Диви шаран-даци...на рояци...;)

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от gochev86 »

Орхан Кадиров написа:Докато си подготвях нови монтажи, реших да хвърля един поглед в репортажа на Веско. Който не ме познава аз съм един от снимките и един с 4-те въдици. Залива, наистина е Дъждовница. За разлика от Весо аз държа да знаят рибарите, защото като има рибари ще им се развали рахата на бракониерите. Преди нас едни градски бяха там шест нощувки - капо. Но ни казаха, че по два пъти са идвали токаджии, мрежари от града и от селата и не са успели дори да им направят забележка. При мен тези не минават, подготвих се подобаващо и доста "средства" за защита, както и прожектор, който прави точка на 450метра. Ама нещо ме усетиха май та никой не припари. Никога, ама никога няма да позволя някой да се ебава с мен и колегите ми. Що се отнася до 10-те пръчки ще уточня, че бяхме четирима с билети, а не трима Ние двамата с Весо бяхме постоянно там, докато другите двама се редуваха, защото единия има бизнес и през деня отсъстваше , а другия от трите вечери, двете беше на работа като пазач в садките. Иначе haga за твоя информация досега от два излета имам 7 шарана/2х5кг., 3х4кг., 2х3кг./ всичките на яз."Кърджали", който ми е любим от 25години. Няма по дълго разстояние от 1км. по права линия и по двата бряга, където да не съм нощувал за риболов, а на някои места, като залива на Халач цели 18 пъти. Знам си го язовира и за следващия излет вече знам вариантите за дестинация. Крайния вариант ще го реша според времето и нивото на язовира. А иначе колеги радвайте се на репортажите на Веско, защото са едни от малкото на диви водоеми. Ако зависеше от мен никога нямаше дори и да чуете за тези сполуки. Поздрави на всички.

Това е похвално че мислиш как да опазиш природата,но от твоите думи разбирам че грабвам на 5-6 човека билетите,отивам на водоема разпъвам няколко хиляди въдици и казвам "Ние сме 6 човека,ама другите отидоха по работа и за това аз ловя с 18 въдици(че толкова май излизат). Много ми харесва как вместо да се извините(примерно но не задължително) почвате оправданията и клетвите(там сто комара жилки с лодки да се късат и т.н.),Значи аз преди няколко години като се регистрирах тук качих репортаж с шарани от яз. Суходол,за 3 шарана в банята ме направиха на 5 стотинки ,след кратък размисъл разбрах че колегите имат право(не че и до ден днешен не си прибирам по някоя риба,все пак и на мен ми се похапва),но започнах да гледам по друг начин на риболова и нещата ми се получаваха с напредването на годините(Нека да отбележа за някои "майстори" че имам доста по добри от техните репортажи.Но заради такива като тях спрях да ги пускам.Да последния път на Кърджали имахме само една бяла риба,но кой е нямал такива дни).


П.п."майсторе" ако някой път решиш заповядай,ще те разведа из китните места на България не само на Кърджали и околието(не че не уважавам тамошните язовири,даже напротив,все пак съм от Кърджали и съм израснал на тях.)Тогава ще разбереш за какво става въпрос.

2П.п.Така че колега това което казваш изобщо не ви оправдава,всеки човек с билет има право на 3 въдици не 4-ри.Дано да разбереш какво се опитвам да кажа.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от haga »

Бинго! :wink:
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Mr.Fish »

:idea: Всички сме бракониери :axe: , защото мятаме и презареждаме за тъмната част от денонощието. :roll: :fishing4:
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от dunavski »

Следващия път щом искате да не се знае мястото просто не пускайте тема.
Ако целта е хвалене без топографски данни то се губи целия смисъл от пускане на репортаж, а и ще си спестите критиките.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от antivik »

haga написа:Благодаря и браво за откровението!
Язовира го познавам много добре. Преди повече от 37-38 години вие не сте били родени,а аз съм го обикалял с една въдица и моторна лодка и риба имаше! :D
..............................................................
Опалаааа, тука нещо излъга. Преди 37-38 години риболова от лодка беше забранен, освен при промишлен такъв, а и лодки не се намираха под път и над път :? ....та малко трудно ще си обикалял язовира :wink: . А ако па при онази забрана за риболов от лодка си обикалял с въдица и си риболовувал ще излезе, че бракониерстваш и нарушаваш законите бая отдавна.... То тогава и спининг риболова не беше дип много разпространен, а за тролинг и дума не ставаше /ако някой не вярва ще му изфраскам литература от онова време(да видим дъл ще намери понятието тролинг). Захранката си я нанасяхме директно с плуване.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от antivik »

gochev86 написа:...........................................

Това е похвално че мислиш как да опазиш природата,но от твоите думи разбирам че грабвам на 5-6 човека билетите,отивам на водоема разпъвам няколко хиляди въдици и казвам "Ние сме 6 човека,ама другите отидоха по работа и за това аз ловя с 18 въдици(че толкова май излизат). Много ми харесва как вместо да се извините(примерно но не задължително) почвате оправданията и клетвите(там сто комара жилки с лодки да се късат и т.н.),Значи аз преди няколко години като се регистрирах тук качих репортаж с шарани от яз. Суходол,за 3 шарана в банята ме направиха на 5 стотинки ,след кратък размисъл разбрах че колегите имат право(не че и до ден днешен не си прибирам по някоя риба,все пак и на мен ми се похапва),но започнах да гледам по друг начин на риболова и нещата ми се получаваха с напредването на годините(Нека да отбележа за някои "майстори" че имам доста по добри от техните репортажи.Но заради такива като тях спрях да ги пускам.Да последния път на Кърджали имахме само една бяла риба,но кой е нямал такива дни).


П.п."майсторе" ако някой път решиш заповядай,ще те разведа из китните места на България не само на Кърджали и околието(не че не уважавам тамошните язовири,даже напротив,все пак съм от Кърджали и съм израснал на тях.)Тогава ще разбереш за какво става въпрос.

2П.п.Така че колега това което казваш изобщо не ви оправдава,всеки човек с билет има право на 3 въдици не 4-ри.Дано да разбереш какво се опитвам да кажа.
Направили са те на 5 стотинки защото това е в разрез с правилата на самия форум и правилата за публикувани снимки/ако не са променени в последствие/, а не че си ги взел, щом са били в мярка и норма.............
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Vesko1 »

haga написа:След демокрацията всеки се оборудва с лодка,мотор сонар и модерни въдици и то по 3-4, които ловят сами и хоп ние сме големи.
Без това оборудване нямаше да имате тези резултати! :wink:
За това честито и дано остане риба в язовира.
Хахахахахааа....човек спри се бре.Ще се задавя от смях със кафето.Ако знаеш да продават някъде такива въдици...пусни едно ЛС...и ние да си купим от този артикул-самоловящи въдици :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

п.с.Това хората като одъртяват ,стават изключително злобни и завистливи,...злобата ти лъха от всеки ред.Да си жив и здрав,дълги години да драскаш глупости тук.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от antivik »

Ей голямо писане, голямо критикуване бре....снимките били изрязани, въдиците били 4-5-6 -> безкрайност, имало-нямало хора... Па после се чудят някои що споделящите ставали все по-малко, а ако и някой сподели, веднага трябва да бъде заръфан за нещо. От всички писания ми хареса само това, де човеко чистосърдечно си каза, че знае, че нарушава закона и е готов да си понесе последиците. Дали закона ще се спазва или не си е личен избор, а че тези де трябва да следят прилагането му и налагането на санкции не си гледат работата или когато я гледат мерят с 2-3 различни аршина.... :evil:
Снимките били изрязани - лична работа на автора си е как ще твори и как ще го поднесе и изрази, всеки си има начин и стил ако някой мисли, че е по-добър да публикува, а хората ще решат. И не на последно място, като не му харесва на някой ....ми да не чете и да не гледа, теми и страници много, винаги може да се сменят.
Много били въдиците....ами ако ви кажа, че на последното ми излизане особено първия ден/излета си беше дългичък/ сопите ми само си стояха разпънати на стойката без да са заметнати(не ми се фащаше каракуда - пиеше ми се ракия :wink: :drinkers: )...интересно ако някой брой от страни как ли щеше да ги преброи и с колко щеше да реши, че мааме...
Това брой въдици на снимките си е бая относително що може и една тояга от гората да се сложи - щом е на стойка и има сигнализатор, значи е въдица :rolleyes: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от chirusa_bg »

Нещо страшно се случва в главите ви...
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от топлия »

chirusa_bg написа:Нещо страшно се случва в главите ви...
Буааахахахахаха. Десетка, отл. 16 :-P ;-) B-)
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от gochev86 »

antivik написа:
gochev86 написа:...........................................

Това е похвално че мислиш как да опазиш природата,но от твоите думи разбирам че грабвам на 5-6 човека билетите,отивам на водоема разпъвам няколко хиляди въдици и казвам "Ние сме 6 човека,ама другите отидоха по работа и за това аз ловя с 18 въдици(че толкова май излизат). Много ми харесва как вместо да се извините(примерно но не задължително) почвате оправданията и клетвите(там сто комара жилки с лодки да се късат и т.н.),Значи аз преди няколко години като се регистрирах тук качих репортаж с шарани от яз. Суходол,за 3 шарана в банята ме направиха на 5 стотинки ,след кратък размисъл разбрах че колегите имат право(не че и до ден днешен не си прибирам по някоя риба,все пак и на мен ми се похапва),но започнах да гледам по друг начин на риболова и нещата ми се получаваха с напредването на годините(Нека да отбележа за някои "майстори" че имам доста по добри от техните репортажи.Но заради такива като тях спрях да ги пускам.Да последния път на Кърджали имахме само една бяла риба,но кой е нямал такива дни).


П.п."майсторе" ако някой път решиш заповядай,ще те разведа из китните места на България не само на Кърджали и околието(не че не уважавам тамошните язовири,даже напротив,все пак съм от Кърджали и съм израснал на тях.)Тогава ще разбереш за какво става въпрос.

2П.п.Така че колега това което казваш изобщо не ви оправдава,всеки човек с билет има право на 3 въдици не 4-ри.Дано да разбереш какво се опитвам да кажа.
Направили са те на 5 стотинки защото това е в разрез с правилата на самия форум и правилата за публикувани снимки/ако не са променени в последствие/, а не че си ги взел, щом са били в мярка и норма.............


Друго имах в предвид.....Нищо ще продължаваме да се наслаждаваме на адмирации на старите(стри в форумът,да не се обиди някой),понеже те са велики и безгрешни.А а младите ще ги критикуваме плюем и обиждаме,не бях се логвал една година и нищо не се е променило, излизам за още една току виж може нещо да се е променило.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Орхан Кадиров
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:27 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Орхан Кадиров »

Първата ми стойка беше за три въдици, после си харесах една стойка от общо 10 в Булит 2000 в Пловдив, но беше за четири въдици. Купих я и в началото слагах на нея три пръчки с макари.
Ама нещо се загуби естетиката. Купих и четвърта, към тях допълних още две за бяла риба и станаха шест. За да съм стриктен с мен винаги има още един без въдици - приятели, баджанаци, племеници и други. На всичките им издавам заповед - бягайте в ИАРА и си изкарайте билет, минимум за шест месеца. Завалиите, някои от тях ходят на риба веднъж годишно, но такива са правилата при мен. Удоволствието се заплаща. Така, че си запазете критиките за други. А иначе продаваме стойки за четири въдици, мрежи, ИАРА ги съкратиха до минимум, намат пари да си плятят тока в офисите, камо ли да пазят. Така, че не се хващайте за глупости, защото като отида на определено място поне там си остава чисто от бракониерски набези. Вярно е има и други водоеми, но да си богопомазан в радиус от 100км. да имаш четири язовира/Кърджали, Студен кладенец, Тракиец и Ивайловград/ и да ходиш другаде, тава е престъпление по служба. А иначе яз.Кърджали е един от най красивите в страната/ бил съм на Искър, Жребчево, Копринка/, пък и старата любов ръжда не хваща. Динамиката при шаранджийския риболов не е постоянна, но затова си има бивак, студена ракия, здраво мезе и весела компания. Но да ти запали аванса на макарата, да ти огъне пръчката от 150 м. разстояние ето тава вече е адреналин, който не се забравя лесно/15кг. шаран, 11кг. амур и др. и все диваци/. Риска при дивия водоем от капо е голям и за това удоволствието от успешния улов там е несравним.
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от MiTaKa™ »

Лелеле не бях влизал тук от близо 7-8 месеца именно от такива "верни на закона рибари" .
Този форум последните 3-4 години запада с голяма сила . Влизам аз днес да видя , какво се случва тук
и хоп темата на Веско , нямаше как да я пропусна и той , като мен запален шаранджия главно по държавни водоеми . Гледам , чета и се радвам и след няколко мнения идват псевдо рибарите с 10 излета в живота и се хващат за най-малкото . Така е , като нямат практика в риболова главно в шаранджийския ще пишат глупости и ще се излагат . Само да кажа , че на едно състезание има поне още 2 пръчки , заредени и при извадена въдица била то с риба или празна директно се замята една от чакащите , но това с четене и издребняване тук няма откъде да го знаете.А колкото до криене на местата , това е от няколко години вече и аз също го подкрепям , въпреки че аз досега не съм замазвал снимки ,а трябва .
Поздрави от мен на Веско и групата и успех през новия сезон :)
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Красимир Атанасов »

Девет де девет...
Но те са десет!
Десет де десет....
Ма трябва да са девет!
Девет де девет...

Края мисля,че го знаем всички, а?
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
kartal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 3:54 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от kartal »

Поздравления за слуката,рибите и кефа,дай Боже всекиму,а на нас двойно. :lol:
Според мен е време да напраавиш и един репортаж в който са възможни всички кушии /по трнспорт,качване прикачване,окачване,бачкане и т.н/.
Снимай когато не кълве когато паяците се разкарват като на магистрала по пръчките или кацнало пиле по тях.Жегата и каръка,вятъра или бурята особено след нея какво мазало настава...
Ей, такива "реалита" покажи. :D Ти риби показваш,това го знае всяко хлапе... :lol:
Поздрави и На Слука!
К,вото нещеше,нещеше и изведнъж...спря
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”