждано 1534 пъти
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”